Menu

Recenze a srovnání DJI Mini 2 Fly More Combo

87,4 % Celkové hodnocení

Umí 4K video v kategorii Drony

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Slušná výdrž
  • Nadprůměrná provozní vzdálenost

Zápory

  • Náchylnější ke sražení větrem
  • Bez Wi-Fi
  • Nižší maximální rychlost
17 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Model DJI Mini 2 Fly More Combo je zajímavou variantou pro ty uživatele, kteří chtějí malý, ale nechtějí být ochuzeni o kvalitní 4K záznam videa. Dron už má sice své nástupce v podobně DJI Mini 3, a jeho vlastnosti jsou skutečně lepší, ale cenová hladina se také posouvá. Model DJI Mini 2 tak zůstává zajímavým z pohledu ceny a výkonu i v roce 2023.

Hodnocení natáčení a baterie

Dron DJI Mini 2 Fly More Combo považujeme za dobré řešení v případě, že chcete velmi kvalitní model bez utrácení závratných částek ve vyšších desítkách tisíc. Kvalita záznamu je 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů, což odpovídá standardu nejvyšší kategorie dronů (červenec 2021).

Když se zaměříme na výdrž a kapacitu baterie, zjistíme, že samotná kapacita není nijak nadstandardní (2 250 mAh), avšak díky nižší hmotnosti dokáže dron letět podle výrobce až 31 minut, což je naopak dost slušné. Nutno dodat, že do dronu můžete vkládat paměťové karty microSD až do velikosti 256 GB.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DJI

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/30

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

30

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

60

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

60

Snímková frekvence při HD videu (fps)

Nerelevantní

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

31

Kapacita baterie (mAh)

2 250

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Při rozebírání parametrů narazíme na maximální přenosovou vzdálenost 6 kilometrů v režimu certifikovaném dle EU (CE). Jde sice o dosah ovladače v absolutně ideálních podmínkách bez překážek, avšak ve srovnání tohoto údaje s ostatními drony je to nadprůměr. Maximální rychlost se pohybuje okolo 57 km/h, což je v rámci nejvyšší kategorie dronů spíše málo. Maximální operativní výška dronu je pak 4 000 metrů nad mořem (nikoliv nad zemí).

Jak už jsme zmínili, jedná se o poměrně lehký dron, jehož hmotnost nepřekračuje ani čtvrt kilogramu. Užitečná je navigace přes GPS, se spojením přes Wi-Fi počítat nemůžete, o ovládání se stará speciální ovladač.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

57,6

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

6 000

Maximální výška (m n. m.)

4 000

GPS

Ano

Wi-Fi

Ne

Hmotnost (g)

249

Naše hodnocení a závěr

Dron DJI Mini 2 Fly More Combo považujeme za solidní kvadrokoptéru od osvědčeného výrobce. Nabízí standard lepších modelů na trhu z pohledu rozlišení – zvládne kvalitní stabilizovaný 4K záznam. Nominální hodnota kapacity 2 250 mAh sice není závratná, avšak výdrž 31 minut lze označit za solidní. Té je dosaženo hlavně díky opravdu nízké hmotnosti okolo 242 gramů.

Do zařízení můžete vkládat paměťové karty, konkrétně microSD až do velikosti 256 GB. Opravdu dobrá je pak teoretická hodnota dosahu ovladače, která činí 6 km. Dron můžete navádět pomocí GPS, naopak Wi-Fi zde není. Maximální rychlost okolo 57 km/h nijak neohromí, na trhu najdete i rychlejší modely. Pokud chcete létet s dronem rychle a navíc chcete těžší model odolnější proti poryvům větru, jednou z variant může být například DJI Mavic 2 Pro.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DJI Mini 2 Fly More Combo | Hodnocení: 87,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DJI Mini 2 Fly More Combo

DJI Mini 2 Fly More Combo

17 000 Kč Orientační cena