Recenze a porovnání Xiaomi FIMI X8 SE 2020 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Xiaomi FIMI X8 SE 2020

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů nad 12 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

91,1 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena v rámci kategorie
  • Wi-Fi
  • Dobrá výdrž
  • Nemá interní paměť
  • Jen průměrná rychlost a dosah
  • Vyšší hmotnost
16 000 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Drony Xiaomi se snaží konkurovat prestižnějšímu výrobci DJI a model FIMI X8 SE 2020 je jedním z nich. Kvalita záznamu 4K při relativně nízké ceně je jedním z pilířů jeho strategie.

Jak je obvyklé, dron pohánějí 4 vrtule. Ramena jsou sklopná, což napomůže snazšímu přenášení. Dron má nadprůměrnou kapacitu baterie, která stojí za větší výdrží, maximální doba letu za ideálních podmínek tak může dosáhnout i 35 minut. Interní pamětí nedisponuje, nabízí však slot na paměťovou Micro SD kartu o kapacitě až 256 GB.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Rozlišení (px)

3840 x 2160

Kapacita baterie (mAh)

4 500

Maximální doba letu (min.)

35

Počet rotorů

4

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dle údajů výrobce dron poletí rychlostí atakující hranici 65 km/h. Tato rychlost je v rámci kategorie poměrně dobrá, existují však i stroje létající přes 70 km/h. Dron vyletí do maximální výše 500 m a od vás se může vzdálit až 4 km. Operativní nadmořská výška je až 4 000 m, dron tedy pracuje i ve velmi řídkém vzduchu.

GPS je mezi dražšími modely samozřejmostí, dron Xiaomi dokáže komunikovat také přes Wi-Fi. Zajímavě řešený je ovladač – telefon vložíte přímo do něj a následně ovladač roztáhnete nebo smrsknete, aby v něm mobil pevně držel. Co se hmotnosti týče, dron patří spíš k těm těžším, což se může negativně projevit na jeho obratnosti a rychlosti, ale pozitivně na stabilitě a odolnosti vůči poryvům větru.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

64,8

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

4 000

Maximální výška (m n. m.)

5 000

GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

765

Naše hodnocení a závěr

Xiaomi FIMI X8 SE 2020 patří ve své kategorii k levnějším, avšak parametrově velmi dobrým modelům. Dle uživatelských recenzí za dražšími produkty v našem srovnání kvalitou videa poněkud zaostává, při jeho ceně je to však pochopitelné.

Bonusem je připnutí mobilního telefonu přímo do ovladače, který je pak možné roztáhnout nebo smrsknout na ideální šířku. Dron vyčnívá vyšší hmotností i kapacitou baterie. V součtu s ním za ideálních podmínek můžete létat až 35 minut, což bylo v době srovnání (červenec 2021) nejvíce v našem srovnání, i když s nevelkým náskokem před ostatními modely v téže kategorii. Rychlostí, maximální výškou letu i dosahem se dron řadí k nadprůměru.

Pokud byste rádi srovnali model s podobně drahou konkurencí od DJI, nabídneme vám recenzi DJI Mini 2 Fly More Combo.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Xiaomi FIMI X8 SE 2020 | Hodnocení: 91,1 %
Jakub Gulec je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Spolupracuje s námi více než rok a postupně přebral témata po původních autorech. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi FIMI X8 SE 2020

Xiaomi FIMI X8 SE 2020

16 000 Kč Orientační cena