Recenze a test Vtech BM2600

Hodnocení:

82,1 %

Klady:

VOX režim

Zápory:

Napájení kamery pouze ze sítě

2 000 Kč
orientační cena

Přenos signálu a napájení
(max. 10)
Možnosti nastavení a upozornění
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,4 9,7 6,5 82,1 %

Souhrnné údaje 

Jestliže při výběru preferujete video chůvičky, je model Vtech BM2600 dobrou volbou. Umí totiž přenášet obraz vašeho děťátka do malé rodičovské jednotky s displejem. O soukromí se nemusíte bát, signál je šifrovaný pomocí technologie A-FHSS, nikdo jiný by ho tedy neměl zachytit. Při spuštění se obě jednotky automaticky spárují, přičemž si vybírají z 21 dostupných kanálů ten nejvhodnější. Vzhledem k použité digitální technologii je dosah 300 metrů ve volném prostranství běžnou hodnotou, která se v interiéru snižuje zhruba na 60 metrů. Vliv na sílu signálu má kromě vzdálenosti i materiál stěn či přítomnost dalšího rušení. Nevýhodou pro některé uživatele může být nutnost připojení dětské jednotky do zásuvky. Nejen že nemůžete sledovat, co dítě dělá například na zahradě, ale bez kontroly budete i v případě náhlého výpadku proudu. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Vtech 38 % Philips, 13 % Vtech, 13 % Truelife, 6 % Bravo, 6 % Beurer, 6 % Babymoov, 6 % Smarton, 6 % Motorola, 6 % Bayby
Typ  Video 75 % Audio, 25 % Video
Technologie přenosu signálu  Digital 88 % Digital, 13 % Analog
Šifrovací technologie DECT nebo A-FHSS  Ano 69 % Ano, 31 % Ne
Počet kanálů  21 47,67
Automatické ladění  Ano 81 % Ano, 13 % Ne, 6 % Neuvedeno
Dosah ve volném prostranství  300 379,38
Dosah v budově  60 61,00
Možnost použití mimo zásuvku  Ne 56 % Ano, 25 % Ne, 19 % S powerbankou

Hodnocení nastavení a upozornění

Stejně jako u většiny modelů v našem testu se můžete spolehnout, že vás chůvička upozorní na problém s baterií i příjmem signálu. Ve chvíli, kdy dojde k přerušení signálu (z jakéhokoliv důvodu), nebo poklesne nabití akumulátoru v rodičovské jednotce pod určitou hranici, oznámí vám to přístroj zvláštním indikátorem. Speciální diody také signalizují úroveň zaznamenaného zvuku. To oceníte například v noci nebo v hlučnějším prostředí, kde přenášený zvuk není dobře slyšet. Diod je celkem pět a jsou umístěny nad displejem.

Při noční péči o dítě využijete také funkci vibrace dětské jednotky, která vás šetrně probudí. S touto funkcí nelze u všech modelů počítat. Výhodou je také možnost nastavení citlivosti mikrofonu, záleží tedy na vás, zda zvolíte vysokou citlivost a uslyšíte každý vzdech miminka, nebo se budete spoléhat na nižší citlivost reagující pouze na pláč. Nastavit lze také hlasitost zvuku na rodičovské jednotce. Pro utišení miminka nebo domluvu s druhým rodičem můžete využít funkci obousměrné komunikace, kterou je model vybaven. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Signalizace ztráty signálu  Ano 100 % Ano
Signalizace vybití baterie Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Vibrace rodičovské jednotky  Ano 56 % Ne, 38 % Ano, 6 % Neuvedeno
Světelná indikace zvuku  Ano 81 % Ano, 19 % Ne
Počet diod  5 3,25
Nastavitelná citlivost mikrofonu  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Nastavitelná hlasitost  Ano 100 % Ano
Obousměrná komunikace  Ano 69 % Ano, 31 % Ne

Hodnocení funkcí

Z pohledu funkcí se jedná o průměrně vybavený model. Chybí mu ale jedna z obvyklejších funkcí – noční lampička. Ta mnohé miminky uklidňuje při usínání a rodiče ji mohou také využít ke kontrole ratolesti, aniž by museli v noci úplně rozsvítit. K utišení miminka můžete ale využít přednastavených melodií sloužících jako ukolébavky, pouštět je lze na dálku z rodičovské jednotky. Další méně časté uspávací funkce, jako je přehrávání mp3 souborů či projekce noční oblohy, tento výrobek nemá. Jestliže chcete snížit výskyt elektromagnetického pole, které chůvička vysílá, využijete jistě dva režimy, jež jeho produkci ovlivňují. Eco mód snižující výkon a také funkci aktivace zvukem. Při tomto režimu chůvička nepřenáší signál trvale, ale pouze v případě že zaznamená zvuk o předem nastavené intenzitě. Stav teploty v místnosti monitoruje vestavěný teploměr, při limitních hodnot dostanete upozornění. 

S funkcí přenosu videa je spojeno určité vybavení, které je pro tato zařízení typické. Nutností je noční vidění zajištěné několika infračervenými diodami. Otočná kamera zase umožňuje nastavení správného úhlu záběru. V tomto případě je ale nastavení manuální, musíte tedy úhel nastavit předem a chůvičku správně umístit. Přiblížení záběru je možné díky zoomu, ten je v případě modelu značky Vtech ale pouze jednonásobný. Slabinu vidíme v malém displeji, na kterém se zobrazují záběry z kamery. Pro někoho se ale může jednat o výhodu, přináší to možnost jednoduché manipulace s rodičovskou jednotkou. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Noční lampička  Ne 56 % Ano, 44 % Ne
Ukolébavky  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Přehrávání mp3 souborů  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Promítání noční oblohy  Ne 88 % Ne, 13 % Ano
Eco mód  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
VOX systém  Ano 56 % Ne, 44 % Ano
Senzor teploty  Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Senzor vlhkosti  Ne 94 % Ne, 6 % Ano
Noční vidění  Ano 25 % Ano, 75 % Neuvedeno
Otočná kamera  Ne 19 % Ne, 6 % Ano, 75 % Neuvedeno
Zoom Ano 13 % Ne, 13 % Ano, 75 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Základní funkce hodnotí uživatelé v internetových recenzích vesměs pozitivně. Pochvalují si dlouhé kabely síťových adaptérů. Stěžují si ale na méně kvalitní obraz, zejména v nočním režimu a také poměrně krátkou výdrž baterie v rodičovské jednotce. 

Naše hodnocení a závěr

Vtech BM2600 je videochůvička s digitálním šifrovaným signálem. Díky tomu je vaše soukromí v bezpečí. Ladění je automatické mezi 21 kanály. Dosah je poměrně standardní, ve volném prostranství 300 metrů, v interiéru až 60 metrů v závislosti na rušení. Nevýhodou je nutnost připojení kamery do zásuvky, při výpadku proudu nebo na zahradě zkrátka chůvičku nevyužijete. Je vybavena obvyklými funkcemi jako je nastavení hlasitosti či citlivosti mikrofonu. Chybí ale běžná noční lampička. Energii šetři funkce eco módu a režimu aktivace hlasem. Zároveň tak snižují elektromagnetický smog v blízkosti dítěte. Problémem by pro někoho mohl být poměrně malý displej na rodičovské jednotce.

Jestliže vyžadujete větší obraz, mohla by vás zaujmout chůvička TrueLife NannyCam H32, kterou lze navíc napájet z powerbanky. 

Datum:
Produkt: Vtech BM2600
Hodnocení: 82,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test