Recenze a srovnání GLEDE U842W

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii dronů do 3000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

Klady:

Jednoduché ovládání

Zápory:

Slabší baterie

3 900 Kč
orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron GLEDE U842W je vybaven kamerou s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD). Ačkoliv se nejedná o nejvyšší rozlišení, které je u dronů s tou největší kvalitou běžně k dostání, lze konstatovat, že v podobné cenové kategorii se rovná toto rozlišení zhruba standardu. Baterie GLEDE U842W má kapacitu 1000 mAh a determinuje výdrž 8 minut letu na jedno nabití, což je opět zhruba průměrná hodnota dronů v podobných cenových kategoriích a pro účely méně náročných uživatelů by měla postačit.

Parametr Tento produkt
Výrobce S-IDEE
Rozlišení (px)  1280 x 720
Doba nabíjení (min.)  Neuvedeno
Kapacita baterie (mAh)  1 000
Maximální doba letu (min.)  8
Počet rotorů  4
Slot na paměťové karty  Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je ovládán dálkovým ovladačem s dosahem 100 metrů. A také slotem pro připojení paměťové karty, na kterou je možné pořizovat záznam kamerového záběru z letu. Naopak bohužel nedisponuje funkcí Wi-Fi, která umožňuje streamovat záběr přímo na telefon nebo tablet a chybí mu i GPS lokace, která výrazně usnadňuje ovládání. Obě tyto funkce jsou však výsadou spíše dronů ve vyšších cenových kategoriích.

Parametr Tento produkt
Maximální provozní vzdálenost (m)  100
GPS  Ne
Wi-Fi  Ne
Hmotnost (g)  315

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé dronu GLEDE U842W identifikují jako jeho nejsilnější stránku především jednoduchost ovládání, která dron předurčuje k využívání i pro úplné začátečníky. Naopak jako slabinu uvádějí nejčastěji slabší kapacitu baterie, která je ale u dronů s podobnými cenami poměrně obvyklá.

Naše hodnocení a závěr

Dron GLEDE U842W je kouskem, který spojuje dohromady přijatelné parametrové vybavení s příznivou pořizovací cenou. Ačkoliv svými parametry může jen těžko konkurovat nejdražším a nejkvalitnějším zařízením, může se stát ideální volbou pro začátečníky, či méně pokročilé jedince, kteří nechtějí za dron utrácet astronomické částky.

Další recenze

Kompletní porovnání