Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 1300D

v kategorii Zrcadlovky

Klady a zápory

  • Nízká cena
  • Nižší rozlišení
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Canon EOS 1300D je zrcadlovka s rozlišením 18 Mpx. Ačkoliv trh v posledních letech klade na rozlišení opravdu vysoké nároky, je nutné vzít v potaz, že pokud neplánujete zobrazovat fotografie na extrémně velkých plochách nebo je velkoplošně tisknout, pak bude tato hodnota zcela dostačující. V kombinaci se snímačem APS-C si vede fotoaparát v praxi dobře a pořizuje fotky bez vyšší míry šumu. Videozáznamy je zařízení schopné pořizovat v rozlišení 1920 x 1080, což je standard dnešních fotoaparátů a průměrně si vede co se týče počtů snímků za sekundu, což vyjadřuje plynulost nahrávaného materiálů, kde se zastavil na hodnotě 30 FPS.

Fotoaparát disponuje optickým hledáčkem, který umožní pozorování snímané scenerie bez nutnosti dívat se na LCD displej. Co se týče citlivosti světla, což je vyjádřeno hodnotami ISO, pohybuje se v rozmezí 100 až 6400 a znamená zhruba průměrné schopnosti přizpůsobení se variabilním světelným podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Typ obrazového procesoru

DIGIC IV

Formát snímače

APS-C

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

22,3 x 14,9

Hledáček

Optický

Velikost displeje (")

3

FPS videa (max)

30

Rozlišení videa (max)

1920 x 1080

Rozlišení snímače (Mpx)

18

Hodnocení funkcí a baterie

Foťák Canon EOS 1300D disponuje porty pro připojení USB i HDMI, díky čemuž ho lze považovat v ohledu konektivity za dobře vybavený. Nechybí ani standard v podobě možnosti připojení k Wi-Fi. Výdrž baterie přináší dostatečnou kapacitu 500 snímků pořízených na jedno nabití, což by mělo postačit i pro využití bez možnosti připojení do elektrické sítě po delší dobu.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

500

USB

Ano

HDMI

Ano

Hodnocení konstrukce

Konstrukčně se fotoaparát v konkurenci srovnatelných modelů řadí mezi průměrně kompaktní a nikterak rozměrově nevybočuje. Podobně je na tom i co se týče hmotnosti, 485 gramů znamená u zrcadlovek spíše dobré možnosti manipulace.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Rozměry (mm)

129 x 101 x 78

Hmotnost (g)

485

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 1300D je fotoaparát nižší cenové třídy, který je vhodný pro zákazníky, kteří nehledají profesionální využití, ale chtějí pořizovat kvalitní snímky se zařízením za přijatelnou cenu. Největší doménou se tak logicky stává u fotoaparátu poměr ceny ku výkonu a za slabinu lze považovat snad jen nižší rozlišení, které však na reálnou kvalitu pořízených fotek nemá až tak zásadní vliv.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon EOS 1300D
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Canon EOS 1300D

Canon EOS 1300D

10 000 Kč Orientační cena