Menu

Recenze a srovnání DJI Mavic 2 Pro

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů nad 12 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Vysoké rozlišení 4K
  • Velký dosah a rychlost pohybu
  • Slušná kapacita baterie
  • Velmi vysoká cena
  • Bez možností ovládání přes Wi-Fi
  • Vyšší hmotnost
39 000 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

DJI Mavic 2 Pro je čtyřrotorový model dronu, který patří k opravdu luxusnímu zboží pro běžné užití. Uživatel s ním získá velmi kvalitní záběry v rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů, tedy 4K. Nabíjení dronu zabere asi 90 minut, kapacita baterie je přitom nadstandardních 3 850 mAh. S ní nabízí dron až 31 minut letu v ideálních podmínkách, na jedno nabití urazí podle výrobce až 18 kilometrů. Samozřejmostí je také možnost rozšířit 8GB vnitřní paměť do dalším záznamové médium, tedy paměťovou kartu.

Parametr Tento produkt
Výrobce DJI
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Doba nabíjení dronu (min.) 90
Kapacita baterie (mAh) 3 850
Maximální doba letu (min.) 31
Počet rotorů 4
Slot na paměťové karty Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Tento model se pyšní poměrně vysokou maximální rychlostí 72 kilometrů za hodinu. Podle specifikace dokáže létat ve vzdálenosti až 8 kilometrů od uživatele s ovladačem, to je ovšem číslo spojené se standardem FCC (evropská specifikace EC hovoří o 5 kilometrech). Stále ale pamatujete na to, že byste měli s dronem podle zákona udržovat oční kontakt. Maximální letová výška je půl kilometru.

Tento přístroj disponuje GPS modulem, avšak chybí zde možnost ovládání přes Wi-Fi. Hmotnost je poměrně vysoká, zařízení váží přes 900 gramů. Pro samotnou manipulaci na zemi to může být komplikace, avšak stroje s vyšší hmotností lépe odolávají poryvům větru.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h) 72
Maximální provozní vzdálenost (m) 8 000
GPS Ano
Wi-Fi Ne
Hmotnost (g) 907

Naše hodnocení a závěr

Dron DJI Mavic 2 Pro hodnotíme velmi pozitivně, patří mezi to nejlepší, co člověk pro běžné užití na trhu najde. Ovšem kvalitní zpracování jde ruku v ruce také s dost vysokou cenou. Samozřejmostí je v dané kategorii rozlišení videa 4K. Tento model má poměrně velkou kapacitu baterie téměř 4 000 mAh, doba letu se pak pohybuje okolo půl hodiny. Nabíjení zabere přibližně 90 minut, takže je určitě vhodné zakoupit i akumulátory navíc. Tento dron má, podobně jako drtivá většina klasických přístrojů, čtyři vrtule. Mezi přednosti patří poměrně vysoká maximální rychlost 72 km/h. Maximální dosah je až 8 000 metrů, což je výborné číslo, podle evropské regulace ale využijete maximálně dosah 5 kilometrů. V modelu je zabudovaný GPS lokátor, bohužel nemůžete použít Wi-Fi pro ovládání stroje. Hmotnost 907 gramů je sice vyšší, než je standard této kategorie dronů, avšak i to vám může pomoct například při ovládání v silném větru.

Jestliže vám nevyhovuje vysoká cena tohoto dronu, zaměřili jsme se i na levnější. Dobrou funkčnost se slušným doletem nabízí například DJI Mavic Mini.

39 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DJI Mavic 2 Pro

DJI Mavic 2 Pro

39 000 Kč Orientační cena