Test a recenze nejlepších
fitness/chytrých náramků
a jak je vybrat

Recenze

Fitness náramek, někdy označovaný také jako chytrý náramek, se stal doslova boomem současné doby. Nenápadné zařízení připomínající náramek nebo hodinky, je primárně určeno ke sledování vašich pohybových aktivit. Tento důmyslný prvek toho ale nabízí daleko více, než se na první pohled může zdát.

Moderní fitness náramek je monitorovacím přístrojem zobrazujícím počet nachozených kroků, aktuální čas, spánkové aktivity, ale také notifikace z vašeho mobilního telefonu. Jen málokdo by nezatoužil po probuzení za pomocí vibrujícího náramku na ruce a ostatních věcech.

Fitness náramky představují mimo jiné i módní doplněk. Řada z nich totiž disponuje vyměnitelným páskem. Ten můžete sladit se svým dokonalým outfitem. Vyberte si fitness náramek pro vaše osobní potřeby a využijte při jeho nákupu námi prezentované informace. Pokud při nákupu tápete, přečtěte si náš nákupní rádce Jak vybrat fitness/chytrý náramek.

Často se na trhu zaměňují pojmy fitness náramek a sportovní hodinky a sporttestery, případně chytré hodinky. I těmto produktům jsme se věnovali ve speciálních testech.


Vzhled Název Kompatibilita Bluetooth Orientační cena Aktuální cena
Recenze Xiaomi Mi Band 3 Xiaomi Mi Band 3 Android ano 800 Kč Zobrazit nabídky
Recenze UMAX U-Band 107 Plus HR UMAX U-Band 107 Plus HR iOS, Android ano 1 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Xiaomi Mi Band 3 Xiaomi Mi Band 3 Android ano 600 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Huawei Band 2 Pro Huawei Band 2 Pro Android ano 2 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Lamax Tech BFit Lamax Tech BFit iOS, Android ano 1 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze UMAX U-Band 107HR UMAX U-Band 107HR Android ano 800 Kč Zobrazit nabídky
Recenze UMAX U-Band 115 UMAX U-Band 115 iOS, Android ano 600 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Fitbit Charge 2 L Fitbit Charge 2 L Android ano 3 900 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Honor Band 3 Honor Band 3 Android ano 1 700 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Samsung Gear Fit2 Pro SM-R365 Samsung Gear Fit2 Pro SM-R365 iOS, Android ano 6 000 Kč Zobrazit nabídky

Podrobný test fitness náramků zpracováváme a jeho vydání máme naplánované v průběhu roku. V testu budou detailně rozepsané recenze nejlépe ohodnocených fitness/chytrých náramků. Zatím jsme pro vás sepsali tabulku nejoblíbenějších produktů dle hodnocení uživatelů. Doporučujeme ale přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké fitness/chytré náramky, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat fitness/chytrý náramek

 1. Fitness náramky vs. Sportovní hodinky vs. Chytré hodinky
 2. Účel použití
 3. Výrobní materiál fitness/chytrých náramků
 4. Displej
 5. Výdrž baterie
 6. Kompatibilita
 7. Funkce
 8. Cena

Fitness náramek je celkem širokým pojmem vzhledem k tomu, kolik charakterově odlišných modelů na trhu existuje. Proto je důležité zamyslet se nejprve nad účelem využití takového doplňku. Od toho pak můžete vybírat následující parametry.

S těmi vám prostřednictvím jednotlivých kapitol pomůžeme. Dozvíte se například, jaké jsou výrobní materiály fitness náramků. Jak vypadají displeje, jak je to s výdrží baterie na jedno nabití a kompatibilitou s nejrůznějšími mobilními platformami.

Fitness náramky vám představíme v širokém záběru tak, aby vaše finální volba byla co nejsnazší. K tomu přispěje také bohatý výpis libovolných funkcí a samozřejmě i základní přehled o pořizovacích nákladech.

1. Fitness náramky vs. Sportovní hodinky vs. Chytré hodinky

Na trhu se objevuje nepřeberné množství nositelných věciček na ruku. Existuje několik základních druhů, které jsme identifikovali. Fitness náramky, kterým se věnujeme v tomto článku, se někdy označují také jako chytré náramky. K tomu se zákazníkům při výběru pletou ještě sportovní hodinky a sporttestery, případně dále i chytré hodinky, kterým jsme se také v testování věnovali. V následujících odstavcích rozdíly vysvětlíme.

Fitness/chytré náramky

Jde o produkt, kterému se věnuje tato stránka. Fitness náramky jsou také občas označované slovem chytré. Často nedisponují tolika funkcemi jako sporttestery a sportovní hodinky, případně chytré hodinky. Fitness náramek dokáže fungovat jako krokoměr, k tomu ale skrývá některé další funkce, jako možnost spárování s mobilním telefonem, kontrola spánkového režimu, výpočet spálených kalorií a podobně. Můžeme o nich mluvit jako o základním a nejlevnějším výrobku, který má hlavní účel donutit uživatele k pohybu. Výsledky měření je však nutné brát s rezervou.

Sportovní hodinky

Sportovní hodinky se díky rychlému technologickému vývoji prakticky prolínají s produkty označovanými jako sporttestery, rozdíly vymizely. Jde o odnož chytrých hodinek, které jsou více zaměřené právě na zaznamenávání sportovní aktivity a mohou sloužit jako osobní trenér. Měření tepu, ušlých kroků, kontrola spánkového režimu je doplněné ještě navíc i GPS senzorem a měření se tak dá považovat za výrazně přesnější. Je ale nutné dodat, že jde o poměrně dražší skupinu produktů.

Chytré hodinky

Jak už jsme psali výše, chytré hodinky jsou příbuzné těm sportovním, ale více než na sledování sportovní aktivity se zaměřují na informování například o příchozích hovorech z telefonu, snadno si na nich přečtete SMS zprávu – jak jde vidět, jde vlastně o takovou prodlouženou ruku mobilního telefonu. I chytré hodinky ale dokáží nabídnout některé funkce shodné se sporttestery. Mnohdy ale nemají vyloženě sportovní design a jejich pořizovací náklady bývají zpravidla vyšší.

2. Účel použití

Při prvním pohledu na produktové nabídky fitness náramků zjistíte, že jsou to doslova desítky modelů s odlišnými funkcemi a rozdílnými pořizovacími cenami. Jenže, jaký náramek si vybrat? Vaše cesta k získání odpovědi začíná právě teď…

Nejprve byste si měli uvědomit, co od tohoto výrobku vlastně očekáváte. Tím poměrně výrazně omezíte počet sortimentu vhodného právě pro vás. V tomto případě lze fitness náramky dělit do tří kategorií.

 • Levné fitness/chytré náramky – Jejich primárním úkolem bude počítání kroků během dne a vyhodnocování statistik. Připravte se na nižší přesnost.
 • Středně fitness/chytré náramky – Náramky budou kromě krokoměru měřit také spálené kalorie a tep. Bez problému zaznamenají váš spánek.
 • Drahé fitness/chytré náramky – Náramky s největší výbavou, možností přijímání hovorů, zaznamenáním přesné trasy pohybu a mnohými dalšími vymoženostmi. Důraz je kladen na vysokou přesnost pohybových funkcí.

Pokud si stále nejste jisti, do jaké skupiny se zařadit, začtěte se do dalších kapitol věnujících se jednotlivým parametrům do hloubky.

3. Výrobní materiál fitness/chytrých náramků

Nejprve se zaměřte na to, z jakého materiálu je fitness náramek zhotoven. Jde přece jenom o produkt, který budete nosit během celého dne a možná ho nikdy nesundáte z ruky. Minimálně do té doby, než jej bude třeba nabít. Vybraný materiál by měl být příjemný na omak, protože s ním bude v kontaktu vaše pokožka. V této souvislosti se nabízí dvě varianty řešení.

 • Plastové fitness/chytré náramky
 • Kovové fitness/chytré náramky

Plastové fitness/chytré náramky

Plast, guma, silikon. To jsou nejčastější materiál, na které narazíte v této kategorii. Ve prospěch takových výrobků hovoří především nízká hmotnost. Někdy můžete mít pocit, že fitness náramek téměř vůbec necítíte na ruce. Dokazují to hmotnosti začínající na 26 gramech. Jejich klady ocení také alergici, protože silikon je daleko šetrnější ke kůži a nedráždí ji. Vybírat si dokonce můžete z velkého množství nejrůznějších barevných variant.

Na druhou stranu, někomu může vadit až příliš „levný“ vzhled plastového fitness náramku. Ten působí spíše sportovním dojmem, nikoliv tím elegantním.

Kovové fitness/chytré náramky

Ten je opakem toho silikonového. To znamená, že mnohem více připomíná pásek od luxusních hodinek a má jednoduše styl. Počítat však musíte s vyšší hmotností. Ta může dosahovat až 320 gramů a více. Některé vybrané kousky jsou dražší než plastová varianta.

U spousty fitness náramků lze hlavní tělo oddělit od pásku, což může poměrně jednoduše vyřešit vaše dilema. Odlišné pásky budete střídat, jako na běžícím páse.

Vlastnosti výrobního materiálu

Ať už se rozhodnete pro plast nebo kov, vždy se zajímejte o několik základních vlastností fitness náramku. Ty rozšiřují především možnosti použití takového produktu.

 • Odolnost proti vodě
 • Odolnost proti prachu
 • Zvýšená odolnost proti poškrábání
 • Odolnost proti občasným nárazům

Náramky s těmito vlastnostmi v podstatě nemusíte sundávat z ruky a je možné je nosit kdykoliv a při čemkoliv. Dokonale odolávají nadbytečné míře potu a lze s nimi bez problému plavat.

4. Displej

Nikomu z vás jistě neuniklo, že fitness náramky jsou nabízeny s displejem, ale také bez něj. Pokud oželíte zobrazovací plochu, připravte se na tyto klady. Náramek bude vypadat jednodušeji a na první pohled celkem nenápadně. I to může být požadavkem mnohých zákazníků. Náramek vám bude sbírat pouze hodnoty, které si pak zobrazíte prostřednictvím chytrého telefonu ve speciální aplikaci. Mnohdy se s výrobky bez displeje pojí i delší výdrž na baterie.

Pokud vsadíte na fitness náramek s displejem, máte záruku, že budete při jeho nošení informováni alespoň o něčem. V závislosti na výši pořizovacích nákladů si můžete vybírat ze dvou typů displeje.

 • LED diody – Levnější varianta. Na displeji se zobrazují světelné LED indikátory signalizující určitou činnost. Občas jsou použity i displeje s malým rozlišením zobrazující například počet kroků a čas.
 • Klasický displej – Dražší fitness náramky nabízí plnohodnotné OLED a AMOLED displeje s větší plochou. Z ní vyčtete daleko více. Čitelnost bude o hodně lepší.

5. Výdrž baterie

Výdrž baterie bude jedním z parametrů, ke kterému budete také přihlížet. Jen málokdo chce řešit neustálé výměny baterií nebo nabíjení. V tomto směru vás pravděpodobně mile překvapíme, protože fitness náramky mají oproti jiným zařízením podobného typu celkem slušnou výdrž. Ta se obvykle odvíjí od toho, jaký typ akumulátoru je použit.

 • Integrovaná baterie – Náramek s tímto akumulátorem stačí připojit k nabíječce a skrze USB port nabíjet kupříkladu z notebooku. Nabíjecí proces je rychlý v řádu desítek minut. Výdrž se pak pohybuje kolem 5 – 25 dnů v závislosti na využívání jednotlivých funkcí.
 • Vyjímatelná baterie – Některé modely fitness náramků jsou vybaveny klasickou knoflíkovou baterií CR1632. Ta je malých rozměrů a nabízí dlouhou životnost. Řádově jde o několik měsíců až rok. Její obměna je velice snadná a nenáročná.

Většina chytrých fitness náramků vás dokáže zavčasu informovat o tom, že je zapotřebí vyměnit nebo nabít akumulátor.

6. Kompatibilita

Moderní fitness náramky je třeba vnímat nejenom jako sportovní doplněk na ruce, ale hlavně jako sběrné nosiče dat. A právě tato data je třeba vyhodnocovat a pracovat s nimi. K tomu už neslouží samotný náramek, který vám maximálně zobrazí počet kroků a další jednoduché údaje. Abyste docílili lepších statistických grafů, musíte fitness náramek propojit s chytrým telefonem nebo počítačem.

Proto si před nákupem konkrétního modelu ověřte kompatibilitu s vaším mobilním zařízením. Zajímat byste se měli především o funkčnost s danou platformou.

 • Android
 • iOS
 • Windows Mobile

Fitness náramky komunikují s mobilním telefonem za pomoci bezdrátové technologie Bluetooth. K zobrazení dat vám obvykle poslouží aplikace dodávaná výrobcem náramku, popřípadě nějaká alternativní. Z ní můžete ostatně nastavovat i funkce náramku a jednotlivé notifikace.

Právě odpovídající kompatibilita vám zaručí, že si na displeji fitness náramku zobrazíte například zmeškaný hovor, SMS zprávu, upozornění z nejrůznějších messengerů nebo upomínku v kalendáři. To vše v kombinaci s praktickým zavibrováním.

7. Funkce

Tato kapitola se pro vás z praktického hlediska stane pravděpodobně nejcennější. Naleznete v ní totiž popis často využívaných funkcí fitness náramků. Během chvilky si uděláte představu o tom, zda vám vyhovují a stojíte o ně nebo ne.

 • Pohybový senzor – Ten zapíná displej náramku. Když zvednete ruku, abyste se podívali kolik je hodin, automaticky dojde k rozsvícení displeje.
 • Krokoměr – Fitness náramek zaznamenává vaše ušlé kroky. Přesnost této funkce se liší v závislosti na pořizovacích nákladech daného modelu. Odlišnosti však nemusí být velké.
 • Ušlá vzdálenost – Kromě počtu kroků zjistíte také celkovou ušlou vzdálenost v metrech či kilometrech.
 • Měření tepu – Spousta náramků je vybavena speciálním čidlem na spodní části, která přichází do kontaktu s rukou. S pomocí tlačítka na displeji můžete vyvolat měření tepu. V rámci výsledku je třeba počítat s jistými odchylkami. Ty mohou být způsobeny potem a dalšími okolnostmi. Někdy je využívána i kompatibilita s hrudním pásem.
 • Spálené kalorie – Orientační zobrazení spálených kalorií v daném časové úseku.
 • Kvalita spánku – Chytré fitness náramky dokáží monitorovat jednotlivé fáze vašeho spánku. Ty můžete následně porovnávat. Díky tomu lze využít například probuzení za pomoci vibrací náramku ve fázi lehkého spánku.
 • Nastavení denních cílů – S pomocí aplikace v mobilním telefonu si nastavíte denní cíl například v rámci ušlé vzdálenosti či počtu kroků. O těch budete informování skrze náramek.
 • Stopky – Slouží ke stopování času.
 • Vystoupaná patra – Fitness náramky s barometrickým výškoměrem dokáží počítat také patra, která jste během dne vystoupali. Většina produktů vychází z hodnoty jednoho patra ve výši asi tří metrů.
 • Vibrace – Těmi se můžete budit, nechat upozorňovat na příchozí zprávy a hovory nebo je využijete k upoutání vaší pozornosti při dlouhodobé nečinnosti – této funkci se říká Sedentery Reminder.
 • Záznam trasy – Náramek je schopen zaznamenávat vaši trasu v reálném čase.
 • Měření rychlosti – Fitness náramek vám prozradí vaši aktuální rychlost.

Pokud chcete docílit všech výše uvedených funkcí, zajímejte se o fitness náramky s výbavou, jakou je barometr, gyroskop, GPS, akcelerometr, výškoměr, senzor okolního světla a senzor srdečního tepu.

8. Cena

Fitness náramky prezentují produkty, u kterých zákonitě platí, že s přibývajícími funkcemi a kvalitou provedení roste úměrně i výsledná cena. Na trhu existuje řada kvalitních a nekvalitních výrobků. Abyste v tomto směru nesáhli vedle, zaměřte se na značky Fitbit, Xiaomi, Huawei, Garmin, TomTom, Polar, Razer, Samsung, CellurLine, Technaxx a další.

Cena do 1 000 Kč

Už při ceně do 1 000 Kč si na své přijde spousta nenáročných zákazníků. Jednu část takové nabídky budou tvořit fitness náramky bez displeje, tu druhou pak modely se základním OLED displejem menších rozměrů. K dispozici budete mít krokoměr, u dražších náramků i měřič tepu.

Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Ten, kdo si připlatí dostane kvalitnější produkt z pohledu výrobních materiálů. Dále je to například monitoring kalorií, výzva k aktivitě, zobrazení příchozích zpráv a sledování tělesných aktivit. Daleko více je u těchto fitness náramků kladen důraz na originální vzhled.

Cena od 2 000 Kč do 3 000 Kč

Při investici nad 2 000 Kč se dopracujete ke značkovým produktům značky Garmin a Fitbit, u kterých vítězí přesnější měření hodnot. Příjemné jsou funkce Bluetooth s dosahem až 40 metrů, dlouhá výdrž v řádu několika dnů, voděodolnost 5ATM a vyšší rozlišení displeje s vynikající čitelností.

Cena nad 3 000 Kč

Tato cenová kategorie je primárně určena pro aktivní sportovce prahnoucí po té nejvyšší kvalitě a vyhodnocování získaných údajů. Narazit můžete na velké dotykové displeje, tvary produktů připomínající spíše hodinky než sportovní náramky, bezpočet nejrůznějších funkcí, nízkou hmotnost a další. V mnohých ohledech tyto fitness náramky zastoupí chytré telefony. Ty nejdražší modely atakují hranici 7 000 Kč.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Fitness/Chytré náramky
Průměrné hodnocení 4.8 z 20 hlasů