Menu

Recenze a srovnání Xiaomi FIMI X8 SE 2020

91,1 % Celkové hodnocení

Dříve jsme doporučovali v kategorii Drony

Klady

  • Nízká cena v rámci kategorie
  • Wi-Fi
  • Dobrá výdrž

Zápory

  • Nemá interní paměť
  • Jen průměrná rychlost a dosah
  • Vyšší hmotnost
17 000 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Drony Xiaomi se snaží konkurovat prestižnějšímu výrobci DJI a model FIMI X8 SE 2020 je jedním z nich. Kvalita záznamu 4K při relativně nízké ceně je jedním z pilířů jeho strategie.

Jak je obvyklé, dron pohánějí 4 vrtule. Ramena jsou sklopná, což napomůže snazšímu přenášení. Dron má nadprůměrnou kapacitu baterie, která stojí za větší výdrží, maximální doba letu za ideálních podmínek tak může dosáhnout i 35 minut. Interní pamětí nedisponuje, nabízí však slot na paměťovou Micro SD kartu o kapacitě až 256 GB.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/30

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

30

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

60

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

90

Snímková frekvence při HD videu (fps)

120

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

35

Kapacita baterie (mAh)

4 500

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Dle údajů výrobce dron poletí rychlostí atakující hranici 65 km/h. Tato rychlost je v rámci kategorie poměrně dobrá, existují však i stroje létající přes 70 km/h. Dron vyletí do maximální výše 500 m a od vás se může vzdálit až 4 km. Operativní nadmořská výška je až 4 000 m, dron tedy pracuje i ve velmi řídkém vzduchu.

GPS je mezi dražšími modely samozřejmostí, dron Xiaomi dokáže komunikovat také přes Wi-Fi. Zajímavě řešený je ovladač – telefon vložíte přímo do něj a následně ovladač roztáhnete nebo smrsknete, aby v něm mobil pevně držel. Co se hmotnosti týče, dron patří spíš k těm těžším, což se může negativně projevit na jeho obratnosti a rychlosti, ale pozitivně na stabilitě a odolnosti vůči poryvům větru.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

64,8

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

4 000

Maximální výška (m n. m.)

5 000

GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

765

Naše hodnocení a závěr

Xiaomi FIMI X8 SE 2020 patří ve své kategorii k levnějším, avšak parametrově velmi dobrým modelům. Dle uživatelských recenzí za dražšími produkty v našem srovnání kvalitou videa poněkud zaostává, při jeho ceně je to však pochopitelné.

Bonusem je připnutí mobilního telefonu přímo do ovladače, který je pak možné roztáhnout nebo smrsknout na ideální šířku. Dron vyčnívá vyšší hmotností i kapacitou baterie. V součtu s ním za ideálních podmínek můžete létat až 35 minut, což bylo v době srovnání (červenec 2021) nejvíce v našem srovnání, i když s nevelkým náskokem před ostatními modely v téže kategorii. Rychlostí, maximální výškou letu i dosahem se dron řadí k nadprůměru.

Pokud byste rádi srovnali model s podobně drahou konkurencí od DJI, nabídneme vám recenzi DJI Mini 2 Fly More Combo.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi FIMI X8 SE 2020 | Hodnocení: 91,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi FIMI X8 SE 2020

Xiaomi FIMI X8 SE 2020

17 000 Kč Orientační cena