Menu

Recenze a srovnání Yuneec Mantis Q X Pack

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dronů nad 12 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Dobrá cena v rámci kategorie
  • Bohaté příslušenství
  • Slušná výdrž
  • Slabší dosah
  • Méně stabilní v silném větru
15 500 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Yuneec Mantis Q spadá do kategorie luxusnějších dronů s dobrou kvalitou záznamu, svou cenou ale drží ještě celkem nízko. Ve verzi X Pack navíc dostanete také příslušenství v podobě ovladače, dvou akumulátorů, nabíjecí stanice pro 3 baterie, USB kabelu, síťového zdroje, sady náhradních vrtulí a přepravní tašky.

Rozlišení videozáznamu je v tomto případě 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů, což je typické právě pro skupinu dražších modelů. Čtyřrotorový dron v sobě skrývá baterii s kapacitou 2 800 mAh a výrobce deklaruje velmi slušnou výdrž až 33 minut ve vzduchu. Nabíjení akumulátoru by pak mělo zabrat jen hodinu, což jsou dobré parametry. Ve spojení s náhradními akumulátory si můžete dopřát téměř neomezené létání.

Přístroj má 8 GB interní paměti, kterou lze navíc rozšířit paměťovou kartou.

Parametr Tento produkt
Výrobce Yuneec
Rozlišení (px) 3840 x 2160
Doba nabíjení dronu (min.) 60
Kapacita baterie (mAh) 2 800
Maximální doba letu (min.) 33
Počet rotorů 4
Slot na paměťové karty Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Podle technické specifikace zvládne dron zrychlit až na 72 kilometrů v hodině, to je opravdu dobrá hodnota. Horší už je ale dosah ovládání. U standardu FCC jde o nějakých 1 500 metrů, podle evropských pravidel to ale je okolo 800 metrů, přitom některé konkurenční drony zvládnou dost větší vzdálenosti.

Ve výbavě nechybí GPS modul a možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Hmotnost 505 gramů je mezi drony celkem normální. Pro manipulaci na zemi se nejedná u žádné zásadní břemeno, ve vzduchu se vám ale může při horších povětrnostních podmínkách hodit nějaká zátěž navíc.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h) 72
Maximální provozní vzdálenost (m) 1 500
GPS Ano
Wi-Fi Ano
Hmotnost (g) 505

Naše hodnocení a závěr

V balení Yuneec Mantis Q X Pack najdete vedle samotného dronu s označením Mantis Q také bohaté příslušenství (transportní tašku, náhradní baterie, nabíjecí stanice pro více baterií, náhradní vrtule a podobně). Model dokáže natáčet kvalitní záznam ve 4K, což je specifikum luxusnějších dronů. Tento si však stále udržuje celkem přijatelnou cenu. Mezi pozitiva patří delší 33minutová výdrž i celkem rychle nabíjení akumulátoru, který skýtá 2 800 mAh. Jedná se o stroj se čtyřmi vrtulemi, což je nejrozšířenější konstrukce. Má v sobě slot pro paměťové karty, nechybí ani GPS modul nebo Wi-Fi. Dron má celkem vysokou maximální rychlost 72 km/h, horší už je to s dosahem provozu maximálně 1 500 metrů. Na trhu se totiž najdou modely s mnohonásobně delší provozní vzdáleností. Hmotnost 505 gramů je standardní.

Dron od společnosti Yuneec se pyšní v rámci kategorie luxusnějšího zboží ještě celkem nízkou cenovkou. Pokud ovšem cílíte vždy na to nejlepší, co je aktuálně k dostání, jedním z takových produktů může být například dron DJI Mavic 2 Pro.

15 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Yuneec Mantis Q X Pack

Yuneec Mantis Q X Pack

15 500 Kč Orientační cena