Recenze a porovnání Canon EOS 200D | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 200D

v kategorii Zrcadlovky

Klady

  • Kompaktní rozměry
  • Nižší hmotnost
  • Vysoké rozlišení

Zápory

  • Nízká výdrž baterie
  • Cena vzhledem ke kategorii
  • Tělo z plastu
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Canon EOS 200D je zrcadlovka s rozlišením 24 Mpx. To je hodnota, která vystačí pro bezproblémové zobrazení na větších plochách i tisk. V kombinaci se snímačem APS-C se tato hodnota promítá do velmi kvalitních snímků pořizovaných bez větší míry šumu. Z pohledu možností nahrávání videozáznamů je možné konstatovat, že si fotoaparát vede také nadprůměrně. Rozlišení 1920 x 1080 a snímková frekvence 60 fps znamená kvalitní a plynulé zobrazení, které je naprosto dostačující pro neprofesionální využití.

Fotoaparát je vybaven také optickým hledáčkem, který slouží pro pozorování scenérie pomocí zvláštního otvoru bez nutnosti sledování displeje. Světelná citlivost je determinována hodnotami ISO, které se pohybují v rozmezí 100 až 25600 a je možné konstatovat, že v tomto ohledu se řadí fotoaparát mezi naprostou špičku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Typ obrazového procesoru

DIGIC VII

Formát snímače

APS-C

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

22,3 x 14,9

Hledáček

Optický

ISO min

100

ISO max

25 600

Velikost displeje (")

3

FPS videa

60

Rozlišení videa (px)

1920 x 1080

Rozlišení (mpx)

24

Hodnocení funkcí a baterie

Canon EOS 200D je vybaven portem pro připojení USB, a nechybí mu ani HDMI a Wi-Fi připojení, takže celkově lze parametry konektivity považovat za výborné a zcela dostačující. Baterie přináší podle výrobce výdrž 650 snímků pořízených na jedno nabití a rozhodně patří mezi ty s největší výdrží.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

650

USB

Ano

HDMI

Ano

Hodnocení konstrukce

Co se týče konstrukce, tělo fotoaparátu je vyrobeno z plastu a díky tomu se jeví velmi kompaktně. Podepisuje se do celkové hmotnosti, která je pouze 453 gramů a řadí Canon EOS 200D do kategorie nejlépe manipulovatelných. Podobně je na tom foťák i rozměrově, kde při svém univerzálním využití zaznamenává velmi kompaktní rozměry.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Materiál těla

Plast

Rozměry (mm)

122 x 93 x 70

Hmotnost (g)

453

Naše hodnocení a závěr

Foťák Canon EOS 200D hodnotíme velmi kladně. Jeho hlavní doménou je velmi dobré parametrové vybavení i přes zachování přijatelné ceny a jeho kompaktnost. Díky těmto vlastnostem se jeví jako ideální volba pro všechny neprofesionální fotografy s velkými nároky na kvalitu pořizovaných fotek. Pokud hledáte profesionálnější zrcadlovku, pak vás možná zaujme Nikon D750.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon EOS 200D
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Canon EOS 200D

Canon EOS 200D

13 000 Kč Orientační cena