Recenze a porovnání DJI Mini 2 Fly More Combo | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání DJI Mini 2 Fly More Combo

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů nad 12 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2020

85,3 % Celkové hodnocení
  • Nízká hmotnost
  • Slušná výdrž
  • Nadprůměrná provozní vzdálenost
  • Náchylnější ke sražení větrem
  • Bez Wi-Fi
  • Nižší maximální rychlost
17 000 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron DJI Mini 2 Fly More Combo považujeme za dobré řešení v případě, že chcete velmi kvalitní model bez utrácení závratných částek ve vyšších desítkách tisíc. Kvalita záznamu je 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů, což odpovídá standardu nejvyšší kategorie dronů (červenec 2021).

Když se zaměříme na výdrž a kapacitu baterie, zjistíme, že samotná kapacita není nijak nadstandardní (2 250 mAh), avšak díky nižší hmotnosti dokáže dron letět podle výrobce až 31 minut, což je naopak dost slušné. Nutno dodat, že do dronu můžete vkládat paměťové karty microSD až do velikosti 256 GB.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DJI

Rozlišení (px)

3840 x 2160

Kapacita baterie (mAh)

2 250

Maximální doba letu (min.)

31

Počet rotorů

4

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Při rozebírání parametrů narazíme na maximální přenosovou vzdálenost 6 kilometrů v režimu certifikovaném dle EU (CE). Jde sice o dosah ovladače v absolutně ideálních podmínkách bez překážek, avšak ve srovnání tohoto údaje s ostatními drony je to nadprůměr. Maximální rychlost se pohybuje okolo 57 km/h, což je v rámci nejvyšší kategorie dronů spíše málo. Maximální operativní výška dronu je pak 4 000 metrů nad mořem (nikoliv nad zemí).

Jak už jsme zmínili, jedná se o poměrně lehký dron, jehož hmotnost nepřekračuje ani čtvrt kilogramu. Užitečná je navigace přes GPS, se spojením přes Wi-Fi počítat nemůžete, o ovládání se stará speciální ovladač.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

57

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

6 000

Maximální výška (m n. m.)

4 000

GPS

Ano

Wi-Fi

Ne

Hmotnost (g)

249

Naše hodnocení a závěr

Dron DJI Mini 2 Fly More Combo považujeme za solidní kvadrokoptéru od osvědčeného výrobce. Nabízí standard lepších modelů na trhu z pohledu rozlišení – zvládne kvalitní stabilizovaný 4K záznam. Nominální hodnota kapacity 2 250 mAh sice není závratná, avšak výdrž 31 minut lze označit za solidní. Té je dosaženo hlavně díky opravdu nízké hmotnosti okolo 242 gramů.

Do zařízení můžete vkládat paměťové karty, konkrétně microSD až do velikosti 256 GB. Opravdu dobrá je pak teoretická hodnota dosahu ovladače, která činí 6 km. Dron můžete navádět pomocí GPS, naopak Wi-Fi zde není. Maximální rychlost okolo 57 km/h nijak neohromí, na trhu najdete i rychlejší modely. Pokud chcete létet s dronem rychle a navíc chcete těžší model odolnější proti poryvům větru, jednou z variant může být například DJI Mavic 2 Pro.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: DJI Mini 2 Fly More Combo | Hodnocení: 85,3 %
Jakub Gulec je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Spolupracuje s námi více než rok a postupně přebral témata po původních autorech. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DJI Mini 2 Fly More Combo

DJI Mini 2 Fly More Combo

17 000 Kč Orientační cena