Digestoř Guzzanti ORW White - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Guzzanti ORW White

5. místo
85,3 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výkon
 • Kombinovaný odtah par
 • Zajímavý design
 • Filtrace tuků třídy E
 • Vysoká cena
 • Nemá dálkové ovládání
15 000 Kč Orientační cena
 • 9,7/10
  Základní parametry a ovládání
 • 8,0/10
  Odsávání a spotřeba
 • 85,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Ostrůvková digestoř Guzzanti ORW White se bude díky svému designu vyjímat v každé kuchyni. Díky velmi vysokému výkonu 800 W je vhodná i do opravdu velkých prostor. Průměr byl v době psaní této recenze (říjen 2018) téměř poloviční. Odvádění par je možné oběma způsoby, tedy jak klasickým odtahem, tak recirkulací za použití uhlíkových filtrů. Stejně jako ostatní modely v našem srovnání má i tento 1 motor, který pohání ventilátor. Obvyklý je také počet tukových filtrů, tedy 1. Neobvyklý je však počet stupňů, tato digestoř nabízí 4, což je o jeden víc, než je běžné. Ovládat lze tuto digestoř pomocí dotykového ovládacího panelu, ten je ale bez displeje a neumožňuje ani dálkové ovládání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Guzzanti

21 % Mora, 13 % Beko, 13 % Cata, 8 % Guzzanti, 8 % Whirlpool, 8 % Electrolux, 8 % Amica, 4 % Zanussi, 4 % Bosch, 4 % Gorenje, 4 % Candy, 4 % Neuvedeno
Typ

Ostrůvková

46 % Komínová, 17 % Vestavná + výsuvná, 13 % Podvěsná, 13 % Výsuvná, 8 % Vestavná, 4 % Ostrůvková
Odvádění par

Kombinované (odtah a recirkulace)

100 % Kombinované (odtah a recirkulace)
Hlučnost (dB)

49

63,21
Výkon (m3/hod)

800

454,79
Počet rychlostí

4

3,21
Displej

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Dotykové ovládání

Ano

79 % Ne, 21 % Ano
Dálkové ovládání

Ne

88 % Ne, 13 % Ano
Hmotnost (kg)

22

10,48

Hodnocení odsávání a spotřeby

Z pohledu odsávání je na tom tento model značky Guzzanti dobře, řadí se do třídy B. Nejlepší třídy, tedy A, dosahuje v účinnosti svícení. S čím si ale příliš neporadí, jsou tuky – v účinnosti jejich filtrace spadá do kategorie E, tedy do jedné z nejhorších. Co ale jistě potěší je energetická náročnost třídy B. Provoz digestoře vás při spotřebě 79 kWh ročně a nákladech 4 Kč na kWh vyjde na 316 Kč, což je zhruba průměr.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Třída účinnosti filtrace tuků

E

38 % D, 21 % E, 17 % B, 13 % C, 8 % F, 4 % A
Třída účinnosti osvětlení

A

58 % A, 25 % G, 8 % E, 4 % F, 4 % D
Třída účinnosti proudění vzduchu

B

21 % F, 21 % E, 17 % D, 17 % A, 13 % B, 8 % G, 4 % C
Roční spotřeba energie (kWh)

79

69,43
Roční náklady na provoz (Kč)

316

277,68
Energetická třída

B

29 % D, 21 % B, 17 % E, 17 % A, 17 % C
Šířka (cm)

39

61,92
Hloubka (cm)

39

38,08

Naše hodnocení a závěr

Ostrůvková digestoř Guzzanti ORW white s výrazným designem je vhodná i pro majitele velkých kuchyní. Vysoký výkon 800 m3/hod ji předurčuje k používání i v kuchyních spojených s obývacím pokojem. Výhodou je dobrá cirkulace vzduchu, kvalitní svícení a možnost použití jak s odtahem, tak s recirkulací. Nevýhodou je slabá filtrace tuků třídy E. Energeticky se jedná o účinný model s průměrnými ročními náklady na provoz. Pokud hledáte digestoř, která si poradí lépe s tuky i cirkulací vzduchu, doporučujeme na zvážení model BOSCH DWB 097A50.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Guzzanti ORW White | Hodnocení: 85,3 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let věnuje srovnávání kuchyňských spotřebičů a pomocníků. Na této stránce se zaměřila na digestoře, které jsou nedílnou součástí kuchyně. Vysvětlí vám, na jaké zásadní parametry se zaměřit při výběru, co najdete na energetickém štítku a osvětlí, zda musíte mít vždy k dispozici vývod vzduchu ve zdi. Jako autorku ji najdete i u dalších kuchyňských témat, jako jsou klasické a americké lednice, různé druhy mixérů a také rýžovary.
Redaktorka
Kamila Lorenzová je součástí našeho redakčního týmu už více než rok. U digestoří pravidelně sleduje novinky na trhu a stará se o to, aby byla tahle stránka neustále aktuální. Vybírá i doporučuje jednotlivé modely tak, aby si v testu mohl každý najít to své. Zastává názor, že žádný produkt není vyloženě špatný, pouze se hodí pro jiné uživatele. Vedle digestoří má na starosti například také akumulátorové vysavače nebo sporáky na tuhá paliva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Guzzanti ORW White

Guzzanti ORW White

5. místo  v porovnání
15 000 Kč Orientační cena