Digestoř Electrolux LFG716R - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Electrolux LFG716R

3. místo
85,5 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výkon
 • Automatické zapínání
 • Pro využití funkcí je potřeba mít varnou desku Electrolux
 • Vyšší cena
11 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Základní parametry a ovládání
 • 9,1/10
  Odsávání a spotřeba
 • 85,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Doba jde neustále dopředu a výrobci spotřebiče stále častěji vybavují chytrými funkcemi pro vyšší komfort a ulehčení ovládání. Důkazem je právě model Electrolux LFG716R. Ten se v době zařazení do srovnání (duben 2021) lišil od ostatních tím, že disponuje takzvanou Hob2Hood funkcí. Ta umožňuje inteligentní propojení digestoře a varné desky, kdy spolu oba spotřebiče navzájem komunikují a reagují na sebe. V praxi to vypadá tak, že se o digestoř nemusíte vůbec starat, při zapnutí varné desky se sama zapne a automaticky přizpůsobuje svůj výkon podle toho, na jaký stupeň zrovna vaříte. Tohle celé ovšem funguje pouze v případě, že máte oba spotřebiče od stejné značky. Pokud budete mít varnou desku od jiného výrobce, funkce je vám k ničemu.

Jedná se o vestavný typ digestoře a lze ji využívat jak pro odtah par ven z místností, tak i pouze pro recirkulaci. Nezapomeňte, že pro odtah musíte mít ovšem potřebné stavební úpravy. Co se týče základních parametrů, digestoř si vede opravdu velmi dobře. Výhodou je především vysoký výkon 700 m3/hod. Maximální hlučnost 6ý dB byla sice v našem srovnání nadprůměrná, stále se ovšem nejedná o žádnou katastrofu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Electrolux

22 % Mora, 13 % Cata, 9 % Beko, 9 % Guzzanti, 9 % Whirlpool, 9 % Electrolux, 9 % Amica, 4 % Zanussi, 4 % Bosch, 4 % Gorenje, 4 % Candy, 4 % Neuvedeno
Typ

Vestavná

43 % Komínová, 17 % Vestavná + výsuvná, 13 % Podvěsná, 13 % Výsuvná, 9 % Vestavná, 4 % Ostrůvková
Odvádění par

Kombinované (odtah a recirkulace)

100 % Kombinované (odtah a recirkulace)
Hlučnost (dB)

67

63,17
Výkon (m3/hod)

700

442,39
Počet rychlostí

4

3,17
Displej

Ne

87 % Ne, 13 % Ano
Dotykové ovládání

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

87 % Ne, 13 % Ano
Hmotnost (kg)

8,7

10,48

Hodnocení odsávání a spotřeby

Zaměříme-li se na hodnocení odsávání, kromě vysokého výkonu digestoř nabízí také nejvyšší třídu účinnosti proudění vzduchu. Třídu A má i v účinnosti osvětlení. Trochu hůře je na tom pak třída účinnosti filtrace tuků, tam si vysloužila označení D. Musíme ale přiznat, že v našem celkovém srovnání se tato třída objevuje nejčastěji. Jen málo který spotřebič v tomto ohledu dosahuje té nejvyšší třídy.

Digestoř patří rozhodně mezi ty úspornější modely. Ročně spotřebuje zhruba 55 kWh a za její provoz zaplatíte asi 220 korun. V našem srovnání je tak pod průměrem, což sice vidíme jako určité plus, na druhou stranu bývají rozdíly v nákladech na provoz u digestoří tak malé, že není potřeba se jimi nijak dopodrobna zabývat a řídit tímto parametrem striktně svůj nákup. Rozměrově se tento model řadí spíše k těm menším, vestavěný v kuchyňské lince bude působit velmi nenápadným dojmem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Třída účinnosti filtrace tuků

D

39 % D, 22 % E, 13 % C, 13 % B, 9 % F, 4 % A
Třída účinnosti osvětlení

A

57 % A, 26 % G, 9 % E, 4 % F, 4 % D
Třída účinnosti proudění vzduchu

A

22 % F, 22 % E, 17 % D, 13 % A, 13 % B, 9 % G, 4 % C
Roční spotřeba energie (kWh)

55

71,30
Roční náklady na provoz (Kč)

220

285,18
Energetická třída

A

30 % D, 22 % B, 17 % E, 17 % C, 13 % A
Šířka (cm)

54

62,01
Hloubka (cm)

30

37,56
Minimální výška nad plynovou deskou (cm)

57

66,60
Minimální výška nad elektrickou deskou (cm)

50

51,90

Naše hodnocení a závěr

Vestavná digestoř Electrolux LFG716R patří už do vyšší cenové kategorie. Z toho důvodu jsme od ní také očekávali skvělé parametry, což se nám v drtivé většině případů potvrdilo. V základu spotřebiči nemáme téměř co vytknout, má výborné osvětlení, je energeticky úsporná a dosahuje nejvyšší třídy v účinnosti proudění vzduchu. Trochu hůře si vede ve filtraci tuků, tam bychom vhledem k vysoké ceně čekali ještě lepší hodnoty.

Tento model doporučujeme především do větších kuchyní, digestoř se totiž vyznačuje opravdu vysokým výkonem, který zvládne i velké vaření. Nejvíce se hodí pro uživatele, kteří mají i varnou desku od značky Electrolux a využijí naplno všechny funkce digestoře, jejíž součástí je i schopnost propojit oba spotřebiče, které spolu vzájemně komunikují. Digestoř pak ani nemusíte ovládat a její fungování je zcela automatické, sama se zapíná a přepíná mezi čtyřmi stupni výkonu odsávání.

Pokud máte varnou desku jiné značky, nevyužijete všechny funkce nebo je pro vás pořizovací částka moc vysoká, přečtěte si například recenzi Cata Empire VD 205060.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Electrolux LFG716R | Hodnocení: 85,5 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let věnuje srovnávání kuchyňských spotřebičů a pomocníků. Na této stránce se zaměřila na digestoře, které jsou nedílnou součástí kuchyně. Vysvětlí vám, na jaké zásadní parametry se zaměřit při výběru, co najdete na energetickém štítku a osvětlí, zda musíte mít vždy k dispozici vývod vzduchu ve zdi. Jako autorku ji najdete i u dalších kuchyňských témat, jako jsou klasické a americké lednice, různé druhy mixérů a také rýžovary.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux LFG716R

Electrolux LFG716R

3. místo  v porovnání
11 000 Kč Orientační cena