Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 1300D

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Zrcadlovky do 15000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Nízká cena
  • Nižší rozlišení
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Canon EOS 1300D je zrcadlovka s rozlišením 18 Mpx. Ačkoliv trh v posledních letech klade na rozlišení opravdu vysoké nároky, je nutné vzít v potaz, že pokud neplánujete zobrazovat fotografie na extrémně velkých plochách nebo je velkoplošně tisknout, pak bude tato hodnota zcela dostačující. V kombinaci se snímačem APS-C si vede fotoaparát v praxi dobře a pořizuje fotky bez vyšší míry šumu. Videozáznamy je zařízení schopné pořizovat v rozlišení 1920 x 1080, což je standard dnešních fotoaparátů a průměrně si vede co se týče počtů snímků za sekundu, což vyjadřuje plynulost nahrávaného materiálů, kde se zastavil na hodnotě 30 FPS.

Fotoaparát disponuje optickým hledáčkem, který umožní pozorování snímané scenerie bez nutnosti dívat se na LCD displej. Co se týče citlivosti světla, což je vyjádřeno hodnotami ISO, pohybuje se v rozmezí 100 až 6400 a znamená zhruba průměrné schopnosti přizpůsobení se variabilním světelným podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Typ obrazového procesoru DIGIC IV
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Poměr stran snímače 3:2
Velikost snímače (mm) 22,3 x 14,9
Hledáček Optický
Crop faktor (x) 1,6
Velikost displeje (") 3
FPS videa 30
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 18

Hodnocení funkcí a baterie

Foťák Canon EOS 1300D disponuje porty pro připojení USB i HDMI, díky čemuž ho lze považovat v ohledu konektivity za dobře vybavený. Nechybí ani standard v podobě možnosti připojení k Wi-Fi. Výdrž baterie přináší dostatečnou kapacitu 500 snímků pořízených na jedno nabití, což by mělo postačit i pro využití bez možnosti připojení do elektrické sítě po delší dobu.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 500
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

Konstrukčně se fotoaparát v konkurenci srovnatelných modelů řadí mezi průměrně kompaktní a nikterak rozměrově nevybočuje. Podobně je na tom i co se týče hmotnosti, 485 gramů znamená u zrcadlovek spíše dobré možnosti manipulace.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Rozměry (mm) 129 x 101 x 78
Hmotnost (g) 485

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 1300D je fotoaparát nižší cenové třídy, který je vhodný pro zákazníky, kteří nehledají profesionální využití, ale chtějí pořizovat kvalitní snímky se zařízením za přijatelnou cenu. Největší doménou se tak logicky stává u fotoaparátu poměr ceny ku výkonu a za slabinu lze považovat snad jen nižší rozlišení, které však na reálnou kvalitu pořízených fotek nemá až tak zásadní vliv.

10 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Canon EOS 1300D

Canon EOS 1300D

10 000 Kč Orientační cena