Recenze a test Zanussi ZHT 630 W | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Zanussi ZHT 630 W

63,2 % Celkové hodnocení
 • Dostupná cena
 • Hlučný model
 • Spíše průměrný model
1 300 Kč Orientační cena
 • 7,0/10
  Základní parametry a ovládání
 • 6,0/10
  Odsávání a spotřeba
 • 63,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

​Digestoř Zanussi ZHT 630 W je podvěsná. Nejen díky tomu, ale také díky možnosti nastavit ji jako recirkulační, existuje způsob, při kterém můžete využívat digestoř i bez stavebních zásahů. Odvádění par je kombinované, takže klidně můžete při rekonstrukci zavést rouru do zdi a vzduch odtahovat, záleží na vás. 

Výkon digestoře dosahuje 170 m3/hod. To je jedna z nejnižších hodnot v celém srovnání. Hodit se tak bude tento kousek do menších prostor, do garsonek a kuchyňských koutů. Abyste mohli určit výkon digestoře nutný pro efektivní odsávání vzduchu u vás doma, vynásobte objem místnosti, kam digestoř přijde, deseti. Digestoř Zanussi disponuje jedním tukovým filtrem a jedním motorem. To je v podstatě shodné se všemi ostatními modely. Nastavit si pro odtah vzduchu můžete jednu ze tří rychlostí. Při maximálním výkonu očekávejte hlučnost dosahující 67 dB. Průměr se pohyboval v době psaní recenze okolo 62 dB. Digestoř nemá displej, dotykové ovládání a nemá ani dálkový ovladač. V našem srovnání však těmito prvky disponovaly digestoře jen zřídkakdy. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Zanussi

21 % Mora, 13 % Beko, 13 % Cata, 8 % Guzzanti, 8 % Whirlpool, 8 % Electrolux, 8 % Amica, 4 % Zanussi, 4 % Bosch, 4 % Gorenje, 4 % Candy, 4 % Neuvedeno
Typ

Podvěsná

46 % Komínová, 17 % Vestavná + výsuvná, 13 % Podvěsná, 13 % Výsuvná, 8 % Vestavná, 4 % Ostrůvková
Odvádění par

Kombinované (odtah a recirkulace)

100 % Kombinované (odtah a recirkulace)
Hlučnost (dB)

67

63,21
Výkon (m3/hod)

170

454,79
Počet rychlostí

3

3,21
Displej

Ne

83 % Ne, 17 % Ano
Dotykové ovládání

Ne

79 % Ne, 21 % Ano
Dálkové ovládání

Ne

88 % Ne, 13 % Ano

Hodnocení odsávání a spotřeby

Model Zanussi získal za filtraci tuků známku D, což byla mezi námi recenzovanými modely druhá nejčastější známka. Třída účinnosti osvětlení G patřila k nejčastějším mezi hodnocenými modely, stejně tak se nejčastěji setkáte se známkou F u třídy účinnosti proudění vzduchu. Digestoře je tak v těchto ohledech vcelku průměrná. Spotřeba energie bude s tímto modelem dosahovat ročně asi 75 kWh, to je poměrně hodně, stále se ale tímto číslem pohybujeme pod tehdejším průměrem 81 kWh. Za roční provoz se tak hodnota v korunách dostane na 300 Kč. Do energetické třídy E se v době vzniku recenze řadila asi polovina hodnocených digestoří.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Třída účinnosti filtrace tuků

D

38 % D, 21 % E, 17 % B, 13 % C, 8 % F, 4 % A
Třída účinnosti osvětlení

G

58 % A, 25 % G, 8 % E, 4 % F, 4 % D
Třída účinnosti proudění vzduchu

F

21 % F, 21 % E, 17 % D, 17 % A, 13 % B, 8 % G, 4 % C
Roční spotřeba energie (kWh)

75

69,43
Roční náklady na provoz (Kč)

300

277,68
Energetická třída

E

29 % D, 21 % B, 17 % E, 17 % A, 17 % C

Naše hodnocení a závěr

V rámci srovnání ze září 2018 byla digestoř Zanussi velmi průměrným modelem, což ale není nutně negativní. Za cenu okolo 1 300 Kč stojí tato digestoř za zvážení. Vzhledem k maximálnímu výkonu se bude hodit spíše do kuchyňských koutů a jednoduše tam, kde je prostor menší. Jde o jeden z nejhlučnějších modelů v našem srovnání, proto nemusí jít bohužel o ideální volbu do bytového domu, záleží však, jak často vaříte a jak často předpokládáte, že budete zapínat zařízení na maximální výkon, při prvním stupni odtahu par totiž dosahuje hlučnosti jen 50 dB. Pokud přece jen hledáte tišší model, mohla by vás zaujmout recenze modelu Electrolux EFP 6411 X.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Zanussi ZHT 630 W | Hodnocení: 63,2 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let věnuje srovnávání kuchyňských spotřebičů a pomocníků. Na této stránce se zaměřila na digestoře, které jsou nedílnou součástí kuchyně. Vysvětlí vám, na jaké zásadní parametry se zaměřit při výběru, co najdete na energetickém štítku a osvětlí, zda musíte mít vždy k dispozici vývod vzduchu ve zdi. Jako autorku ji najdete i u dalších kuchyňských témat, jako jsou klasické a americké lednice, různé druhy mixérů a také rýžovary.
Redaktorka
Kamila Lorenzová je součástí našeho redakčního týmu už více než rok. U digestoří pravidelně sleduje novinky na trhu a stará se o to, aby byla tahle stránka neustále aktuální. Vybírá i doporučuje jednotlivé modely tak, aby si v testu mohl každý najít to své. Zastává názor, že žádný produkt není vyloženě špatný, pouze se hodí pro jiné uživatele. Vedle digestoří má na starosti například také akumulátorové vysavače nebo sporáky na tuhá paliva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Zanussi ZHT 630 W

Zanussi ZHT 630 W

1 300 Kč Orientační cena