Menu

Dyson V10 Extra – Recenze, testy a srovnání

82,3 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Vysavače Dyson

Klady

  • Výkonnější než Dyson V8
  • Ruční jednotka
  • 3 režimy výkonu
  • Nabíjecí úchyt na stěnu
  • Hygienické vysypávání

Zápory

  • Vyšší hlučnost
  • Nemá displej
  • Nemá fluffy hubici
  • Nemá jemný mini kartáč
12 000 Kč Orientační cena

Dyson V10 Extra představuje jeden z nejlevnějších tyčových vysavačů značky Dyson. Zaujme tak především ty uživatele, kteří se poohlíží po modelu této značky, avšak cílí přitom na nízkou cenu.

Základní charakteristiky

Dyson V10 Extra je jedním z nejlevnějších tyčových vysavačů této značky, nicméně i přes svou nízkou cenu zaujme řadou parametrů na dobré úrovni. Jako většina modelů značky Dyson se i tento vyznačuje svou 2v1 konstrukcí, takže jej můžete v mžiku přeměnit na ruční jednotku. Díky tomuto provedení a řadě příslušenství je vysavač velmi variabilní a uklidíte s ním nejen celou domácnost, ale třeba i váš automobil či prostory, kde se s běžným vysavačem nedostanete.

Uživatelský komfort

V rámci uživatelského komfortu musíme vypíchnout nízkou hmotnost vysavače. Není to sice nejlehčí model v našem srovnání, ovšem i tak se s ním velmi dobře manipuluje, což mimo jiné dokazují i uživatelské recenze. Bohužel na rozdíl od modelů z vyšších řad mu chybí LCD displej, jste tak ochuzeni o zobrazovaný zbývající čas do vybití baterie nebo sledování nastaveného výkonu.

Výhodou je zde poměrně velká nádobka na nečistoty o objemu 0,76 litru, která se v rámci vysavačů Dyson řadí k největším. Stejně jako ostatní modely zde nechybí praktický a především hygienický systém vysypávání nečistot, který je bezdotykový, čímž představuje ideální řešení pro alergiky a osoby s respiračním onemocněním. Díky tlačítku, které stačí zmáčknout, se nečistoty snadno vyprázdní do odpadkového koše, takže nemusíte vůbec přijít do kontaktu s nečistotami.

Za zmínku stojí také zásuvný nabíjecí úchyt na stěnu, kam můžete vysavač umístit kdykoliv po úklidu, kde se sám dobije. Do úchytu lze navíc umístit i příslušenství a mít jej díky tomu vždy po ruce.

Parametr Tento produkt
Typ

Tyčový

Barva

Růžová

Sací výkon (AW)

151

Hmotnost (kg)

2,67

Výdrž baterie (min)

60

Doba nabíjení (min)

210

Kapacita prachové nádoby (l)

0,76

Hlučnost (dB)

87

Sací výkon a výdrž baterie

Z vysavačů této značky nabídne model V10 Extra průměrný sací výkon, který dosahuje 151 AW. Novější varianty se přitom vyznačují výkonem až 240 AW, ovšem tam už se s cenovkou pohybujeme jinde. Dle recenzí je nicméně výkon i přes jeho hodnotu vynikající a vysavač při úklidu dosahuje skvělých výsledků. K dispozici máte samozřejmě regulaci sacího výkonu hned ve třech stupních, s čímž se tento model nijak neodlišuje od své konkurence.

Bohužel si zde ale výkon vysavač neupravuje automaticky, navolit si jej musíte vždy sami. Výrobce deklaruje až 60 minut provozu, avšak tato hodnota platí při nejnižším stupni výkonu a navíc pouze s bezmotorovým nástavcem, který jinak dobu výdrže snižuje. Je proto nutné předpokládat, že při nastavení středního či nejvyššího výkonu se hodnota rapidně sníží.

Na druhou stranu vás zde ale může potěšit doba nabíjení, která činí 210 minut, což je v době psaní recenze (září 2023) nejlepší hodnota v rámci našeho srovnání.

Příslušenství

Tento model vysavače Dyson je vybavený univerzální podlahovou hubicí Motorbar. Její výhodou je technologie proti namotávání vlasů, díky které se ani dlouhé vlasy či chlupy po domácích mazlíčcích nenamotávají do kartáče. Vyhnete se tak vystřihování vlasů z kartáče, které může být obzvláště nepříjemné.

Kromě toho je součástí balení také mini hubice s motorovým rotačním kartáčem, která je vybavená stejnou technologií, avšak díky své velikosti se hodí speciálně pro úklid chlupů na nábytku, závěsech nebo přímo v psím či kočičích pelíšku. Samozřejmě zde nechybí ikonická kombinovaná hubice s širokou štěrbinou a kartáčkem na úklid prachu či úzká štěrbinová hubice, kterou využijete pro úklid těžko přístupných míst v domácnosti.

Za výhodu zde považujeme také kloubový adaptér, díky kterému zvládnete i vysávání pod nábytkem, aniž byste se museli zohýbat nebo rovnou klečet na zemi. Na rozdíl od modelu Dyson V10 Absolute se zde ale nedočkáte speciální hubice na hladké podlahy.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Stejně jako většina vysavačů značky Dyson je i tento model hodnocený velmi pozitivně. O tom mimo jiné svědčí i vynikající průměr všech uživatelských hodnocení na portále heureka.cz, který dosahuje 100 %. Stejně tak dobře si vysavač vede i v zahraničních recenzích, kde obvykle získává 4,5 až 5 hvězdiček (z celkem 5). Uživatelé si na něm nejvíce pochvalují jeho výkon, a to i při nastavení nejnižšího režimu, ve kterém vysavač vydrží deklarovaných 60 minut.

Výkon je zkrátka doménou vysavačů Dyson napříč všemi jejich řadami. Z relevantních záporných hodnocení můžeme zmínit snad jen fakt, že se při vysávání musí neustále držet spínač. Na druhou stranu tím pomáhá šetřit baterii v případě, že při vysávání ještě manipulujete s nábytkem, navíc je spínač šikovně umístěný na rukojeti.

Parametr Tento produkt
Cyklónová technologie

14

Účinnost filtrace (%)

99,99

Lze upravit na ruční

Ano

Regulace sacího výkonu

Ano

LCD displej

Ne

Laser

Ne

Snímač vysátých částic

Ne

Další příslušenství

Univerzální podlahová hubice Motorbar, mini hubice, štěrbinová hubice, kombinovaná hubice

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší výhody vysavače Dyson V10 Extra patří bezpochyby jeho příznivá cena, která se v rámci značky Dyson řadí k nejnižším. I přesto se zde dočkáte autentického výkonu, jehož hodnota je s ohledem na ostatní modely sice průměrná, avšak uživatelské recenze dokazují, že vysavač dosahuje vynikajících výsledků.

Výhodou je také důmyslný filtrační systém, který je plně utěsněný a zachycuje tak až 99,99 % mikroskopických částic o velikosti 0,3 mikronu – tedy menších než srst domácích mazlíčků, která je často rodištěm těchto částic. Společně s důmyslným hygienickým mechanismem vyprazdňování nečistot se tak jedná o ideálního pomocníka do domácnosti alergiků a osob s respiračním onemocněním.

Záporně zde hodnotíme fakt, že tento model postrádá displej, kterým jsou vybaveny vysavače z vyšší modelové řady. Nutno také zmínit, že vzhledem k parametrům ostatních modelů má také nejvyšší hlučnost, která při nejvyšším výkonu dosahuje až 87 decibel. v rámci příslušenství pak vysavač postrádá speciální Fluffy hubici, která je určena speciálně na hladké povrchy.

Porovnání s alternativami

Jako alternativu k modelu Dyson V10 Extra můžeme zmínit například jeho vybavenější verzi Dyson Cyclone V10 Absolute, který ovšem stojí o 3 tisíce více. Obdržíte k němu ale i zmíněnou Fluffy hubici a jemný mini kartáč – proto jej můžeme doporučit zejména v případě, že u vás doma dominují hladké povrchy, na které je motorová Fluffy hubice určena.

Za zmínku také stojí model Dyson V11 Absolute, který se vyznačuje vyšším sacím výkonem a nižší hlučností. Je navíc vybavený i praktickým displejem, na kterém lze sledovat počet minut zbývajících do vybití baterie nebo nastavený výkon. Na druhou stranu se ale déle nabíjí a je o zhruba 400 g těžší.

Závěrečné shrnutí

Vysavač Dyson V10 Extra představuje v době psaní recenze jeden z nejlevnějších modelů, do kterých se vyplatí investovat. Díky tomu cílí zejména na méně náročné uživatele, kteří by si rádi pořídili vysavač této značky, ale trvají přitom na co nejnižších pořizovacích nákladech. S ohledem na jeho konkurenční modely má sice jen průměrný sací výkon, který je však o pár desítek vyšší než u jeho předchůdce Dyson V8.

Ve srovnání však vyniká nejkratší dobou nabíjení při stejně dlouhé výdrži a také velmi dobře propracovanou filtrací. Nechybí mu ani hygienický systém vysypávání nečistot, díky kterému nepřijdete do kontaktu s nečistotami. Celkově vzato se jedná o ideální vysavač do domácností alergiků a osob s respiračními potížemi.

 

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dyson V10 Extra | Hodnocení: 82,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva miluje moderní technologie a ráda hledá nové možnosti, jak si díky nim usnadnit úklid domácnosti. A protože jsou vysavače Dyson technologiemi doslova nabité, ujala se jejich srovnání a přináší vám aktuální přehled dostupných modelů. Pečlivě se věnovala nastudování tématu i jednotlivých parametrů a dokáže vám proto také poradit, jak se vyznat v popiscích technologií a co si představit třeba pod pojmem Piezo senzor nebo Fluffy Optic.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Dyson V10 Extra

Dyson V10 Extra

12 000 Kč Orientační cena