Recenze a srovnání Xiaomi Mi Drone Mini

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii dronů do 3000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Nízká hmotnost

Zápory:

Kratší provozní vzdálenost

1 800 Kč
orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron Xiaomi Mi Drone Mini představuje výbornou variantu v ohledu nabízeného výkonu za poměrně nízkou pořizovací cenu. Jedná se o jeden z nejlevnějších modelů, přitom pořizuje standardní kvalitu videozáznamu v rozlišení 1280 x 720 pixelů. Na jedno nabití vydrží tento model ve vzduchu 10 minut, což je v dané kategorii průměrné číslo. Má poměrně velkou kapacitu baterie 920 mAh, která se běžně nabíjí asi hodinu. Nevýhodou je absence slotu pro externí paměťovou kartu. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Xiaomi
Rozlišení (px)  1280 x 720
Doba nabíjení (min.)  60
Kapacita baterie (mAh)  920
Maximální doba letu (min.)  10
Počet rotorů  4
Slot na paměťové karty  Ne

Hodnocení ovládání a funkcí

Výhodou tohoto dronu je skladnost, a to zejména díky nízké hmotnosti 88 gramů. Přenos signálu je na bázi bezdrátového připojení wi-fi, s navigací podle GPS zde bohužel nepochodíte. Maximální provozní vzdálenost je pouze 50 metrů, některé drony v této cenové kategorii přitom zvládly i dvojnásobnou délku.

Parametr Tento produkt
Maximální provozní vzdálenost (m)  50
GPS  Ne
Wi-Fi  Ano
Hmotnost (g)  88

Naše hodnocení a závěr

Po dronu Xiaomi Mi Drone Mini sáhněte v případě, že chcete ušetřit, ale zároveň požadujete pořád dobré funkce a parametry. Tento model dronu je opravdu lehký, váží jen 88 gramů, a i proto vydrží létat na jedno nabití 10 minut. Baterie má nadstandardní kapacitu mezi levnými drony – 920 mAh. Nabíjí se přibližně hodinu. Kvalita videozáznamu je průměrná, jedná se o rozlišení 1280 x 720 pixelů. Dron od Xiaomi má čtyři rotory a provozní vzdálenost je maximálně 50 metrů, čímž přístroj úplně neoslní. Nenajdete zde možnost navigace přes GPS souřadnice ani slot pro externí paměťovou kartu. 

Pokud jste schopni navýšit rozpočet na pořízení vysněného dronu, jehož paměť půjde rozšířit, pohybuje se rychleji a ve větších vzdálenostech a zároveň zvládne natočit kvalitnější video, zkuste sáhnout po DJI Spark Alpine White.

Další recenze

Kompletní porovnání