Menu

Recenze a srovnání DJI Mavic Mini

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů do 12 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

83,1 % Celkové hodnocení
  • Vysoké rozlišení 2,7K
  • Dlouhá doba letu
  • Výborná provozní vzdálenost
  • Poměrně vysoká cena
  • Horší ovladatelnost ve větru
  • Chybí senzory proti nárazu
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Čtyřvrtulový dron DJI Mavic Mini nabízí v rámci střední cenové kategorie velmi dobré rozlišení 2,7K. Velkou výhodou je také nadstandardní dosah a dobrá výdrž. V rámci této skupiny jde ale o dražší model, který je sice lehčí, ale to mu občas ubírá na stabilitě ve větru.

Hodnocení natáčení a baterie

Tento dron je velmi dobrý a skladný model, který vychází z populární řady Mavic. Na první pohled u parametrů zaujme kvalita rozlišení videa 2,7K, tedy 2 720 x 1 530 pixelů. Velmi dobrá je i kapacita baterie 2 400 mAh, která vzhledem ke kompaktním rozměrům zajistí až 30minutový let, což je v dané kategorii nadstandardní hodnota. Nabíjení akumulátoru zabere přibližně hodinu a půl. Záznam videa se ukládá na paměťovou kartu uvnitř těla dronu.

Parametr Tento produkt
Výrobce DJI
Rozlišení (px) 2720 x 1530
Doba nabíjení dronu (min.) 90
Kapacita baterie (mAh) 2 400
Maximální doba letu (min.) 30
Počet rotorů 4
Slot na paměťové karty Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Uživatele osloví i poměrně vysoká rychlost, v rámci této cenové relace, která dosahuje až 50 kilometrů v hodině. Deklarovaná provozní vzdálenost je až 4 000 metrů (podle FCC, evropské regule povolují poloviční vzdálenost) a maximální výška je až 500 metrů, ovšem vždy je důležité respektovat zásady vizuálního kontaktu. Takto vysoké hodnoty tedy v praxi asi často nevyužijete. Jedná se o zařízení s GPS modulem a Wi-Fi. Potěší také nízká hmotnost, která se těsně vešla pod čtvrt kilogramu.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h) 50
Maximální provozní vzdálenost (m) 4 000
GPS Ano
Wi-Fi Ano
Hmotnost (g) 249

Hodnocení uživatelů a odborníků

Uživatelé, kteří už tento dron vyzkoušeli, jej zahrnují chválou hlavně za kvalitu záběrů a přitom poměrně dobrou cenu ve srovnání s dražší kategorií. Velmi si pochvalují také délku letu, tedy slušnou kapacitu baterie. Stížnosti se objevují kvůli chybějícím senzorům proti nárazu.

Odborníci hodnotí dron kladně. Vyzdvihují jeho hmotnost pod 250 gramů, což jej řadí do speciální kategorie modelů, které nejsou tak silně svázané právními předpisy. Chválí kvalitu fotografií i videa a slušnou výdrž ve vzduchu, která určitě začátečníkům bude stačit.

Hlavní klady a zápory

Výhodou tohoto dronu je velmi dobrá kvalita videa až 2,7K a také dobré fotografie. vyzdvihnout je potřeba i velmi dobrou letovou dobu a deklarovanou maximální provozní vzdálenost. V rámci střední kategorie dronů si ale za tento kousek musíte trochu připlatit, bohužel zde navíc chybí antikolizní senzory. Protože se jedná o malý a lehký dron, může být trochu problematické jej udržet ve stabilní poloze ve větru.

Naše hodnocení a závěr

DJI Mavic Mini je opravu kvalitní dron, ovšem v rámci kategorie si za něj připlatíte. Mezi největší výhody patří kvalitní videozáznam 2,7K, vysoká rychlost až 50 km/h, dlouhý provozní dosah, nebo slušná výdrž v letu (až 30 minut). Jedná se o dost lehký model, který neváží čtvrt kilogramu. Ve větru tedy mohou nastat problémy s ovládáním. Samozřejmostí je zabudovaný GPS a Wi-Fi modul. Záznam se ukládá na paměťovou kartu.

Pokud se chcete orientovat spíše na levnější stroje, jeden z kvalitních je například Syma X5UWPRO.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: DJI Mavic Mini | Hodnocení: 83,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini

10 000 Kč Orientační cena