Menu

Recenze a srovnání Yuneec Mantis Q X Pack

v kategorii Drony

Klady

  • Dobrá cena v rámci kategorie
  • Bohaté příslušenství
  • Slušná výdrž

Zápory

  • Slabší dosah
  • Méně stabilní v silném větru
15 500 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Yuneec Mantis Q spadá do kategorie luxusnějších dronů s dobrou kvalitou záznamu, svou cenou ale drží ještě celkem nízko. Ve verzi X Pack navíc dostanete také příslušenství v podobě ovladače, dvou akumulátorů, nabíjecí stanice pro 3 baterie, USB kabelu, síťového zdroje, sady náhradních vrtulí a přepravní tašky.

Rozlišení videozáznamu je v tomto případě 4K, tedy 3 840 x 2 160 pixelů, což je typické právě pro skupinu dražších modelů. Čtyřrotorový dron v sobě skrývá baterii s kapacitou 2 800 mAh a výrobce deklaruje velmi slušnou výdrž až 33 minut ve vzduchu. Nabíjení akumulátoru by pak mělo zabrat jen hodinu, což jsou dobré parametry. Ve spojení s náhradními akumulátory si můžete dopřát téměř neomezené létání.

Přístroj má 8 GB interní paměti, kterou lze navíc rozšířit paměťovou kartou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Yuneec

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

33

Doba nabíjení dronu (min.)

60

Kapacita baterie (mAh)

2 800

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Podle technické specifikace zvládne dron zrychlit až na 72 kilometrů v hodině, to je opravdu dobrá hodnota. Horší už je ale dosah ovládání. U standardu FCC jde o nějakých 1 500 metrů, podle evropských pravidel to ale je okolo 800 metrů, přitom některé konkurenční drony zvládnou dost větší vzdálenosti.

Ve výbavě nechybí GPS modul a možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Hmotnost 505 gramů je mezi drony celkem normální. Pro manipulaci na zemi se nejedná u žádné zásadní břemeno, ve vzduchu se vám ale může při horších povětrnostních podmínkách hodit nějaká zátěž navíc.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

72

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

1 500

GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

505

Naše hodnocení a závěr

V balení Yuneec Mantis Q X Pack najdete vedle samotného dronu s označením Mantis Q také bohaté příslušenství (transportní tašku, náhradní baterie, nabíjecí stanice pro více baterií, náhradní vrtule a podobně). Model dokáže natáčet kvalitní záznam ve 4K, což je specifikum luxusnějších dronů. Tento si však stále udržuje celkem přijatelnou cenu. Mezi pozitiva patří delší 33minutová výdrž i celkem rychle nabíjení akumulátoru, který skýtá 2 800 mAh. Jedná se o stroj se čtyřmi vrtulemi, což je nejrozšířenější konstrukce. Má v sobě slot pro paměťové karty, nechybí ani GPS modul nebo Wi-Fi. Dron má celkem vysokou maximální rychlost 72 km/h, horší už je to s dosahem provozu maximálně 1 500 metrů. Na trhu se totiž najdou modely s mnohonásobně delší provozní vzdáleností. Hmotnost 505 gramů je standardní.

Dron od společnosti Yuneec se pyšní v rámci kategorie luxusnějšího zboží ještě celkem nízkou cenovkou. Pokud ovšem cílíte vždy na to nejlepší, co je aktuálně k dostání, jedním z takových produktů může být například dron DJI Mavic 2 Pro.

15 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Yuneec Mantis Q X Pack
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den.
Chci koupit Yuneec Mantis Q. Jak je to s létáním ve větru? V popisu jsem si přečetl, že je nevhodný jen do silného větru. Děkuji za brzkou odpověď .

Jan Margold

Dobrý den, v recenzi jsme vycházeli z toho, že má dron okolo půl kilogramu, což je například ve srovnání s Mavic 2 Pro o dost méně, takže zkrátka poryvy větru budou cítit více. Efekt ale není zásadní, kór když se k tomu připočítá stabilizace obrazu. Toto video se otázkám chování dronu ve větru věnuje. Dron se v poryvech celkem kymácí, ale se stabilizací obrazu to je v pořádku. Při 4K záznamu, který není stabilizovaný, už je to vidět dost. Ale je to relativní názor, někdo může chování dronu považovat za adekvátní.

Daniel Černý, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Yuneec Mantis Q X Pack

Yuneec Mantis Q X Pack

15 500 Kč Orientační cena