Menu

Ecovacs Deebot X1 omni – Recenze, testy a srovnání

87,3 % Celkové hodnocení

Top 3 v kategorii Nejlepší robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 8,3/10
  Pohyb a vysávání
 • 9,2/10
  Vytírání
 • 8,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 7,4/10
  Napájení a výdrž
 • 8,1/10
  Vybavení a funkce

Klady

 • Vynikající výkon při vytírání
 • Kompletní "domeček" vysavače
 • Výborně pracující kamery
 • Dobře mapuje prostor

Zápory

 • Velmi vysoká pořizovací cena
 • V ČR není Ecovacs zatím moc známý
 • Ve své cenové hladině podprůměrný na koberce
24 000 Kč Orientační cena

Nejdůležitější parametry

Ecovacs je se svými vysavači Deebot v ČR ještě tak trochu neznámý. Neznámá značka může budit trochu nedůvěry, obzvláště když vezmeme v potaz, kolik výrobců se v posledních letech na trhu vyrojilo. Je ale potřeba říci, že výrobce zásobuje trh jedněmi z nejlepších modelů, které můžete koupit. Přesně takový je i recenzovaný Ecovacs Deebot X1 omni. Jedná se o robotický vysavač pro náročné, což ostatně naznačuje i jeho pořizovací cena.

Vysavač se pyšní vysokým sacím tlakem, který doprovází jeden hlavní a dva boční kartáče. Výrobce tedy využívá trochu odlišného přístupu než Roborock či iRobot se dvojicí hlavních kartáčů. Zajímavé je, že i přes tento rozdíl se úklid podlahy vede modelu X1 omni na výbornou, což potvrzuje celá řada odborníků i uživatelů. V balení navíc najdete kvalitní vyprazdňovací stanici se zásobníky na prach, čistou i špinavou vodu.

Jak už naznačuje samotná přítomnost nádob na vodu, dostupná je samozřejmě i funkce vytírání. Recenzovaný model k němu přistupuje odlišným způsobem a na rozdíl od konkurence využívá rotačních mopovacích nástavců. Ty stírají podlahu detailněji, vytírání je proto nejsilnější stránkou modelu X1 omni. Když zajede vysavač do stanice, mopy opláchne a vysuší, takže je nemusíte často sundávat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Ecovacs

19 % Eta, 19 % iRobot, 19 % Xiaomi, 13 % Concept, 13 % Lauben, 6 % Rowenta, 6 % Ecovacs, 6 % Roborock
Typ navigace

LiDAR + kamera

38 % Základní, 31 % LiDAR + kamera, 13 % LiDAR, 13 % Kamera, 6 % Neuvedeno
Sací výkon (Pa)

5 000

4 722,22
Hlavní kartáč

1

63 % 1, 38 % 2
Boční kartáče

2

63 % 2, 38 % 1
Podpora vytírání

Ano

88 % Ano, 13 % Ne
Kapacita zásobníku na prach (ml)

400

385,71
Kapacita zásobníku na vodu (ml)

80

298,08
Vyprazdňovací stanice v balení

Ano

63 % Ne, 38 % Ano
Kapacita vyprazdňovací stanice (ml)

3 000

19 % Nerelevantní, 19 % 2500, 6 % 2650, 6 % 3000, 50 % Neuvedeno
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Ano

63 % Nerelevantní, 19 % Ne, 19 % Ano
Typ mopu

Rotační

44 % Pevný, 25 % Vibrující, 13 % Nerelevantní, 6 % Rotační, 13 % Neuvedeno
Maximální pokrytí plochy (m2)

300

241,82
Maximální výška prahu (cm)

2

50 % 2, 38 % 1,5, 6 % 1, 6 % 1,8
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 720,67
Rychlost nabíjení (min)

390

262,00
Maximální doba úklidu (min)

140

141,25
Hlučnost (dB)

68

65,53

Konstrukce a vybavení

Konstrukčně se nejedná o žádný nekvalitní model, výrobce vsadil na robustní a odolné tělo, které je ovšem o trochu vyšší, než by bylo třeba. Jako jeden z mála má model Ecovacs Deebot X1 omni výšku lehce přes 10 centimetrů. Navigační systém funguje na bázi kombinace laserového a kamerového systému. Před prvním vysáváním si zařízení rychle zmapuje prostor a poté se pustí do úklidu. Spolehlivě se vyhýbá malým překážkám, hodí se proto i do domácností s mazlíčky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

94 % HEPA, 6 % nemá HEPA
Časovač

Ano

100 % Ano
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ne

56 % Ne, 44 % Ano
Oddělovač oblastí

V aplikaci

44 % V aplikaci, 25 % Virtuální zeď, 19 % Ne, 13 % Magnetická páska
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

10,3

8,81
Šířka (cm)

36,2

34,06
Délka (cm)

36,2

34,08

Klady a zápory

Ecovacs Deebot X1 omni byl v době psaní recenze (květen 2023) tím nejlepším vysavačem pro domácnosti bez koberců. Jeho vysoký výkon a pokročilý systém mopování umožňují vyčistit podlahu tak dobře, jako to zvládne málokterý konkurenční model. Navigační systém funguje rovněž rychle a nadprůměrně kvalitně – zvládne se vyhýbat většině drobných překážek.

Trochu nedostatečné je osazení jednoho hlavního kartáče, který dvojici kartáčů u konkurenčních modelů při čištění koberce nepředčí. Díváme se také na velice drahý robotický vysavač, ocenili bychom nižší cenu. Na druhou stranu tento model svou cenovku kompenzuje vybaveností.

Porovnání s alternativami

Zajímavé srovnání dostaneme, pokud model Ecovacs Deebot X1 omni postavíme do souboje s Roborockem S8 Pro Ultra. Oba modely jsou prémiové třídy, oba jsou výborně vybavené ale každý z nich se specializuje na trochu něco jiného. Roborock nabídne vyšší sací tlak a dvojici hlavních kartáčů, díky tomu si vede lépe na kobercích. Na druhou stranu je Ecovacs vybaven rotačními mopovacími nástavci, které vyčistí tvrdou podlahu do detailu. Pokud máte doma koberce, zaměřte se na Roborock nebo také na iRobot Roomba Combo j7+ se zvedacím mopem.

Naše hodnocení a závěr

Ecovacs Deebot X1 omni plní roli vynikajícího robotického vysavače pro náročné. Nejlépe se mu povede v domácnostech s minimem koberců, cílí totiž spíše na tvrdé podlahy. Na těch oceníte rotační mopovací nástavce, které čistí podlahu i od zaschlých nečistot. Sací výkon je vysoký a navigační systém na špičkové úrovni. V balení nechybí pokročilá vyprazdňovací stanice se zásobníky na prach, čistou i špinavou vodu. Zajímavými alternativami do domácností s koberci jsou Roborock S8 Pro Ultra a iRobot Roomba Combo j7+.

24 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ecovacs Deebot X1 omni | Hodnocení: 87,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den ,prosím má Ecovacs nějaký servis? Mám totiž rok a půl Deebot T9+,který se mi motá pořád dokola na jenom místě, vzhledem k tomu, že už je to druhý, nový během 2,5 let,ten první se rozbil po půl roce,nevztahuje se na něj již záruka. Tak jsem hledala servis,ale bohužel není. Takže mám rok a půl starý vysavač za 22tisíc k ničemu. Dost mě to štve a vůbec nevím,jaký jiný koupit. Tento X1 omni mě zaujal,ale už se bojím koupit Děkuji za radu

Ivana Tomášková

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Ecovacs Deebot X1 omni

Ecovacs Deebot X1 omni

24 000 Kč Orientační cena