Recenze a porovnání DJI Spark Alpine White | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání DJI Spark Alpine White

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů do 12 000 Kč

Datum doporučení: Květen 2019

  • Slušná provozní výdrž
  • Vysoká rychlost
  • Vysoké rozlišení
  • Vysoká cena
  • Krátký dosah vzhledem k ceně
  • Trochu složitější nastavení
11 000 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron Spark Alpine White od společnosti DJI patří v našem výběru mezi dražší modely, za vaše peníze ale dostanete kvalitní čtyřrotorový přístroj, který natáčí FullHD video v rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Nabíjení trvá 90 minut, což není úplně krátká doba, na druhou stranu baterie má kapacitu 1 480 mAh a váš dron udrží v provozu až po dobu 16 minut, což je v této kategorii produktů dobrá hodnota. Praktická je také možnost využít slot pro paměťovou kartu, na kterou nahrajete videozáznam nebo fotografie.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DJI

Rozlišení (px)

1920 x 1080

Doba nabíjení dronu (min.)

90

Kapacita baterie (mAh)

1 480

Maximální doba letu (min.)

16

Počet rotorů

4

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Protože jde už o vyspělý model dronu, můžeme u něj využít wi-fi přenos signálu a také GPS. Maximální provozní vzdálenost dronu je 100 metrů a jde o nadstandardní hodnotu v dané kategorii modelů. Rychlost je také poměrně vysoká, protože dosahuje až 50 km/h. Na trhu určitě najdeme i lehčí modely, tento váží dohromady 300 gramů, i tak ale nejde o závažný nedostatek.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

50

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

100

GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

300

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří už dron od firmy DJI vyzkoušeli, si pochvalují jeho malé rozměry a skladnost, ovladatelnost a také fakt, že je dron okamžitě připravený k letu. Naopak někteří lidé zmiňují negativum, že je nastavení přístroje složitější.

Naše hodnocení a závěr

Dron DJI Spark Alpine White patří mezi slušně vybavené modely, natáčí video v kvalitě FullHD (tedy 1920 x 1080 pixelů). Je osazený čtyřmi vrtulemi a ve vzduchu se na jedno nabití udrží přes čtvrt hodiny, nabíjí se hodinu a půl. Kapacita baterie je poměrně vysoká 1480 mAh. Maximální provozní vzdálenost 100 metrů i rychlost 50 km/h jsou slušné hodnoty. Paměť kamery můžete rozšířit o paměťovou kartu, nechybí ani GPS a Wi-fi připojení. Mírně vyšší hmotnost 300 gramů je zvladatelná.

Pokud se chcete zaměřit na levnější typy dronů, zkuste si přečíst například recenzi na Ryze Tello Boost Combo od stejného výrobce. Nabízí slušný poměr kvality za přijatelnou pořizovací cenu.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: DJI Spark Alpine White
Jakub Gulec je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Spolupracuje s námi více než rok a postupně přebral témata po původních autorech. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze DJI Spark Alpine White

DJI Spark Alpine White

11 000 Kč Orientační cena