Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Mi Drone Mini

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů do 3 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Nízká hmotnost
  • Slušná cena
  • Obstojná výdrž v nižší kategorii
  • Kratší dosah
  • Horší ovladatelnost ve větru
  • Nemá GPS
1 900 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron Xiaomi Mi Drone Mini představuje výbornou variantu v ohledu nabízeného výkonu za poměrně nízkou pořizovací cenu. Jedná se o jeden z nejlevnějších modelů, přitom pořizuje standardní kvalitu videozáznamu v rozlišení 1280 x 720 pixelů. Na jedno nabití vydrží tento model ve vzduchu 10 minut, což je v dané kategorii průměrné číslo. Má poměrně velkou kapacitu baterie 920 mAh, která se běžně nabíjí asi hodinu. Nevýhodou je absence slotu pro externí paměťovou kartu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Xiaomi
Rozlišení (px) 1280 x 720
Doba nabíjení dronu (min.) 60
Kapacita baterie (mAh) 920
Maximální doba letu (min.) 10
Počet rotorů 4
Slot na paměťové karty Ne

Hodnocení ovládání a funkcí

Výhodou tohoto dronu je skladnost, a to zejména díky nízké hmotnosti 88 gramů. Přenos signálu je na bázi bezdrátového připojení wi-fi, s navigací podle GPS zde bohužel nepochodíte. Maximální provozní vzdálenost je pouze 50 metrů, některé drony v této cenové kategorii přitom zvládly i dvojnásobnou délku.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (m/s) Neuvedeno
Maximální provozní vzdálenost (m) 50
GPS Ne
Wi-Fi Ano
Hmotnost (g) 88

Naše hodnocení a závěr

Po dronu Xiaomi Mi Drone Mini sáhněte v případě, že chcete ušetřit, ale zároveň požadujete pořád dobré funkce a parametry. Tento model dronu je opravdu lehký, váží jen 88 gramů, a i proto vydrží létat na jedno nabití 10 minut. Baterie má nadstandardní kapacitu mezi levnými drony – 920 mAh. Nabíjí se přibližně hodinu. Kvalita videozáznamu je průměrná, jedná se o rozlišení 1280 x 720 pixelů. Dron od Xiaomi má čtyři rotory a provozní vzdálenost je maximálně 50 metrů, čímž přístroj úplně neoslní. Nenajdete zde možnost navigace přes GPS souřadnice ani slot pro externí paměťovou kartu.

Pokud jste schopni navýšit rozpočet na pořízení vysněného dronu, jehož paměť půjde rozšířit, pohybuje se rychleji a ve větších vzdálenostech a zároveň zvládne natočit kvalitnější video, zkuste sáhnout po DJI Spark Alpine White.

1 900 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Mi Drone Mini

Xiaomi Mi Drone Mini

1 900 Kč Orientační cena