Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 750D

v kategorii Zrcadlovky

Klady a zápory

  • Špičková kvalita komponent
  • Vysoká hmotnost
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Canon EOS 750D je fotoaparát patřící do skupiny zrcadlovek, který nabízí velmi vysoké rozlišení 24,7 Mpx. To je dostačující pro dostatečnou kvalitu fotografie i při zobrazení nebo tisku na větších plochách a jedná se o vysoce nadprůměrnou hodnotu, která by měla stačit i těm nejnáročnějším fotografům. Dohromady se snímačem APS-C odvádí velmi slušnou práci a podepisuje se do fotografii s minimální mírou šumu a vysokou kvalitou. Co se týče pořizování videozáznamu, fotoaparát dokáže natáčet v rozlišení 1920 x 1080 a s rychlostí 30 snímků za sekundu. Oba tyto parametry jsou zhruba průměrné a zaručují běžnou kvalitu obrazu a jeho plynulost.

Foťák je vybaven optickým hledáčkem, který slouží pro pozorování zabíraného prostoru pomocí speciálního otvoru bez nutnosti sledování displeje. Citlivost na světlo je vyjádřena hodnotou ISO, která se pohybuje u Canon EOS 750D v rozmezí 100 až 12800 a znamená velmi dobré možnosti přizpůsobení se variabilním podmínkám při zachování požadované kvality.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Typ obrazového procesoru

DIGIC VI

Formát snímače

APS-C

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

22,3 x 14,9

Hledáček

Optický

ISO min

100

ISO max

12 800

Velikost displeje (")

3

FPS videa (max)

30

Rozlišení videa (max)

1920 x 1080

Rozlišení snímače (Mpx)

24,7

Hodnocení funkcí a baterie

Canon EOS 750D disponuje možností připojení USB i HDMI, což jsou obecně nejpoužívanější rozhraní pro datový přenos a v ohledu konektivity si tak vede výborně. Foťáku nechybí ani Wi-Fi, která umožní připojení k místní síti. Co se týče výdrže baterie, 440 snímků je u zrcadlovky spíše průměrná hodnota a vyšší kapacita by jistě přišla vhod.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

440

USB

Ano

HDMI

Ano

Hodnocení konstrukce

Z pohledu konstrukčního řešení nás zaujme především plastové tělo, které zaručuje průměrnou rozměrovou kompaktnost. Váhově fotoaparát i přes plastovou konstrukci patří spíše mezi těžší a 555 gramů je hodnota, která by při delším držení nemusela být příjemná.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Materiál těla

Plast

Rozměry (mm)

131,9 x 100,7 x 77,8

Hmotnost (g)

555

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 750D je fotoaparát, který cílí na středně náročné zákazníky a za stále relativně přijatelnou cenu jim nabízí kvalitní parametrové vybavení, přes rozlišení až po vybavení špičkovými komponenty. Za slabinu považujeme nekompaktnost způsobenou vyšší váhou.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon EOS 750D
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Canon EOS 750D

Canon EOS 750D

15 000 Kč Orientační cena