Recenze a porovnání Kasa FIK eRecept | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Kasa FIK eRecept

v kategorii EET pokladny

Klady

  • eRecept a eNeschopenka
  • Databáze léků
  • Kartotéka pacientů

Zápory

  • Nenabízí zkušební verzi zdarma
  • Pronájem jen v některých krajích
  • Terminál není zabudovaný
10 000 Kč/celkem Orientační cena

Obecné parametry

Kasa Fik eRecept má velmi specifické určení – pro lékaře, sdílené ordinace nebo malé nemocnice. Nákupem získají model EET pokladny Orange vybavený operačním systémem Android 5.1. Jedná se o zařízení standardních rozměrů – úhlopříčkou 5,5“ disponovala v době srovnání (červen 2020) naprostá většina pokladen od různých výrobců. Výdrží 24 hodin se pokladna řadí k výkonnějším modelům. Pokladna je vybavená zabudovanou tiskárnou i čtečkou kódů, terminál si můžete dokoupit. Provedení pokladny nevybočuje z řady a silikonová tlačítka u něj nenajdete. A stejně tak ani zákaznický displej.

Parametr Tento produkt
Výrobce/Vývojář aplikace

Kasa Fik

Operační systém

Android 5.1

Výdrž baterie (h)

24

Velikost displeje v palcích ('')

5.5

Tiskárna

Zabudovaná

Terminál

Ne

Čtečka kódů

Zabudovaná

Zákaznický displej

Ne

Silikonová tlačítka

Ne

Hodnocení funkcí licence

Tato pokladna je navržena pro lékaře, sdílené ordinace či malé nemocnice. Jedno zařízení může sloužit více uživatelům, maximálně však deseti. Specialitou je program eRecept, který umožní tisk eReceptu či eNeschopenky. Načtení eReceptu je možné skrz zabudovanou čtečku QR kódů. Dalším bonusem je databáze léků, kde můžete vyhledávat podle názvu, kódu či účinné látky. Lékaři ocení také kartotéku zákazníků, kterou mohou propojit se svým stávajícím systémem. Z dalších funkcí vám pokladna nabídne i přehled o tržbách a nastavení slev. A pokud si zakoupíte i zákaznické karty, můžete spustit svůj věrnostní program. Nedočkáte se naopak skladového hospodářství či docházkového systému.

Parametr Tento produkt
Hodnocená licence

Kasa Fik eRecept

Více účtů/Počet uživatelů

Ano/10

eRecept a eNeschopenka

Ano

Databáze léků

Ano

Kartotéka zákazníků

Ano

Nastavení slev

Ano, procentuální i hodnotové

Věrnostní program

Ano

Přehled tržeb

Ano

Docházkový systém

Ne

Další parametry

Ohledně připojení si můžete zvolit, zda využijete Wi-Fi nebo SIM kartu. Díky mobilnímu internetu tedy můžete s pokladnou i do terénu. Výrobce nabízí i zapůjčení kasy, jeho zástupci sídlí ve středních Čechách, v kraji Jihomoravském, Moravskoslezském a Jihočeském. Na trhu je dostupný také samostatný software, ne však ve verzi s eReceptem. Také zkušební verze se tohoto programu netýká.

Kasa Fik je jedním z mála výrobců, kteří nabízejí své programy za jednorázovou platbu. Částka je již zahrnutá v konečné ceně pokladny. Těžit z toho budou ti, kteří se nechtějí zabývat měsíčními poplatky, a také ti, kteří pokladnu budou využívat delší dobu. V dlouhodobém horizontu totiž bude větší jednorázová platba levnější než každoměsíční paušál. Technická podpora nabývá několika podob, můžete využít jak telefonní linku, tak i email nebo online chat s poradci. Jako většina pokladen na trhu, i s touto máte možnost neevidovat tržby, které evidenci nepodléhají.

Parametr Tento produkt
Připojení na internet

Wi-Fi, SIM karta

Výrobce nabízí zapůjčení

Jen v některých regionech

Zkušební režim zdarma

Ne

Výrobce nabízí i licence bez hardware

Ne

Způsob platby za licence

Jednorázově

Technická podpora

Telefon, email, online chat

Možnost neevidovat

Ano

Rok založení firmy

2 015

Závěr

Výrobce pokladen Kasa Fik nabízí pokladny s jednorázově placenou licencí. To se hodí, pokud vás měsíční paušály obtěžují a pokud víte, že zařízení budete využívat po delší dobu. Baterie vydrží 24 hodin a k připojení na internet můžete využít Wi-Fi i SIM kartu. Pokladna má zabudovanou tiskárnu, pokud však chcete akceptovat platbu kartou, terminál budete muset dokoupit. Zákaznickým displejem pokladna nedisponuje, to však mezi srovnávanými pokladnami není příliš obvyklé.

Elektronická pokladna Kasa Fik eRecept je představuje řešení pro lékaře či společné ordinace. Pojme až 10 uživatelských účtů. Od jiných pokladen stejného výrobce ji odlišuje program eRecept. Ten umožní vystavit eRecept či eNeschopenku, obsáhnout databázi podávaných léků a importovat do zařízení kartotéku pacientů. Neposkytne naopak přehled o dodavatelích a nepomůže s inventurou, protože její součástí není skladové hospodářství.

Pokud byste program eRecept nevyužili, byla by škoda si za něj připlácet. V tomto případě doporučíme investovat spíš do nějakého univerzálního řešení. Například do Markeety Pay, na kterou jsme také sepsali recenzi.

10 000 Kč/celkem Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kasa FIK eRecept
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je redaktorka, kterou baví shánění nových informací a následná úprava do co nejpřehlednější formy. Nebaví ji naopak nadsazené a prázdné marketingové slogany "dokonalých" výrobků, raději konkrétně popíše, který produkt se pro koho hodí a proč. Tématu EET pokladen se věnuje více než rok, takže rychle vysvětlí jejich nejdůležitější funkce nebo prozradí, kdo se obejde i s mobilní aplikací, která bývá zadarmo. Mimo EET pokladny se věnuje také tématům chytré domácnosti nebo třeba oxymetrům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, kde se vyrábí Kasafik ? Mám s ním veliké problémy při platbě, z firmy nikdo neodpovídá. Bylo mi řečeno, že se vyrábí v Česku, pak nechápu proč na displeji byly asijské znaky ? Skvělé, že to vyvážíme do zahraničí. Servisák a prodejce mi nebere telefon,
neodpovídá na emaily, není zabezpečen vůbec žádný servis. V obchodě mám značný úbytek zákazníků, kteří platí jen kartou
a tím pádem odcházejí ke konkurenci. Chci zajet přímo do firmy, která tento výrobek vyrábí a žádat o nový, jak mi prozradil
distributor Kasafiku.

lenka rehovičová

Dobrý den,
z údajů z rejstříků firem vyplývá, že firma Kasa Fik má sídlo v Brně. Na webu firmy je i seznam servisních pracovníků, řada z nich má připsanou i adresu, takže je možné navštívit osobně i je. Děkujeme za Vaši zprávu, pokud se podobné zkušenosti budou množit, zohledníme to i v recenzi tohoto prodejce EET pokladen.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kasa FIK eRecept

Kasa FIK eRecept

10 000 Kč/celkem Orientační cena