Menu

Recenze a test CONCEPT OPO5590n

85,0 % Celkové hodnocení
 • Velký výkon
 • Moderní dotykové ovládání a displej
 • Vyšší cena
 • Úroveň filtrace tuků E
16 000 Kč Orientační cena
 • 7,9/10
  Základní parametry a ovládání
 • 8,9/10
  Odsávání a spotřeba
 • 85,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Ostrůvková digestoř Concept OPO5590n bude slušet moderním kuchyním, které, jak už z názvu typu digestoře odpovídá, mají varnou desku zabudovanou v ostrůvku. Tyto kuchyně bývají zpravidla velké a na to výrobce myslel, tato digestoř má výkon 805 m3/hod. TO, jak výkonnou digestoř potřebujete, spočítáte vcelku jednoduše – vynásobte výšku, šířku a délku místnosti a výsledek poté vynásobte deseti. Digestoř je kombinovaná, je založena na odtahu a recirkulaci vzduchu současně. 

V čem hraje digestoř značky Concept prim, to je počet tukových filtrů. Má hned tři, což je nejvíce z námi hodnocených modelů v říjnu 2017. Má jeden standardní motor a počet rychlostí je 4. Jsou to vlastně stupně síly, kterými digestoř odsává vzduch z místnosti. Není zcela pravidlem, že by měly digestoře 4 rychlosti, proto to hodnotíme velmi pozitivně. U této digestoře se také dočkáte dotykového ovládání a displeje, což není už vůbec standard. Uživatele, kteří si potrpí na takové vychytávky to jistě potěší, ale v podstatě nejde o nic převratného a digestoře bez těchto maličkostí fungují naprosto plnohodnotně také. 

Na co bychom rádi upozornili potencionální uživatele, to je hlučnost. Při 65 dB může být celkem nepříjemné bavit se s někým nebo poslouchat třeba televizi, pořád nejde ale o žádný velký rámus, pro představu bouřlivý potlesk v sále dosahuje asi 70 dB. Hlučnost přístroje přisuzujeme velkému množství filtrů. Počítejte také s tím, že hlučnost je různá při různých stupních síly. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Concept

23 % Cata, 23 % Mora, 15 % Beko, 8 % Guzzanti, 8 % Zanussi, 8 % Electrolux, 8 % Amica, 8 % Candy
Typ

Ostrůvková

31 % Komínová, 23 % Vestavná + výsuvná, 23 % Podvěsná, 15 % Výsuvná, 8 % Vestavná
Odvádění par

Kombinované (odtah a recirkulace)

100 % Kombinované (odtah a recirkulace)
Hlučnost (dB)

65

65,00
Výkon (m3/hod)

805

321,85
Počet rychlostí

4

2,92
Displej

Ano

92 % Ne, 8 % Ano
Dotykové ovládání

Ano

100 % Ne
Dálkové ovládání

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Hmotnost (kg)

15

7,27

Hodnocení odsávání a spotřeby

Při koupi digestoře si dejte pozor také na třídy účinnosti, kdy A (případně A+) je nejlepší a G nejhorší. Concept OPO5590n si vede poměrně dobře co se třídy účinnosti osvětlení a proudění vzduchu týče, obojí má třídu A. Ne příliš dobře na tom je digestoř v případě filtrace tuků, zde má třídu účinnosti E. 

roční spotřeba energie je zhruba 61 kWh a roční náklady na provoz budou pro představu zhruba 244 Kč. Obojí jsou vcelku přijatelné hodnoty, nedosahují ani průměru všech srovnávaných digestoří. Celkově dostala digestoř A v rámi energetické třídy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Třída účinnosti filtrace tuků

E

46 % D, 23 % C, 15 % E, 8 % F, 8 % B
Třída účinnosti osvětlení

A

38 % G, 38 % A, 8 % E, 8 % F, 8 % D
Třída účinnosti proudění vzduchu

A

38 % F, 23 % E, 15 % G, 15 % D, 8 % C
Roční spotřeba energie (kWh)

61

72,15
Roční náklady na provoz (Kč)

244

288,55
Energetická třída

A

31 % E, 31 % D, 23 % C, 15 % B

Naše hodnocení a závěr

Concept OPO5590n je ostrůvková digestoř, která zapadne i do velmi moderní kuchyně. Má dotykové ovládání, displej, dokáže čistit vzduch i ve velmi prostorných kuchyních. Má 4 stupně rychlosti a oslovit zákazníky může i na základě tříd účinností, které jsou A v případě osvětlení a proudění vzduchu. Třída účinnosti filtrace tuků je E, to je pravděpodobně kompenzováno hned třemi tukovými filtry. Když je budete pravidelně čistit, není se třeba bát toho, že třída účinnosti je E. Digestoř není nejúspornější v našem srovnání, nevede si ale v rámci spotřeby a ročních nákladů vůbec zle. Pokud hledáte moderního pomocníka při vaření a záleží vám na tom, že jde o ostrůvkový typ, není se čeho bát. Pro majitele menších kuchyní doporučujeme model Amica OWS 952 T. Jde také o ostrůvkový typ digestoře.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: CONCEPT OPO5590n | Hodnocení: 85,0 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze CONCEPT OPO5590n

CONCEPT OPO5590n

16 000 Kč Orientační cena