Recenze a test Vtech BM2600 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Vtech BM2600

81,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Dětské chůvičky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,5/10
  Přenos signálu a napájení
 • 9,7/10
  Možnosti nastavení a upozornění
 • 6,5/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • VOX režim i ECO mód
 • Noční vidění
 • Manuálně nastavitelná kamera

Zápory

 • Napájení kamery pouze ze sítě
 • Chybí lampička
2 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Jestliže při výběru preferujete video chůvičky, je model Vtech BM2600 dobrou volbou. Umí totiž přenášet obraz vašeho děťátka do malé rodičovské jednotky s displejem. O soukromí se nemusíte bát, signál je šifrovaný pomocí technologie A-FHSS, nikdo jiný by ho tedy neměl zachytit. Při spuštění se obě jednotky automaticky spárují, přičemž si vybírají z 21 dostupných kanálů ten nejvhodnější. Vzhledem k použité digitální technologii je dosah 300 metrů ve volném prostranství běžnou hodnotou, která se v interiéru snižuje zhruba na 60 metrů. Vliv na sílu signálu má kromě vzdálenosti i materiál stěn či přítomnost dalšího rušení. Nevýhodou pro některé uživatele může být nutnost připojení dětské jednotky do zásuvky. Nejen že nemůžete sledovat, co dítě dělá například na zahradě, ale bez kontroly budete i v případě náhlého výpadku proudu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Vtech

21 % Vtech, 21 % Truelife, 14 % Philips, 14 % Bayby, 7 % Bravo, 7 % Beurer, 7 % Babymoov, 7 % Badabulle
Typ

Video

64 % Audio, 36 % Video
Technologie přenosu signálu

Digital

79 % Digital, 21 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Počet kanálů

21

29 % 2, 7 % 120, 7 % 32, 7 % -, 50 % Neuvedeno
Automatické ladění

Ano

64 % Ano, 14 % Ne, 21 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství (m)

300

397,86
Dosah v budově (m)

60

29 % 50, 14 % 100, 7 % 75, 50 % Neuvedeno
Možnost použití mimo zásuvku

Ne

57 % Ano, 21 % Ne, 21 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Stejně jako u většiny modelů v našem testu se můžete spolehnout, že vás chůvička upozorní na problém s baterií i příjmem signálu. Ve chvíli, kdy dojde k přerušení signálu (z jakéhokoliv důvodu), nebo poklesne nabití akumulátoru v rodičovské jednotce pod určitou hranici, oznámí vám to přístroj zvláštním indikátorem. Speciální diody také signalizují úroveň zaznamenaného zvuku. To oceníte například v noci nebo v hlučnějším prostředí, kde přenášený zvuk není dobře slyšet. Diod je celkem pět a jsou umístěny nad displejem.

Při noční péči o dítě využijete také funkci vibrace dětské jednotky, která vás šetrně probudí. S touto funkcí nelze u všech modelů počítat. Výhodou je také možnost nastavení citlivosti mikrofonu, záleží tedy na vás, zda zvolíte vysokou citlivost a uslyšíte každý vzdech miminka, nebo se budete spoléhat na nižší citlivost reagující pouze na pláč. Nastavit lze také hlasitost zvuku na rodičovské jednotce. Pro utišení miminka nebo domluvu s druhým rodičem můžete využít funkci obousměrné komunikace, kterou je model vybaven.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu

Ano

100 % Ano
Signalizace vybití baterie

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky

Ano

50 % Ne, 43 % Ano, 7 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku

Ano

79 % Ano, 21 % Ne
Počet diod

5

3,38
Nastavitelná citlivost mikrofonu

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Nastavitelná hlasitost

Ano

100 % Ano
Obousměrná komunikace

Ano

64 % Ano, 36 % Ne

Hodnocení funkcí

Z pohledu funkcí se jedná o průměrně vybavený model. Chybí mu ale jedna z obvyklejších funkcí – noční lampička. Ta mnohá miminka uklidňuje při usínání a rodiče ji mohou také využít ke kontrole ratolesti, aniž by museli v noci úplně rozsvítit. K utišení miminka můžete ale využít přednastavených melodií sloužících jako ukolébavky, pouštět je lze na dálku z rodičovské jednotky. Další méně časté uspávací funkce, jako je přehrávání mp3 souborů či projekce noční oblohy, tento výrobek nemá. Jestliže chcete snížit výskyt elektromagnetického pole, které chůvička vysílá, využijete jistě dva režimy, jež jeho produkci ovlivňují. Eco mód snižující výkon a také funkci aktivace zvukem. Při tomto režimu chůvička nepřenáší signál trvale, ale pouze v případě že zaznamená zvuk o předem nastavené intenzitě. Stav teploty v místnosti monitoruje vestavěný teploměr, při limitních hodnot dostanete upozornění.

S funkcí přenosu videa je spojeno určité vybavení, které je pro tato zařízení typické. Nutností je noční vidění zajištěné několika infračervenými diodami. Otočná kamera zase umožňuje nastavení správného úhlu záběru. V tomto případě je ale nastavení manuální, musíte tedy úhel nastavit předem a chůvičku správně umístit. Přiblížení záběru je možné díky zoomu, ten je v případě modelu značky Vtech ale pouze jednonásobný. Slabinu vidíme v malém displeji, na kterém se zobrazují záběry z kamery. Pro někoho se ale může jednat o výhodu, přináší to možnost jednoduché manipulace s rodičovskou jednotkou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Ukolébavky

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Přehrávání mp3 souborů

Ne

100 % Ne
Promítání noční oblohy

Ne

93 % Ne, 7 % Ano
Eco mód

Ano

64 % Ne, 36 % Ano
VOX systém

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Senzor teploty

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Senzor vlhkosti

Ne

100 % Ne
Noční vidění

Ano

64 % Nerelevantní, 36 % Ano
Otočná kamera

Ne

64 % Nerelevantní, 29 % Ne, 7 % Ano
Zoom

Ano

64 % Nerelevantní, 21 % Ne, 14 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Základní funkce hodnotí uživatelé v internetových recenzích vesměs pozitivně. Pochvalují si dlouhé kabely síťových adaptérů. Stěžují si ale na méně kvalitní obraz, zejména v nočním režimu a také poměrně krátkou výdrž baterie v rodičovské jednotce.

Naše hodnocení a závěr

Vtech BM2600 je videochůvička s digitálním šifrovaným signálem. Díky tomu je vaše soukromí v bezpečí. Ladění je automatické mezi 21 kanály. Dosah je poměrně standardní, ve volném prostranství 300 metrů, v interiéru až 60 metrů v závislosti na rušení. Nevýhodou je nutnost připojení kamery do zásuvky, při výpadku proudu nebo na zahradě zkrátka chůvičku nevyužijete. Je vybavena obvyklými funkcemi jako je nastavení hlasitosti či citlivosti mikrofonu. Chybí ale běžná noční lampička. Energii šetří funkce ECO módu a režim aktivace hlasem. Zároveň tak snižují elektromagnetický smog v blízkosti dítěte. Problémem by pro někoho mohl být poměrně malý displej na rodičovské jednotce.

Jestliže vyžadujete větší obraz, mohla by vás zaujmout chůvička TrueLife NannyCam H32, kterou lze navíc napájet z powerbanky.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Vtech BM2600 | Hodnocení: 81,3 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která jde při zpracování tématu do hloubky a rešerším se věnuje velice pečlivě. Informace týkající se dětských chůviček se snažila načerpat důkladným průzkumem trhu a pročtením odborné literatury. Výsledkem je přehledný text, ve kterém vám představí typy dětských chůviček a doporučí tu nejvhodnější pro vás. Z témat týkající se péče o dětí má na starosti ještě dudlíky a kojenecká mléka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Vtech BM2600

Vtech BM2600

2 200 Kč Orientační cena