Menu

Recenze a srovnání Syma X8HG

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů do 12 000 Kč

Datum doporučení: Únor 2018

70,2 % Celkové hodnocení
  • Vysoké rozlišení kamery
  • Velmi dobrá cena
  • Stabilní
  • Kratší výdrž baterie
  • Nemá GPS
  • Vyšší hmotnost
3 500 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron Syma X8HG je vybaven kamerou s rozlišením 1920 x 1080 (Full HD). To je hodnota, kterou lze u zařízení v podobných cenových kategoriích považovat za nadstandardní a promítá se do vysoké kvality pořizovaného videa. Kamera není vybavena možností online přenosu ze snímaných záběrů, ale naopak disponuje možností nahrávání záznamů na paměťovou kartu. Co se týče baterie, dron Syma X8HG vám nabídne kapacitu 2000 mAh, ta se promítne do reálně výdrže zhruba 7 minut letu na jedno nabití, to je hodnota, kterou lze považovat za slabinu i u dronů v těchto levnějších cenových relacích a v případě, že chcete zařízení využívat pro delší lety doporučujeme vám zakoupit náhradní akumulátor. Delší je navíc i doba nabíjení, která se pohybuje okolo 200 minut a v některých případech tak může být čekání, než budete moc opět vzlétnout opravdu zdlouhavé.

Parametr Tento produkt
Výrobce Syma
Rozlišení (px) 1920 x 1080
Doba nabíjení dronu (min.) 200
Kapacita baterie (mAh) 2 000
Maximální doba letu (min.) 7
Počet rotorů 4
Slot na paměťové karty Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron je ovládán klasickým dálkovým ovladačem běžícím na frekvenci 2,4 GHz, která zajišťuje spolehlivost a dostatečnou sílu signálu a promítá se do dosahu vysílačky okolo 70 metrů. SYMA X8HG bohužel nedisponuje GPS řízením ani Wi-Fi připojením, nicméně u zařízení v podobných cenových relacích se nedá o absenci tohoto typu hovořit jako o nějaké výrazné slabině.

Parametr Tento produkt
Maximální provozní vzdálenost (m) 70
GPS Ne
Hmotnost (g) 475

Hodnocení dalších uživatelů

​Spokojení uživatelé si u dronu Syma X8HG chválí především velmi snadné ovládání, které určuje, že zařízení je vhodné i pro naprosté začátečníky, kteří by si měli s jeho chodem bez problémů poradit. Za slabinu naopak považují méně přehledný manuál a nutnost dohledávání informací v internetových recenzích.

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv dron Syma X8HG zdaleka nedosahuje kvalit nejdražších zařízení dostupných na trhu, jako levná alternativa může například pro začátečníky nebo méně náročné pokročilé uživatele posloužit slušně. Jeho nejsilnější stránky jsou determinovány vysokou kvalitou pořizovaného videozáznamu a snadným ovládáním, za slabinu lze naopak považovat především slabší výdrž baterie a delší dobu nabíjení.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Syma X8HG | Hodnocení: 70,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Syma X8HG

Syma X8HG

3 500 Kč Orientační cena