Menu

Recenze a srovnání IQ models SJ70W

82,6 % Celkové hodnocení

Levný s video přenosem v kategorii Drony

Klady

  • Nadstandardní dosah videa
  • Dobrá stabilita ve větru
  • GPS modul

Zápory

  • Nižší rychlost
  • Dlouhé nabíjení
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Robustní dron SJ70W od společnosti SJ R/C se řadí do nižší střední třídy. Nabízí parametry odpovídající jeho nižším pořizovacím nákladům, překvapí vás však například jeho solidní stabilita ve větru. Výdrž baterie ani dosah nejsou nijak zvlášť nadstandardní, stejně jako rozlišení. Dron je vhodný zejména pro zábavu, profesionální stroje můžete očekávat s cenovkou minimálně dvojnásobně vysokou. I přesto zařízení překvapí lehce nadstandardním vybavením.

Hodnocení natáčení a baterie

Společnost SJ R/C vybavila dron kamerou s rozlišením 1 280 x 720 pixelů. Ovladačem lze korigovat náklon kamery, a získat tak lepší přehled o situaci v okolí dronu. To je ostatně primární účel tohoto záznamového zařízení. Dosah přenosu obrazu je nadstandardních 200 metrů, dosáhnete jej však pouze v otevřeném terénu bez okolního rušení. Kapacita baterie 2 500 mAh nijak zvlášť nepřekvapí a v praxi znamená 17 letových minut v bezvětří.

Akumulátor se bohužel nabíjí poměrně dlouho, a to až 150 minut. Za tuto hodnotu dáváme palec dolů, většina konkurenčních zařízení doplní baterii minimálně o hodinu dříve. Videozáznam lze ukládat na paměťovou kameru umístěnou do dronu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

SJ R/C

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

1080p

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

Nerelevantní

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

Nerelevantní

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

17

Doba nabíjení dronu (min.)

150

Kapacita baterie (mAh)

2 500

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron není žádný velký závodník, výrobce slibuje maximální rychlost 25 kilometrů za hodinu, tedy 7 metrů za sekundu. Z dohledu se vám tak dostane za nějakou minutu a půl, dále už letět podle zákona stejně nesmíte. Narozdíl od jiných levnějších dronů disponuje model SJ70W modulem GPS a návratovým systémem. Zvládá také funkci Follow-me. Hmotností 685 gramů se řadí mezi těžší drony, ve vzduchu bude tedy stabilní, ale zároveň myslete na to, že spadá do vyšší certifikační kategorie.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

25

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

200

GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

685

Hodnocení uživatelů a odborníků

Z uživatelských recenzí je na první pohled patrné, že si dron vysloužil úspěch. Piloti si pochvalují robustní a kvalitní provedení těla, které je v dané cenové relaci překvapilo. Manipulace není náročná, na druhou stranu není nejdelší ani výdrž baterie. Jedná se snad o jediné negativum, které uživatelé zmiňují.

Odborníci spatřují v tomto produktu spíše klady než zápory. Sdílí názory uživatelů, často však dodávají, že je doba letu nadstandardní s ohledem na cenovou kategorii, ve které se dron pohybuje. Dron doporučují náročnějším začátečníkům, bez nároků na profesionální funkce.

Hlavní klady a zápory

Pokud bychom se měli zaměřit na klady tohoto modelu ve srovnání s konkurencí, budeme je hledat zejména stranou těžší a robustní konstrukce, která si poradí i v silnějším větru. Za nadstandard lze považovat také osazení GPS modulu a funkce Follow-me (dron umí následovat pilota v pevné vzdálenosti). Co trochu schází je vyšší kvalita videa. Maximální letová rychlost 25 kilometrů za hodinu se také řadí mezi nižší.

Naše hodnocení a závěr

SJ70W patří mezi kvalitnější drony s nižšími pořizovacími náklady. S rozlišením 1 280 x 720 pixelů sice žádný Hollywoodský trhák nenatočíte a rychlost 25 km/h není zrovna adrenalinem naplňující, tyto neduhy však vynahradí robustní konstrukce doplněná o modul GPS. Díky němu disponuje dron například funkcí Follow-me. Nechybí Wi-Fi a záznam na SD kartu. Pokud nehledáte dron pro začátečníky a vyžadujete kvalitnější záznam videa, podívejte se na model DJI Mavic Mini.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: IQ models SJ70W | Hodnocení: 82,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, zajímalo by mě, proč se přenos a následný záznam seká a nejde přehrát plynule. Nízká výdrž baterie se dá řešit koupi druhé. Možná ještě mě zaráží, že se ovladač musí před použitím dobít. Neudrží delší dobu napětí, např. týden. Děkuji za odpověď.

Martin Jirák

Dobrý den,
sekání záznamu může být způsobeno využitím SD karty s nedostatečnou rychlostí zápisu dat. Pokud využíváte kartu s hodnocením V30 a vyšším, k zasekávání záznamu by nemělo docházet. V případě obtíží produkt reklamujte.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze IQ models SJ70W

IQ models SJ70W

5 000 Kč Orientační cena