Recenze a porovnání Ryze Tello Boost Combo | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Ryze Tello Boost Combo

82,3 % Celkové hodnocení

Zábavné létání v kategorii Drony

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Poměrně dobrá výdrž
  • Jednoduché ovládání a nadstandardní příslušenství

Zápory

  • Horší stabilita ve větru
  • Nemá slot pro paměťovou kartu
  • Slabší rozlišení v kategorii
4 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Ryze Tello Boost Combo je lehký a malý dron, který je skvělou volbou pro začátečníky. Díky solidnímu konstrukčnímu řešení se jednoduše ovládá. Nabízí sice jen základní kvalitu obrazu, od této cenové hladiny ovšem nic moc více nelze očekávat. Dron je ideální pro všechny, kteří chtějí začít s drony a získat základní zkušenosti, nebo chtějí zkrátka jen dron na hraní.

Hodnocení natáčení a baterie

Dron Ryze Tello Boost Combo pochází z dílny společnosti DJI a je velmi dobrý v poměru přijatelné pořizovací ceny a předvedeného výkonu. Jedná se o základní čtyřrotorový model, jenž dokáže na svou kameru natáčet video v rozlišení 1280 x 720 pixelů, což je průměr. Ve vzduchu vydrží na jedno nabití 13 minut, kapacita baterie je 1 100 mAh. Nabití akumulátoru trvá asi 90 minut. Nevýhodou tohoto modelu je fakt, že nenabízí možnost připojit paměťovou kartu a zvětšit tak úložiště.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DJI

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

720p/30

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při HD videu (fps)

30

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

13

Doba nabíjení dronu (min.)

90

Kapacita baterie (mAh)

1 100

Slot na paměťové karty

Ne

Hodnocení ovládání a funkcí

Rychlost dronu v letu není nijak závratná, zvládne necelých 30 km/h. Provozní vzdálenost ale dosahuje 100 metrů a to je na model za několik tisíc opravdu hodně. Přenos signálu probíhá na bází Wi-Fi spojení, velikou výhodou je velmi nízká hmotnost 87 gramů ve smyslu přenosnosti. Na druhou stranu však automaticky znamená špatnou stabilitu dronu v silnějším větru.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

28,8

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

100

GPS

Ne

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

87

Naše hodnocení a závěr

Dron Ryze Tello Boost Combo od firmy DJI se čtyřmi rotory se v dané kategorii pyšní slušnou 100m maximální provozní vzdáleností a dobrou výdrží 13 minut. A to vše s celkem přijatelnou cenovkou. Model natáčí video ve standardním rozlišení 1280 x 720 pixelů. Kapacita baterie je 1 100 mAh a nabíjí se přibližně hodinu a půl. Součástí sady Combo Boost jsou navíc další baterie a nabíjecí hub. Negativem je nemožnost vložení vlastní paměťové karty do kamery.

Naopak mezi klady můžeme zmínit velmi nízkou hmotnost 87 gramů, která zajišťuje opravdu dobrou skladnost. Na druhou stranu si s ním ale výrazně pohraje silnější vítr. Pokud sháníte vybavenější model s kvalitnějším záznamem videa, který obstojí i v horších povětrnostních podmínkách, doporučujeme se podívat na přístroj DJI Mavic Mini. Připravte se však, že budete muset sáhnout hlouběji do peněženky.

4 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ryze Tello Boost Combo | Hodnocení: 82,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ryze Tello Boost Combo

Ryze Tello Boost Combo

4 400 Kč Orientační cena