Srovnávací test a recenze
nejlepších dronů 

Aktualizováno:
Květen 2019
Autor:
Adam Boček

DJI Spark Alpine White

Vítěz porovnání

Top produkt z dronů nad 3000 Kč

Jaký dron vybrat dle srovnání

Tentokrát jsme pro vás uskutečnili výběr nejlepších dronů. Do výběru produktů jsme zahrnuli pouze zařízení pro běžné uživatele, a to z důvodu cenové dostupnosti. Prozatím tak v našem hodnocení nemůžete najít profesionální drony, jejichž srovnání plánujeme provést v budoucnosti. Stejně tak jsme z porovnání vynechali drony, které nedisponují kamerovým systémem, protože jejich srovnání se zařízeními, které kameru mají, by bylo nerelevantní. Při výběru jsme postupovali stejně, jako by to učinil informovaný zákazník. Drony jsme rozdělili do dvou cenových relací do 3 000 Kč a nad 3 000 Kč. V obou těchto kategoriích jsme dále vybrali nejlepší produkt, nejlepší volbu v poměru ceny ku výkonu a dostupnou variantu.

Hlavními zohledňovanými parametry byly především údaje týkající se kvality záznamu, který je dron schopen pořizovat. S velkou důležitostí jsme zohlednili také maximální dobu letu na jedno nabití a dosah vysílačky. Větší váhu jsme přikládali i parametrům týkajícím se baterie, jejího nabíjení a kapacity. Nezapomněli jsme pak ani na zahrnutí dostupných funkcí, které jsme brali v potaz s menší vahou.

Výsledky srovnání můžete najít v naší interaktivní tabulce na této stránce, kde jsou přehledně vypsány jednotlivé parametry. Tuto tabulku můžete také seřadit dle požadovaných hodnot kliknutím na název parametru, který vás nejvíce zajímá a pohotově tak najít produkt přesně podle vašich požadavků. Každému z hodnocených produktů jsme pak navíc věnovali samostatnou recenzi, tu je možné zobrazit kliknutím na obrázek nebo název produktu. Pokud se nechcete řídit výsledky našeho výběru nebo máte problém s pochopením významu některého z parametrů, doporučujeme vám navštívit také našeho nákupního poradce „Jak vybrat dron“, kde se věnujeme popisu nejdůležitějších specifikací.


Nejlepší drony dle srovnání

Drony nad 3000 Kč

Varianta výběru
Nejlepší drony
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

TOP produkt

Drony nad 3000 Kč

 • Slušná provozní výdrž
 • Vysoká rychlost
 • Vysoké rozlišení
 • Vysoká cena

12 500 Kč

Zobrazit nabídky
1.

Top cena/výkon

Drony nad 3000 Kč

 • Nízká hmotnost
 • Dobrá výdrž
 • Nižší rychlost
 • Nemá slot pro paměťovou kartu

4 100 Kč

Zobrazit nabídky
2.

Dostupný produkt

Drony nad 3000 Kč

 • Vysoké rozlišení kamery
 • Slabší baterie

3 500 Kč

Zobrazit nabídky

Drony do 3000 Kč

Varianta výběru
Nejlepší drony
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

TOP produkt

Drony do 3000 Kč

 • Poměr ceny a výkonu
 • Funkce GPS
 • Menší kapacita baterie

2 500 Kč

Zobrazit nabídky
1.

Top cena/výkon

Drony do 3000 Kč

 • Nízká hmotnost
 • Kratší provozní vzdálenost

1 800 Kč

Zobrazit nabídky
2.

Dostupný produkt

Drony do 3000 Kč

 • Jednoduché ovládání
 • Slabší baterie

1 400 Kč

Zobrazit nabídky
3.

Další na zvážení

Drony do 3000 Kč

 • Jednoduché ovládání
 • Průměrná kvalita záznamu

1 600 Kč

Zobrazit nabídky

Srovnání parametrů nejlepších dronů

Recenze DJI Spark Alpine White DJI Spark Alpine White Recenze Ryze Tello Boost Combo Ryze Tello Boost Combo Recenze Syma X8HG Syma X8HG Recenze Syma X5UWPRO Syma X5UWPRO Recenze Xiaomi Mi Drone Mini Xiaomi Mi Drone Mini Recenze Syma X5C Syma X5C Recenze Syma X5HW Syma X5HW

Ocenění

TOP produkt

Top cena/výkon

Dostupný produkt

TOP produkt

Top cena/výkon

Dostupný produkt

Další na zvážení

Kategorie

Drony nad 3000 Kč

Drony nad 3000 Kč

Drony nad 3000 Kč

Drony do 3000 Kč

Drony do 3000 Kč

Drony do 3000 Kč

Drony do 3000 Kč

Orientační cena

12 500 Kč

4 100 Kč

3 500 Kč

2 500 Kč

1 800 Kč

1 400 Kč

1 600 Kč

Výrobce

DJI

DJI

Syma

Syma

Xiaomi

Syma

Syma

Rozlišení (px)

1920 x 1080

1280 x 720

1920 x 1080

1280 x 720

1280 x 720

1280 x 720

720

Doba nabíjení (min.)

90

90

200

90

60

100

90

Kapacita baterie (mAh)

1 480

1 100

2 000

500

920

500

500

Maximální doba letu (min.)

16

13

7

10

10

7

8

Počet rotorů

4

4

4

4

4

4

4

Maximální provozní vzdálenost (m)

100

100

70

100

50

100

70

GPS

Ano

Neuvedeno

Ne

Ne

Ne

Ne

Ano

Wi-Fi

Ano

Ano

Neuvedeno

Ano

Ano

Ne

Ano

Slot na paměťové karty

Ano

Ne

Ano

Ano

Ne

Ano

Ano

Hmotnost (g)

300

80

475

88

200

200


Jak vybrat dron

 • Snažte se, pokud možno, vybírat produkty od renomovaných značek, které zajistí vyšší kvalitu a nabídnou dobrou dostupnost náhradních dílů.
 • Vybírejte drony s dobrou výdrží baterie (viz kapitola o baterii)
 • Podle svých požadavků zvolte vhodnou cenovou kategorii (viz kapitola o ceně)
 • Podle toho, kde budete dron používat, volte vhodnou indoor nebo outdoor variantu

Počet vrtulí

Základní dělení dronů lze provést podle počtu vrtulí, kterými zařízení disponuje. Počet vrtulí výrazně ovlivňuje pohybové vlastnosti dronu a jeho výkon. V současnosti se můžete setkat s různým počtem vrtulí a následující kapitola se zaměří na velmi stručný popis každé z dostupných kategorií.

Drony podle počtu vrtulí - trikoptéry, kvadrokoptéry, hexakoptéry,oktokoptéry.

Trikoptéry

Jsou drony se třemi vrtulemi. Tyto drony jsou nejobratnější, ale jsou poměrně nestabilní a velmi náchylné k poryvům větru. Vzhledem k menší síle také tyto drony standardně nezvládají provoz dodatečné kamery, která je náročná na výkon motoru. Všeobecně jsou drony se třemi vrtulemi vhodné především pro technické létání a provádění akrobatických kousků.

Kvadrokoptéry

Jsou v současnosti nejpoužívanější variantou, protože nabízí zlatou střední cestu se čtyřmi vrtulemi. Tyto drony již unesou kameru, jsou poměrně obratné a zároveň odolné proti poryvu větru. Jsou vhodné pro běžné venkovní využití.

Hexakoptéry

Drony s šesti vrtulemi. Obvykle jsou poměrně neobratné, ale velmi odolné proti nárazům větru. Jsou velmi výkonné, takže zvládají provoz i těžší dodatečné kamery.

Oktokoptéry

Drony s největším tahem motoru. Jsou vhodné pro nošení velmi těžkých kamer a velmi odolné proti nepříznivým větrným podmínkám. Velkou výhodou může být také to, že v případě poruchy jednoho z motorů je možné s dronem bezpečně přistát a předejít tak zbytečnému poničení. Za jejich nevýhodu je všeobecně považována velmi špatná obratnost způsobená vyšší hmotností zařízení.

Outdoor nebo indoor

Dalším kritériem, podle kterého je možné drony dělit, je prostředí, pro které jsou svým konstrukčním řešením určeny. Samotná specializace dronu podle prostředí je velmi důležitým faktorem, který byste měli při výběru zohlednit. Většina dronů je určená pro létání venku a jedná se o takzvaná outdoorová zařízení.

Ty jsou obvykle mnohem větší, dražší, ale logicky také stabilnější a odolnější. Většinou také nabízí spoustu rozšířených funkcí, protože se jedná o sofistikovanější zařízení v dražších cenových kategoriích. Naproti tomu indoorové drony jsou menší, nenabízejí zdaleka tolik funkcí a to se podepisuje i na jejich většinou podstatně nižší ceně. Jedná se o zařízení určená pouze pro účely zábavy v domácím prostředí, a proto jsou vhodné například pro děti.

Baterie

Zvolit správnou baterii je velmi důležité, protože přímo ovlivňuje výdrž a také výkon vašeho zařízení. Kapacita baterie je určená v miliampérhodinách, ale je velmi obtížně určit, jaká kapacita je všeobecně dostačující. Každé zařízení má totiž různé nároky na kapacitu baterie, podle počtu motorů, rychlosti, způsobu využívaní a podobně.

Výrobci naštěstí většinou uvádí, jak dlouhou výdrží baterie daného dronu disponuje (v minutách), takže v konečném důsledku se o papírovou kapacitu baterie nemusíte ani zajímat. Velmi doporučujeme volit drony s výdrží baterie alespoň 10 minut v provozu, v opačném případě je létání dronem s nízkou kapacitou velmi omezeno a pravděpodobně vás brzy omrzí.

Modely s nejdelší výdrží vydrží v provozu bez nutnosti nabíjení až jednu hodinu, ale většinou se jedná o různé odlehčené verze, které nejsou schopné nést kameru nebo pracovat s nějakou jinou zátěží. Velmi vhodné je při nákupu také prostudovat, kolik stojí náhradní baterie do vašeho zařízení, protože při delším provozu se běžně baterie vyměňují přímo v terénu, a proto je vhodné mít alespoň jednu náhradu.

Na tomto místě je ještě pro dokonalou orientaci v problematice baterií nutné uvést, že existují dva typy baterie, které se v dronech využívají a stručně si rozvést jejich výhody a nevýhody.

Li-Ion baterie

Jsou odolné proti samovybíjení, což znamená, že nepodléhají vybíjení, když nejsou připojené k zařízení. Dalšími výhodami je, že není nutné je úplně vybít před opětovným nabíjením a jsou relativně levné. Za největší nevýhodu se považuje to, že i když nejsou používány, trpí opotřebením, čímž se zkracuje jejich funkční doba.

Li-Pol baterie

Jsou rozměrově velmi úsporné, protože díky technologiím je lze vyrobit v tenkých formátech. Za jejich nevýhodu je všeobecně považováno především to, že svoji kapacitu ztrácí rychleji než Li-Ion a jsou v porovnání s nimi o něco dražší.

Ovládání

Drtivá většina dronů v současnosti nabízí možnost ovládání prostřednictvím chytrých telefonů. To může být v některých situacích velice praktické a pokud jste vlastníkem chytrého telefonu nebo tabletu, určitě byste měli na této funkci při výběru dronu trvat. Nezapomínejte však ani na klasický dálkový ovladač, kterým by váš dron měl v základní výbavě také disponovat. Ovládání na telefonu je sice praktické, ale zdaleka nenabízí tolik možností jako páčkový ovladač. Navíc připojení přes bluetooth nebo wifi, které využívají chytré telefony, nemá zdaleka takový dosah, jako signál vysílaný dálkovým ovladačem.

Naše doporučení je tedy poohlížet se po dronech, které nabízí jak ovládání prostřednictvím chytrých multimediálních zařízení, tak vlastními ovladači. Zvláštní kategorii jsou pak drony, které jsou ovládány z pohledu přípojené kamery, u kterých je ovládání pomocí dálkového ovladače téměř nutností, protože kapacita dotykového displeje je v těchto ohledech značně omezená.

Kamera

Většina dronů je v dnešní době využívána pro účely kamerového záznamu z letu. Pokud i vy pořizujete dron pro tento účel, máte na výběr z dvou variant kamerového systému. První možností je samotný dron, který kameru v základní výbavě neobsahuje a je tak nutné ji připojit do vestavěného gimbalu, což je zařízení, které eliminuje otřesy a náklony a kamera je tak v pevně zafixované poloze.

Pokud se rozhodnete pro toto řešení, je třeba pořídit správné zařízení, aby byla kamera kompatibilní s dronem a bylo možné je propojit. Druhou možností, kterou disponuje většina nových modelů je vestavěná kamera přímo uvnitř dronu, která je ovládána dálkovým ovladačem dronu. Tato varianta je praktičtější, ale je většinou výsadou dražších modelů, takže k vidění je poměrně často i varianta s gimbalem.

Zvláštní kapitolou je pak rozbor rozlišení jednotlivých kamerových zařízení. Pro účely pořizování videozáznamu v alespoň základní kvalitě rozhodně doporučujeme volit minimálně zařízení s rozlišením 1280x720px (HD). Kamery u dronů s vyšší než nejnižší cenou by pak měly disponovat rozlišením alespoň 1920x1080px (Full HD). U dronů nejvyšších kvalit se pak můžete setkat s rozlišeními 2704x1520px (2,7K) nebo 3840x2160px (4K). Pokud pořizujete dron za účelem nahrávání videozáznamů, ověřte na internetu z dostupných uživatelských recenzí kvalitu samotné kamery, protože samotné rozlišení občas může přinést poněkud zavádějící údaje.

Materiál

Nejčastěji používaný materiál pro výrobu trupu dronu je v současné době plast. Ačkoliv se můžete setkat s různými tvrzenými modifikacemi, jedná se o poměrně křehký materiál, který nepříliš dobře odolává nárazům a pádům. Proto dělá z modelů, ve kterých je obsažen, spotřební zboží, které je vhodné spíše pro začínající piloty s menšími nároky. Mnohem kvalitnějšími materiály, ale také dražšími, jsou například dural, karbon nebo laminát. Následující kapitola alespoň stručně rozebere každý z nich a zmíní jeho základní charakteristiky.

Dural

Je v porovnání s ostatními lepšími materiály poměrně levný a nabízí perfektní vlastnosti díky své lehkosti a tvrdosti. Proto je vhodný například pro sportovněji laděné modely.

Karbon

Je materiál, který nabízí velmi lehké konstrukce. Je ale poněkud dražší a křehký, takže se pro běžné drony nejedná o příliš vhodnou volbu. Své uplatnění najde především u závodních modelů, kde váha konstrukce hraje naprosto klíčovou roli.

Laminát

Je o něco těžší než karbon, přesto dosahuje nižší hmotnosti než většina jiných materiálů. Navíc je odolný proti nepříznivým podmínkám a lze na něj díky snadné tvarovatelnosti vyrábět náhradní díly i v domácím prostředí. V poměru cena ku výkonu se tak jedná o jeden z nejlepších materiálů.

Tento výčet materiálů zdaleka není kompletní, protože výrobci jednotlivé modely přizpůsobují pro různé podmínky, a tak se můžete setkat s velkou četností různých variací. Méně používané materiály je však potřeba v kombinaci s vybraným dronem dobře ověřit například v internetových recenzích, protože vás mohou svými vlastnostmi velmi zklamat.

Tvar

Současné drony lze podle tvaru jejich konstrukce rozdělit do dvou základních kategorií. Podle písmen, které konstrukce svým tvarem připomínají se můžete setkat s „X drony“ a „H drony“.

Drony podle tvaru - H-dron a X-dron
 • Drony X – Jsou nejčastěji používaným tvarem, který umožňuje lehké a naprosto jednoduché řešení. Jejich nevýhodou je pak poměrně nízká odolnost proti kolizím a pádům, protože delší ramena se mohou velmi snadno polámat.
 • Drony H – Jsou méně zranitelné případnou nehodou, ale jejich konstrukční řešení je mnohem složitější.

Další parametry

Poslední kapitola textu rozebírá některé často opomíjené, ale velmi důležité pojmy a specifikace spojené s výběrem dronů. Jedná se o různé doplňkové údaje, které ale přímo ovlivňují letové vlastnosti a možnosti, takže se určitě vyplatí zaměřit na jejich studium při výběru konkrétního zařízení.

Letové režimy

Letové režimy vyjadřují naprogramované chování dronu v určitých situacích. Následující shrnutí vám nabídne stručný popis nejčastěji používaných režimů.

 • Follow me – letový režim, který programuje dron pro následování pohybu ovládajícího. Přesněji řečeno, následuje pohyb ovladače, takže například při úkroku doprava, dron manévruje ve stejném směru a délce. Tento režim není příliš vhodný do těžšího terénu, protože nemění výšku letu a může se například zaseknou v korunách stromu.
 • Watch me – tento režim také následuje pohyby ovladače, ale snímá ovládajícího z různých úhlů.
 • Point of interest – mód, který umožňuje kroužení okolo zadaného bodu zájmu a umožňuje tak jeho prozkoumání ze všech úhlů.
 • Journey – tento režim umožní vyletět dronu do určené výšky a poté se k vám diagonálně přibližuje konstantní rychlostí. Tato schopnost je vhodná pro pořizování selfie snímků.
 • Home Lock – umožňuje automatický návrat dronu k ovladači v případě stlačení určitého tlačítka. Může se hodit v krizových situacích, kdy se dron ztrácí z dohledu.
 • Way points – umožňuje dronu let předem určené trasy podle záchytných bodů.

Výčet těchto specifikací zdaleka nenabízí souhrn všech možných režimů, ale spíše nabízí základní informace pro pochopení toho, jak režimy fungují. Pokud se tedy rozhodujete o koupi konkrétního produktu, je vhodné projít si jednotlivé režimy, které váš dron bude ovládat.

Rychlost

Často není u specifikací dronů ani uváděna, ale může být pro některé účely velmi důležitá. U běžných modelů se pohybuje rychlost okolo 50 km/h. Pro závodní účely lze pořídit i modely s rychlostí okolo 100 km/h. Je důležité mít na paměti, že rychlost je přímo ovlivněna váhou zařízení a pokud například zařízení nemá v základní výbavě obsaženou kameru, její dodatečné připojení výrazně zvýší váhu celého dronu a sníží maximální možnou rychlost. Optimální rychlost vhodnou univerzálně pro všechny zařízení tak téměř není možné určit, ale obecně doporučujeme pořizovat drony s rychlostí alespoň 15 km/h.

Dosah ovládání

Velmi důležitá specifikace, která vyjadřuje maximální možnou vzdálenost pilota od dronu, aniž by došlo ke ztrátě signálu. Nejkratší možnou vzdáleností disponují drony s ovládáním přes Wi-fi a Bluetooth (okolo 20 metrů). Pokud zvolíte tento způsob připojení, počítejte s tím, že dron bude využitelný téměř jen pro indoorové létání.

Gimbal

Ačkoliv byl tento pojem v našem textu již zmiňován, je důležité ho pro přehlednost rozebrat ještě zvlášť. Gimbal je stabilizační zařízení, které eliminuje otřesy kamery a zlepšuje výslednou kvalitu nahrávky.

Ready to fly

Je pojem, se kterým se můžete setkat u některých dronů, a vyjadřuje, že zařízení je od koupě hned připravené pro samotný let a není nutné k němu dokupovat žádné komponenty. Dron je tedy ihned po vybalení z krabice připraven k letu. Je velmi vhodný pro začínající piloty.

Bezpečnost a legislativa

Pokud jste si mysleli, že si jednoduše pořídíte jakýkoliv dron, půjdete ven a budete si moct bez omezení poletovat po okolí, jste na omylu. Provozování těchto výdobytků moderních technologií je svázané konkrétními zákony. Základní legislativní regulaci v České republice nabízí zákon 49/1997 Sb., tedy zákon o civilním letectví, a letecký předpis s pravidly létání L2. V tomto předpisu se konkrétně bezpilotním letounům a leteckým systémům se věnuje doplněk X (Zdroj: Úřad pro civilní letectví).

Pojďme si některá důležitá pravidla rozebrat konkrétně:

 • Přímý oční kontakt – Důležitou zásadou je, že pokud nemáte od Úřadu pro civilní letectví speciální povolení, měli byste vždy provozovat svůj dron v přímém dohledu. Zkrátka musíte mít neustálý oční kontakt s přístrojem (bez použití vizuálních pomůcek jako jsou kamery nebo přenos na obrazovku mobilního telefonu).
 • Zakázané a ochranné zóny okolo letišť – Velký vykřičník pro uživatele dronu představují letiště, potažmo vymezené oblasti v jejich okolí. V přímém okolí ranvejí máte smůlu, dále ale narazíte na oblasti řízených okrsků letišť (CTR) a letištní provozní zóna neřízeného letiště (ATZ). V těchto zónách můžete létat bez dalšího povolení pouze až v 5,5kilometrové vzdálenosti letiště a jen maximálně do 100metrové výšky. Mapu všech regulovaných oblastí najdete na webu Řízení letového provozu ČR (Zdroj: RLP ČR).  Toto pravidlo má ale své výjimky, které jsou odvozené od hmotnosti.
 • Hmotnost – v CTR a ATZ zónách je pro vás určující hodnota hmotnosti 0,91 kg. S lehkými drony můžete v maximálně 100metrové výšce létat i uvnitř 5,5kilometrové ochranné oblasti okolo letišť. Přímo u ranveje je ale létání s dronem zakázáno i pro lehké modely. I pro tyto účely mají často drony nastavený výškový limit.
 • Obydlené oblasti – Létání v obydlených oblastech má také svá pravidla. U dronů do hmotnosti 7 kilogramů si určujete bezpečnou vzdálenost sami podle aktuálních podmínek. Za bezpečnou vzdálenost se obecně považuje horizontální vzdálenost rovna dvojnásobku letové výšky. Na paměti mějte také to, že mohou existovat v dané oblasti další omezení, jako například městské vyhlášky, zákaz natáčení a focení hradů, zámků a jiných památek apod. Samozřejmě je nutné vnímat také práva lidí, které můžete při používání dronu zachytit, bez jejich souhlasu byste je natáčet neměli.
 • Výška – Pokud se nenacházíte v některé z výše zmíněných regulovaných oblastí, k nimž se pojí vlastní pravidla, měli byste pořád myslet na zásadu vizuálního kontaktu. Mimo ochranné zóny pak můžete vylétnout až do výšky 300 metrů (ochranné pásmo G). Od 150 metrů se ale dělíte o letový prostor s piloty malých letadel.
 • Povinnost registrace – pokud váš dron neváží víc než 25 kg, nepotřebujete speciální povolení. Od 25 kilogramů výše už potřebujete speciální povolení Úřadu pro civilní letectví, což obnáší razítko profesionálního pilota a absolvování pilotních zkoušek. Jde však už o opravdu profesionální modely dronů využívané hlavně komerčně. Pravidla komerčního využití jsou však poměrně vágní a nejednoznačná.

Cena

Drony se dají pořídit v různém cenovém rozhraní a nemusí být hned jasné, co můžete od dané cenové kategorie čekat. Proto si jednotlivá cenová rozhraní rozebereme a povíme si, kolik do dronu investovat, abyste dostali přesně to, co od něj očekáváte.

Do 10 000 Kč

V této cenové kategorii lze nalézt především drony patřící do oblasti dětských hraček anebo zařízení se základním vybavením. Často se tak můžete setkat s drony, které jsou určené pouze pro indoorové lety, nejsou vybaveny kamerou a doba jejich výdrže v provozu na baterii je omezená pouze na několik minut. Většinou jsou tyto modely vytvořeny z levnějších materiálů, především pak z plastu. Častým problémem může být také to, že často nedisponují v základní výbavě ovladačem, takže je možné ovládat je pouze přes chytré multimediální zařízení.

Od 10 000 Kč do 20 000 Kč

Tato cenovka již nabízí drony, se kterými lze poměrně slušně pořizovat kamerové záznamy. Téměř bez výjimek disponují buď kamerou nebo alespoň gimbalem v základní výbavě. Většinou tyto drony také nabízejí možnost ovládání jak ovládačem, tak chytrým telefonem a nabízí již poměrně slušnou výdrž. Investice do dronu v této cenové kategorii je vhodná pro běžné uživatele, kteří preferují únosnou cenu, ale chtějí si užít dost zábavy.

Od 20 000 Kč do 50 000 Kč

V této cenové kategorii již lze najít drony s perfektní výbavou, nespočtem letových režimů a dlouhou výdrží baterie. Drony v této kategorii jsou také vyrobeny z velmi kvalitních materiálů a disponují perfektními kamerovými zařízeními. Obvykle se tato kategorie dronů považuje za poloprofesionální, takže je vhodná pro opravdové fajnšmekry, pro které je létaní koníčkem číslo jedna.

Nad 50 000 Kč

Zde už naleznete profesionální drony, které ve všech ohledech nabízí naprosto špičkové specifikace. V této cenovce téměř nemůžete při výběru šlápnout vedle a vysoká cena vám zaručí perfektní vlastnosti. Samozřejmostí je pořizování videa ve špičkové kvalitě, dlouhá výdrž baterie, nespočet letových režimů a velmi odolná konstrukce vytvořená z kvalitních materiálů. Velmi zajímavou funkcí dražších modelů je také možnost ovládání dvěma ovladači, když je každý určený pro jiný účel. Jedním tedy lze ovládat samotný dron a druhým jeho kameru.


Použité zdroje:

http://www.caa.cz/aktualni-informace-ucl-k-regulaci-bezpilotnich-systemu-v?highlightWords=dopln%C4%9Bk

https://dronpro.cz/pravidla-pro-letani-s-drony


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Drony
Průměrné hodnocení 4.2 z 85 hlasů