Menu

Recenze a srovnání GLEDE U842W

v kategorii Drony

Klady a zápory

  • Jednoduché ovládání
  • Slabší baterie
3 900 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron GLEDE U842W je vybaven kamerou s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD). Ačkoliv se nejedná o nejvyšší rozlišení, které je u dronů s tou největší kvalitou běžně k dostání, lze konstatovat, že v podobné cenové kategorii se rovná toto rozlišení zhruba standardu. Baterie GLEDE U842W má kapacitu 1000 mAh a determinuje výdrž 8 minut letu na jedno nabití, což je opět zhruba průměrná hodnota dronů v podobných cenových kategoriích a pro účely méně náročných uživatelů by měla postačit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

S-IDEE

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

8

Kapacita baterie (mAh)

1 000

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je ovládán dálkovým ovladačem s dosahem 100 metrů. A také slotem pro připojení paměťové karty, na kterou je možné pořizovat záznam kamerového záběru z letu. Naopak bohužel nedisponuje funkcí Wi-Fi, která umožňuje streamovat záběr přímo na telefon nebo tablet a chybí mu i GPS lokace, která výrazně usnadňuje ovládání. Obě tyto funkce jsou však výsadou spíše dronů ve vyšších cenových kategoriích.

Parametr Tento produkt
Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

100

GPS

Ne

Wi-Fi

Ne

Hmotnost (g)

315

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé dronu GLEDE U842W identifikují jako jeho nejsilnější stránku především jednoduchost ovládání, která dron předurčuje k využívání i pro úplné začátečníky. Naopak jako slabinu uvádějí nejčastěji slabší kapacitu baterie, která je ale u dronů s podobnými cenami poměrně obvyklá.

Naše hodnocení a závěr

Dron GLEDE U842W je kouskem, který spojuje dohromady přijatelné parametrové vybavení s příznivou pořizovací cenou. Ačkoliv svými parametry může jen těžko konkurovat nejdražším a nejkvalitnějším zařízením, může se stát ideální volbou pro začátečníky, či méně pokročilé jedince, kteří nechtějí za dron utrácet astronomické částky.

3 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GLEDE U842W
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze GLEDE U842W

GLEDE U842W

3 900 Kč Orientační cena