Menu

Recenze a srovnání Kasa FIK eRecept

Doporučujeme Při nákupu v kategorii EET pokladny

Datum doporučení: Červen 2020

  • eRecept a eNeschopenka
  • Databáze léků
  • Kartotéka pacientů
  • Nenabízí zkušební verzi zdarma
  • Pronájem jen v některých krajích
  • Terminál není zabudovaný
10 000 Kč/celkem Orientační cena

Obecné parametry

Kasa Fik eRecept má velmi specifické určení – pro lékaře, sdílené ordinace nebo malé nemocnice. Nákupem získají model EET pokladny Orange vybavený operačním systémem Android 5.1. Jedná se o zařízení standardních rozměrů – úhlopříčkou 5,5“ disponovala v době srovnání (červen 2020) naprostá většina pokladen od různých výrobců. Výdrží 24 hodin se pokladna řadí k výkonnějším modelům. Pokladna je vybavená zabudovanou tiskárnou i čtečkou kódů, terminál si můžete dokoupit. Provedení pokladny nevybočuje z řady a silikonová tlačítka u něj nenajdete. A stejně tak ani zákaznický displej.

Parametr Tento produkt
Výrobce/Vývojář aplikace Kasa Fik
Operační systém Android 5.1
Výdrž baterie (h) 24
Velikost displeje v palcích ('') 5.5
Tiskárna Zabudovaná
Terminál Ne
Čtečka kódů Zabudovaná
Možnost připojení váhy Neuvedeno
Možnost připojení pokladní zásuvky Neuvedeno
Zákaznický displej Ne
Silikonová tlačítka Ne

Hodnocení funkcí licence

Tato pokladna je navržena pro lékaře, sdílené ordinace či malé nemocnice. Jedno zařízení může sloužit více uživatelům, maximálně však deseti. Specialitou je program eRecept, který umožní tisk eReceptu či eNeschopenky. Načtení eReceptu je možné skrz zabudovanou čtečku QR kódů. Dalším bonusem je databáze léků, kde můžete vyhledávat podle názvu, kódu či účinné látky. Lékaři ocení také kartotéku zákazníků, kterou mohou propojit se svým stávajícím systémem. Z dalších funkcí vám pokladna nabídne i přehled o tržbách a nastavení slev. A pokud si zakoupíte i zákaznické karty, můžete spustit svůj věrnostní program. Nedočkáte se naopak skladového hospodářství či docházkového systému.

Parametr Tento produkt
Hodnocená licence Kasa Fik eRecept
Více účtů/Počet uživatelů Ano/10
eRecept a eNeschopenka Ano
Databáze léků Ano
Kartotéka zákazníků Ano
Rezervační systém Neuvedeno
Nastavení slev Ano, procentuální i hodnotové
Věrnostní program Ano
Přehled tržeb Ano
Skladové hospodářství Neuvedeno
Docházkový systém Ne

Další parametry

Ohledně připojení si můžete zvolit, zda využijete Wi-Fi nebo SIM kartu. Díky mobilnímu internetu tedy můžete s pokladnou i do terénu. Výrobce nabízí i zapůjčení kasy, jeho zástupci sídlí ve středních Čechách, v kraji Jihomoravském, Moravskoslezském a Jihočeském. Na trhu je dostupný také samostatný software, ne však ve verzi s eReceptem. Také zkušební verze se tohoto programu netýká.

Kasa Fik je jedním z mála výrobců, kteří nabízejí své programy za jednorázovou platbu. Částka je již zahrnutá v konečné ceně pokladny. Těžit z toho budou ti, kteří se nechtějí zabývat měsíčními poplatky, a také ti, kteří pokladnu budou využívat delší dobu. V dlouhodobém horizontu totiž bude větší jednorázová platba levnější než každoměsíční paušál. Technická podpora nabývá několika podob, můžete využít jak telefonní linku, tak i email nebo online chat s poradci. Jako většina pokladen na trhu, i s touto máte možnost neevidovat tržby, které evidenci nepodléhají.

Parametr Tento produkt
Připojení na internet Wi-Fi, SIM karta
Výrobce nabízí zapůjčení Jen v některých regionech
Zkušební režim zdarma Ne
Výrobce nabízí i licence bez hardware Ne
Způsob platby za licence Jednorázově
Technická podpora Telefon, email, online chat
Možnost neevidovat Ano
Rok založení firmy 2015

Závěr

Výrobce pokladen Kasa Fik nabízí pokladny s jednorázově placenou licencí. To se hodí, pokud vás měsíční paušály obtěžují a pokud víte, že zařízení budete využívat po delší dobu. Baterie vydrží 24 hodin a k připojení na internet můžete využít Wi-Fi i SIM kartu. Pokladna má zabudovanou tiskárnu, pokud však chcete akceptovat platbu kartou, terminál budete muset dokoupit. Zákaznickým displejem pokladna nedisponuje, to však mezi srovnávanými pokladnami není příliš obvyklé.

Elektronická pokladna Kasa Fik eRecept je představuje řešení pro lékaře či společné ordinace. Pojme až 10 uživatelských účtů. Od jiných pokladen stejného výrobce ji odlišuje program eRecept. Ten umožní vystavit eRecept či eNeschopenku, obsáhnout databázi podávaných léků a importovat do zařízení kartotéku pacientů. Neposkytne naopak přehled o dodavatelích a nepomůže s inventurou, protože její součástí není skladové hospodářství.

Pokud byste program eRecept nevyužili, byla by škoda si za něj připlácet. V tomto případě doporučíme investovat spíš do nějakého univerzálního řešení. Například do Markeety Pay, na kterou jsme také sepsali recenzi.

10 000 Kč/celkem Orientační cena

Další recenze

Recenze Kasa FIK eRecept

Kasa FIK eRecept

10 000 Kč/celkem Orientační cena