Menu

Recenze a srovnání DJI Mavic 2 Pro

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů nad 12 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

94,1 % Celkové hodnocení
  • Vysoké rozlišení 4K
  • Velký dosah a rychlost pohybu
  • Slušná kapacita baterie
  • Velmi vysoká cena
  • Bez možností ovládání přes Wi-Fi
  • Vyšší hmotnost
39 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

DJI Mavic 2 Pro patří mezi elitu mezi drony, a to ať už kvalitou záznamu, tak letovými vlastnostmi. Má velmi dobré rozlišení a nadstandardní dosah. Ale samozřejmě si za něj slušně připlatíte.

Hodnocení natáčení a baterie

DJI Mavic 2 Pro je čtyřrotorový model dronu, který patří k opravdu luxusnímu zboží pro běžné užití. Uživatel s ním získá velmi kvalitní záběry v rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů, tedy 4K. Nabíjení dronu zabere asi 90 minut, kapacita baterie je přitom nadstandardních 3 850 mAh. S ní nabízí dron až 31 minut letu v ideálních podmínkách, na jedno nabití urazí podle výrobce až 18 kilometrů. Samozřejmostí je také možnost rozšířit 8GB vnitřní paměť do dalším záznamové médium, tedy paměťovou kartu.

Parametr Tento produkt
Výrobce DJI
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Doba nabíjení dronu (min.) 90
Kapacita baterie (mAh) 3 850
Maximální doba letu (min.) 31
Počet rotorů 4
Slot na paměťové karty Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Tento model se pyšní poměrně vysokou maximální rychlostí 72 kilometrů za hodinu. Podle specifikace dokáže létat ve vzdálenosti až 8 kilometrů od uživatele s ovladačem, to je ovšem číslo spojené se standardem FCC (evropská specifikace EC hovoří o 5 kilometrech). Stále ale pamatujete na to, že byste měli s dronem podle zákona udržovat oční kontakt. Maximální letová výška je půl kilometru.

Tento přístroj disponuje GPS modulem, avšak chybí zde možnost ovládání přes Wi-Fi. Hmotnost je poměrně vysoká, zařízení váží přes 900 gramů. Pro samotnou manipulaci na zemi to může být komplikace, avšak stroje s vyšší hmotností lépe odolávají poryvům větru.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h) 72
Maximální provozní vzdálenost (m) 8 000
GPS Ano
Wi-Fi Ne
Hmotnost (g) 907

Hodnocení uživatelů a odborníků

Recenze uživatelů dronu DJI jsou plné chvály a celkové hodnocení tomu odpovídá. Nejvíce se zaměřují na výbornou kvalitu videa a fotografií, ale zmiňují také jednoduché ovládání nebo dobrou stabilitu. Mezi zápory se samozřejmě celkem často objevuje vyšší cena.

Odborníci kvitují velice dobrou inovovanou optiku, kompaktní rozměry nebo třeba tišší provoz. Výhod je ale daleko víc a ospravedlňují vyšší cenu.

Hlavní klady a zápory

Pro shrnutí – mezi největší klady tohoto dronu patří určitě jeho vynikající ovladatelnost, výborná kvalita fotografií a videa ve 4K, velký dosah, nebo například nadstandardní kapacita baterie. Proti tomu jde ale záporná stránka hlavně v podobě velmi vysoké cenovky, zmínit se dá i vyšší hmotnost (ta ale není ve větru na škodu) nebo nemožnost ovládání přes Wi-Fi.

Naše hodnocení a závěr

Dron DJI Mavic 2 Pro hodnotíme velmi pozitivně, patří mezi to nejlepší, co člověk pro běžné užití na trhu najde. Ovšem kvalitní zpracování jde ruku v ruce také s dost vysokou cenou. Samozřejmostí je v dané kategorii rozlišení videa 4K. Tento model má poměrně velkou kapacitu baterie téměř 4 000 mAh, doba letu se pak pohybuje okolo půl hodiny. Nabíjení zabere přibližně 90 minut, takže je určitě vhodné zakoupit i akumulátory navíc. Tento dron má, podobně jako drtivá většina klasických přístrojů, čtyři vrtule.

Mezi přednosti patří poměrně vysoká maximální rychlost 72 km/h. Maximální dosah je až 8 000 metrů, což je výborné číslo, podle evropské regulace ale využijete maximálně dosah 5 kilometrů. V modelu je zabudovaný GPS lokátor, bohužel nemůžete použít Wi-Fi pro ovládání stroje. Hmotnost 907 gramů je sice vyšší, než je standard této kategorie dronů, avšak i to vám může pomoct například při ovládání v silném větru.

Jestliže vám nevyhovuje vysoká cena tohoto dronu, zaměřili jsme se i na levnější. Dobrou funkčnost se slušným doletem nabízí například DJI Mavic Mini.

39 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: DJI Mavic 2 Pro | Hodnocení: 94,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DJI Mavic 2 Pro

DJI Mavic 2 Pro

39 000 Kč Orientační cena