Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších domovních alarmů

Ukázka produktu ve srovnání domovních alarmů

Všichni majitelé nemovitostí staví do popředí zájmu bezpečnost svých objektů, ať už jde o bytové jednotky nebo rodinné domy. Každý si chce dopřát adekvátní ochrany svého majetku. Ten mimochodem tvoří nejenom objekty rodinného charakteru, ale také ty komerční například v podobě kanceláří.

K naplnění takových požadavků vám bude nápomocen domovní alarm skládající se hned z několika funkčních prvků. Zabezpečovaní zařízení nabývající nejrůznějších variant, s pomocí kterého zvýšíte ochranu nemovitosti o sto procent.

Abyste aplikovali ten správný domovní alarm, musíte nejprve znát možnosti těchto přístrojů a vědět, kam jej umístit. S tím vším a mnohým dalším vám pomůže tento článek zaměřený na výběr kvalitního domovního alarmu.


Nejlepší domovní alarmy dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled Název Výrobce Orientační cena Aktuální cena
Recenze iGET Security M2B iGET Security M2B iGet 2 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze iGET SECURITY M3 iGET SECURITY M3 iGet 4 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze TESLA SecureQ i7 TESLA SecureQ i7 Tesla 2 200 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Lamax Tech Shield Lamax Tech Shield Lamax 2 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze GSM alarm Evolveo Sonix GSM alarm Evolveo Sonix Evolveo 2 300 Kč Zobrazit nabídky
Recenze iGET SECURITY M4 iGET SECURITY M4 iGET 4 100 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Xiaomi Mi Smart Sensor Set Xiaomi Mi Smart Sensor Set Xiaomi 1 800 Kč Zobrazit nabídky
Recenze GSM Alarm bezdrátový BENETECH O2 GSM Alarm bezdrátový BENETECH O2 Bentech 1 900 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Evolveo Salvarix ALM303 Evolveo Salvarix ALM303 Evolveo 4 100 Kč Zobrazit nabídky
Recenze TESLA SecureQ i7 TESLA SecureQ i7 Tesla 2 200 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat domovní alarm

Domovní alarmy tvoří několik produktových kategorií, ve kterých se musíte před nákupem dokázat vyznat. A právě v tom vám pomohou následující řádky zaměřené na důkladné rozdělení a popis jednotlivých funkcí.

Nejprve vám nastíníme, jak dělit domovní alarmy podle způsobu připojení. Následovat bude vyjmenování všech důležitých prvků celého zabezpečovacího systému. Sami tak budete schopni posoudit, jakou část alarmu si do nemovitosti pořídíte a jaká pro vás bude naopak zbytečná.

Vedle základních funkcí domovních alarmů vás seznámíme se správným rozmístěním prvků a také s pořizovacími náklady. Dozvíte se, kolik vlastně takový systém zabezpečení stojí.

Při péči o bezpečnost vašeho bydlení byste měli mít na paměti také zabezpečení vašeho automobilu. Právě proto jsme pro vás připravili také související článek Jak vybrat autoalarm.

Způsob připojení

Začněme tím nejzákladnějším dělením domovních alarmů. A to v závislosti na tom, jak budou dané části zabezpečovacího systému připojeny. Vybírat si můžete ze dvou variant.

 • Drátové domovní alarmy
 • Bezdrátové domovní alarmy

Drátové domovní alarmy

K propojení jednotlivých prvků domovního alarmu je využíván drát čili kabel. To znamená, že je vhodné už dopředu vědět, kam jednotlivé doplňky umístíte. Pokud chcete čistou instalaci bez jakýchkoliv lišt a podobných nevzhledných pomůcek, vybírejte drátovou variantu v okamžiku, kdy se rozhodujete stavět rodinný dům či nemovitost rekonstruovat. Pak si stačí naplánovat co kde bude a máte vše vyřešeno.

Právě pevné situování a náročnější stavební práce lze označit za jisté nevýhody drátových domovních alarmů. Bez dalších úprav je nemůžete přesouvat z místa na místo. Zároveň si připravte více peněz na pořízení. Za to mohou vícenáklady v podobě lišt, kabelů apod.

Naopak za největší výhodu drátového alarmu lze považovat jeho bezúdržbový provoz. Vzhledem k tomu, že jsou všechny prvky napájeny prostřednictvím kabelu, odpadá jakákoliv výměna baterií. Málo budete platit i za výměnu jednotlivých komponent.

Bezdrátové domovní alarmy

Druhým řešením jsou bezdrátové domovní alarmy. Jejich přednost je zřejmá už ze samotného pojmenování. Každý prvek je napájen prostřednictvím baterie a komunikace mezi ni je zajištěna bezdrátově. To znamená, že je můžete umísťovat dle vlastní libosti. Vysoká variabilita koresponduje hlavně s pestrou a bezproblémovou rozšiřitelností celého zabezpečovacího systému. Dosah jednotlivých komponent může být mezi sebou až osmdesát metrů. Fungují nejenom s pomocí GSM signálu, ale také Wifi.

Výhodou je, že bezdrátový domovní alarm můžete aplikovat do jakékoliv rozestavěné nebo kompletně zařízené nemovitosti. V případě potřeby si pak zakoupíte další prvky.

U nich však počítejte s trochu vyššími náklady. Ty se mimo jiné promítnou i do celkového provozu, protože musíte v pravidelných intervalech měnit akumulátorové články. Spousta výrobků vydrží kolem dvou let provozu, takže je na zvážení, jaké z verzí dáte přednost.

Jednotlivé prvky alarmu

Domovní alarm je pojmem, za kterým se ukrývá hned několik prvků celého zabezpečovacího systému. A je pouze na vás samotných, co všechno si budete chtít zakoupit a jak propracované řešení zvolíte.

Základem všeho je centrální jednotka drátového či bezdrátového alarmu. Té se budeme podrobněji věnovat v kapitole „ovládání“. Nyní si však pojďme představit ostatní důležité součásti domovního alarmu.

 • Siréna
 • Pohybová čidla
 • Magnetické detektory
 • Hlásiče

Siréna

Siréna je určitě důležitou částí domovního alarmu. Nenápadný prvek připevněný na zdi nebo na stropu, který po přijetí impulsu začne houkat. A to poměrně silným a doslova otravným zvukem. Ten nejenom že může vystrašit zloděje, ale také začne poutat pozornost sousedů a okolí. A právě to si velice brzy uvědomí i potenciální pachatelé.

Pohybová čidla

Doslova nezbytný prvek zabezpečovacího systému. Pohybová čidla mnohdy označovaná jako PIR čidla jsou schopna zachytit pohyb osob v daném prostoru na základě odlišných teplot. Člověk má jinou teplotu, než je teplota okolí. Zakoupit lze i propracovanější PIR čidla. Ta dokáží ignorovat především domácí mazlíčky jakými jsou kočky a psi. Tím se vyhnete spoustě falešných poplachů.

Magnetické detektory

Pod tímto názvem si představte prvek skládající se ze dvou částí. Jedna z nich je řídící a ta druhá je magnetická. Pokud jsou oba prvky spojeny, pak je vše v pořádku. Když dojde k rozpojení, je vyvolán poplach. Magnetické detektory zvané také jako magnetické spínače nachází své uplatnění hlavně u dveří a oken.

Jejich určitou odnoží jsou detektory rozbití skla, které klasické magnetické verze staví na vyšší úroveň. Ty totiž fungují tak, že dokáží rozpoznat nejenom otevření okna, ale hlavně jeho rozvití. Čidla umí detekovat rozbitou skleněnou plochu už od 1 m2.

Hlásiče

Aby byl domovní alarm kompletní a stoprocentně funkční, můžete jej obohatit ještě o několik dalších doplňků zvyšujících celkovou bezpečnost.

 • Hlásič plynu – Je schopen aktivovat alarm na základě unikajícího hořlavého plynu v domácnosti.
 • Hlásič požáru – Čidlo detekující kouř v prostoru.

Ovládání

Každého, kdo si pořizuje domovní alarm bude určitě zajímat, jak celý systém čidel a bezpečnostních prvků ovládat. K tomu povětšinou slouží centrální jednotka v podobě podsvíceného displeje s klávesnicí. Tato část domovního alarmu je pak obohacena i o GSM modul, který vám bude posílat SMS zprávy a informovat o spuštěných poplaších a ostatních činnostech.

Prostřednictvím centrální jednotky lze celý systém důkladně nastavit. Klávesnice pak slouží pro odkódování či zakódování objektu.

V závislosti na pořízení konkrétního modelu domovního alarmu lze samozřejmě narazit i na jiné varianty ovládání.

 • Připojení prostřednictvím PC – Ať už drátově nebo bezdrátově máte možnost nastavit celý systém mnohem pohodlněji, a to za pomoci počítače a ovládacího softwaru.
 • Dálkové ovládání – Součást některých modelů bez centrální jednotky, popřípadě těch propracovanějších. Prostřednictvím funkčních tlačítek lze alarm nastavit, ale také jej deaktivovat. Dálková ovládání mají dokonce programovatelná tlačítka.
 • Mobilní telefon – Řada systémů umožňuje využití aplikací pro mobilní telefony. S těmi se pak připojíte k domovnímu alarmu a spravujete jej na dálku.

Funkce

Domovní alarmy se pyšní řadou funkcí vztahujících se vždy ke konkrétnímu modelu zabezpečovacího zařízení. V následujících řádcích vás seznámíme s těmi nejčastějšími.

 • Paměť na telefonní čísla – Díky větší paměti lze uložit více čísel, na která budou odesílány SMS zprávy o poplachu a zároveň z nich bude možné řídit centrální jednotku domovního alarmu.
 • Reproduktory a mikrofony – Přístroje vybavené těmito prvky vám umožní zatelefonovat si z alarmu nebo na něj.
 • Nastavení poplachových zón – U každé zóny, respektive čidla můžete nastavit například délku zpoždění, kdy dojde k vyvolání poplachu.
 • Měření teploty – Budete informováni o tom, jaká je teplota v domácnosti.
 • Připojení IP kamery – K systému domovního alarmu lze připojit také kameru, prostřednictvím které vidíte, co se děje právě u vás doma. Některé modely jsou vybaveny i nočním viděním.
 • Záložní baterie – Ta je součástí hlavně drátových domovních alarmů. Zaručuje, že zabezpečovací systém bude fungovat i poté, co dojde k výpadku energie. Po znovuspuštění elektřiny dochází k opětovnému dobití baterie.

Správné rozmístění domovního alarmu

Pokud si pořídíte propracovanější domovní alarmy, měli byste mít představu o tom, jakým způsobem rozmístit jednotlivé prvky, aby bylo docíleno co nejefektivnější ochrany. Ať už jde o byt, rodinný dům nebo kancelář, zkuste se držet níže uvedených rad.

 • Ovládací klávesnici umísťujte vždy ke vchodovým dveřím.
 • Tam se mimochodem může nacházet i samotná ústředna, pokud nedisponujete jiným prostorem, jakým je například technická místnost.
 • Minimálně ke vstupním dveřím dejte magnetický detektor.
 • V každém pokoji by se mělo nacházet pohybové čidlo umístěné tak, aby snímalo nejenom dveře do pokoje, ale hlavně okno, odkud může přijít potenciální zloděj.
 • Celkovou bezpečnost zvýšíte tím, kdy na okna aplikujete magnetické detektory.
 • Sirénu lze umístit asi kamkoliv v domě, popřípadě zvolíte venkovní variantu na fasádě objektu.

Cena

Domovní alarmy jsou vyráběny v odlišných modelových variantách. Liší se nejenom dostupnými funkcemi, ale také množstvím použitých prvků. Při hledání vhodného výrobku byste se měli poohlížet jenom po kvalitních značkách, jakými jsou Edimax, Evolveo, Jablotron, iGET, Hutermann, Paradox, iSmartAlarm, SMANOS a další.

Cena do 1 000 Kč

Za pár stovek korun pořídíte spíše příslušenství k domovnímu alarmu než plnohodnotně fungující řešení. Do 1 000 Kč jsou k dostání nejrůznější pohybová čidla, magnetické detektory, vnitřní a venkovní sirény, ovládací klávesnice a dálková ovládání.

Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Jednoduché domovní alarmy skládající se jen ze základních prvků. Mnohdy jsou to pohybová čidla s ovladačem bez možnosti správy za pomoci klávesnice. V této ceně jsou dostupné i bezpečnostní kamery připojitelné k propracovanějším systémům.

Cena od 2 000 Kč do 6 000 Kč

Chcete-li domovní alarm s klávesnicí a displejem, dálkovým ovládáním, pohybovými čidly a sirénou, připlatíte si. Vybírat si můžete především z bezdrátových variant, ke kterým se lze připojit také za pomoci chytrého telefonu a speciálních aplikací.

Cena nad 6 000 Kč

Při ceně nad 6 000 Kč se setkáte spíše s drátovými variantami domovních alarmů. Ty lze povařovat za profesionální ochranu nemovitosti. Mnohdy jsou řízeny prostřednictvím velkých dotykových displejů a přináší řadu nadstandardních věcí, včetně bohatého příslušenství.