Menu

Recenze a srovnání DJI Mavic Mini

84,2 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Drony

Klady

  • Vysoké rozlišení 2,7K
  • Dlouhá doba letu
  • Výborná provozní vzdálenost

Zápory

  • Poměrně vysoká cena
  • Horší ovladatelnost ve větru
  • Chybí senzory proti nárazu
9 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Čtyřvrtulový dron DJI Mavic Mini nabízí v rámci střední cenové kategorie velmi dobré rozlišení 2,7K. Velkou výhodou je také nadstandardní dosah a dobrá výdrž. V rámci této skupiny jde ale o dražší model, který je sice lehčí, ale to mu občas ubírá na stabilitě ve větru.

Hodnocení natáčení a baterie

Tento dron je velmi dobrý a skladný model, který vychází z populární řady Mavic. Na první pohled u parametrů zaujme kvalita rozlišení videa 2,7K, tedy 2 720 x 1 530 pixelů. Velmi dobrá je i kapacita baterie 2 400 mAh, která vzhledem ke kompaktním rozměrům zajistí až 30minutový let, což je v dané kategorii nadstandardní hodnota. Nabíjení akumulátoru zabere přibližně hodinu a půl. Záznam videa se ukládá na paměťovou kartu uvnitř těla dronu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DJI

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

2,7K/30

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

30

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

60

Snímková frekvence při HD videu (fps)

Nerelevantní

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

30

Doba nabíjení dronu (min.)

90

Kapacita baterie (mAh)

2 400

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Uživatele osloví i poměrně vysoká rychlost, v rámci této cenové relace, která dosahuje až 50 kilometrů v hodině. Deklarovaná provozní vzdálenost je až 2 000 metrů (v Evropou povoleném režimu EC) a maximální výška je až 500 metrů. Takto vysoké hodnoty tedy v praxi asi často nevyužijete. Dron dovede operovat až v nadmořské výšce 3 000 metrů (s ohledem na řídkost vzduchu), což je hodnota nadprůměrná v dané cenové hladině.

Jedná se o zařízení s GPS modulem a Wi-Fi. Potěší nízká hmotnost, která se těsně vešla pod čtvrt kilogramu, spadá tedy do nejnižší certifikační kategorie.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

50

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

2 000

Maximální výška (m n. m.)

3 000

GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

249

Hodnocení uživatelů a odborníků

Uživatelé, kteří už tento dron vyzkoušeli, jej zahrnují chválou hlavně za kvalitu záběrů a přitom poměrně dobrou cenu ve srovnání s dražší kategorií. Velmi si pochvalují také délku letu, tedy slušnou kapacitu baterie. Stížnosti se objevují kvůli chybějícím senzorům proti nárazu.

Odborníci hodnotí dron kladně. Vyzdvihují jeho hmotnost pod 250 gramů, což jej řadí do speciální kategorie modelů, které nejsou tak silně svázané právními předpisy. Chválí kvalitu fotografií i videa a slušnou výdrž ve vzduchu, která určitě začátečníkům bude stačit.

Hlavní klady a zápory

Výhodou tohoto dronu je velmi dobrá kvalita videa až 2,7K a také dobré fotografie. vyzdvihnout je potřeba i velmi dobrou letovou dobu a deklarovanou maximální provozní vzdálenost. V rámci střední kategorie dronů si ale za tento kousek musíte trochu připlatit, bohužel zde navíc chybí antikolizní senzory. Protože se jedná o malý a lehký dron, může být trochu problematické jej udržet ve stabilní poloze ve větru.

Naše hodnocení a závěr

DJI Mavic Mini je opravu kvalitní dron, ovšem v rámci kategorie si za něj připlatíte. Mezi největší výhody patří kvalitní videozáznam 2,7K, vysoká rychlost až 50 km/h, dlouhý provozní dosah, nebo slušná výdrž v letu (až 30 minut). Jedná se o dost lehký model, který neváží čtvrt kilogramu. Ve větru tedy mohou nastat problémy s ovládáním. Samozřejmostí je zabudovaný GPS a Wi-Fi modul. Záznam se ukládá na paměťovou kartu.

Pokud se chcete orientovat spíše na levnější stroje, jeden z kvalitních je například Syma X5UWPRO.

9 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DJI Mavic Mini | Hodnocení: 84,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini

9 500 Kč Orientační cena