Menu

Recenze a srovnání Xiro Xplorer

v kategorii Drony

Klady a zápory

  • Poměr ceny a výkonu
  • Méně stabilní konstrukce
6 000 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Dron Xiro Xplorer je vybaven kamerou s rozlišením 1920 x 1080 (Full HD), což je hodnota, která sice není nejvyšší dostupná na současném trhu, nicméně v podobné cenové kategorii ji lze jistě považovat za nadstandardní a postará se o velmi slušnou kvalitu pořizovaného videa. Baterie dronu má kapacitu velmi slušných 5200 mAh, což se promítá do výdrže 25 minut letu na jedno nabití, což řadí dron v tomto ohledu mezi nejužší špičku a ani zařízení v mnohem dražších cenových relací by se za tuto hodnotu nemusely stydět. Doba nabíjení je pak výrobcem určena na 90 minut.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiro

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

8

Doba nabíjení dronu (min.)

90

Kapacita baterie (mAh)

5 200

Slot na paměťové karty

Ne

Hodnocení ovládání a funkcí

Dron se ovládá dálkovým ovladačem, jehož dosah by se měl pohybovat okolo 120 metrů. Videozáznam je ukládán na paměťovou kartu, která se vkládá přímo do dronu. Navíc Xiro Xplorer disponuje také funkcí GPS, která zajišťuje podstatně lepší ovládací vlastnosti a usnadňuje manévrování.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

8

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

120

GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

995

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si u dronu Xiro Xplorer pochvalují především výborný poměr ceny ku výkonu a pěkný design zařízení. Naopak jako slabinu vidí poněkud chatrnější konstrukci. Na tomto místě je nutné uvést, že uživatelských recenzí k tomuto dronu není velký počet, a proto je obsah jejich sdělení nutné brát s rezervou.

Naše hodnocení a závěr

Hlavní doménou dronu Xiro Xplorer je zachování příznivé ceny v poměru k vysoké kvalitě. Toto zařízení je vhodné především pro začínající, anebo méně zkušené letce. Nabízí vysokou kvalitu ve většině parametrů a výrazně nezaostává v žádné oblasti, čímž se stává velmi výhodnou volbou pro všechny zákazníky, kteří jsou při nákupu limitování finančními prostředky.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiro Xplorer
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den. Mám dron Xiro Xplorer a teď řeším problém se spuštěním dronu, spojení vysílače a dronu se mi nedaří. Při párování se mi nespojím, pořád vibruje vysílač. Prosím o radu, co s tím. Děkuji.

Jan Ryšánek

Dobrý den,
doporučuji provést restart ovladače. Ten provedete dle videonávodu výrobce.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiro Xplorer

Xiro Xplorer

6 000 Kč Orientační cena