Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 77D

Doporučujeme Při nákupu v kategorii zrcadlovek nad 15000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Celková kvalita
  • Cena vzhledem ke kategorii
  • Vysoké rozlišení
  • Vyšší hmotnost
  • Menší výdrž baterie
  • Menší kompaktnost
16 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Canon EOS 77D patří mezi zrcadlovky. Nabízí rozlišení 24 Mpx. Tato hodnota je naprosto dostačující pro běžné využití i tisk a zobrazení velkoformátových fotek. Má zabudovaný snímač APS-C, takže je možné konstatovat, že fotoaparát disponuje velmi dobrou schopností pořizování kvalitních fotografií bez výraznějšího šumu. Co se týče videozáznamu, jeho kvalita je určená hlavně rozlišením 1920 x 1080 pixelů, které lze v této cenové kategorii považovat za standardní a také snímkovou frekvenci 60 fps, která zajištuje nadprůměrnou plynulost záznamu.

Fotoaparát Canon EOS 77D je osazený optickým hledáčkem, díky němuž můžete sledovat fotografované místo bez nutnosti nahlížení na displej. Citlivost na světelné podmínky je pak vyjádřena údajem ISO a pohybuje v rozmezí 100 až 25600, což značí nadstandardní schopnost přizpůsobit se různým světelným podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Typ obrazového procesoru DIGIC VII
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Poměr stran snímače 3:2
Velikost snímače (mm) 22,3 x 14,9
Hledáček Optický
Crop faktor (x) 1,6
ISO min 100
ISO max 25 600
Velikost displeje (") 3
FPS videa 60
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 24

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát disponuje konektory USB i HDMI a nechybí mu ani možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Co se týče konektivity, jde o výborný a naprosto dostačující model. Výdrž baterie představuje naopak zhruba průměrnou hodnotu, kdy přístroj zvládne na jedno nabití 540 snímků. Pokud hodláte fotoaparát využívat v dlouhých časových intervalech, bylo by na místě zvážit koupi náhradního akumulátoru.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 540
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

Co se týče rozměrů, fotoaparát se řadí především díky svému bohatému vybavení a spoustě komponentů spíše mezi méně kompaktní a podobně je na tom i z pohledu hmotnosti, 540 gramů ho řadí mezi nejtěžší a dlouhá manipulace by mohla nadělat v některých případech problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Materiál těla Neuvedeno
Rozměry (mm) 131.0 x 99.9 x 76.2
Hmotnost (g) 540

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 77D hodnotíme jako povedený kousek se skvělým parametrovým vybavením naprosto dostačujícím pro všechny neprofesionální fotografy s vysokými požadavky na kvalitu pořízených fotek. Jeho hlavní doménou je celková kvalita jednotlivých komponent. Za slabinu naopak považujeme méně kompaktní konstrukci a vyšší hmotnost zařízení.

16 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Canon EOS 77D

Canon EOS 77D

16 500 Kč Orientační cena