Recenze a srovnání Canon EOS 77D

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Zrcadlovky nad 15000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

Klady:

Celková kvalita

Zápory:

Vyšší hmotnost

19 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Canon EOS 77D je fotoaparát z kategorie zrcadlovek, který nabízí rozlišení 24 Mpx. Tato hodnota je naprosto dostačující pro běžné využití i tisk a zobrazení fotek na větších plochách. V kombinaci se snímačem APS-C, je možné konstatovat, že fotoaparát disponuje velmi dobrou schopností pořizování kvalitních fotografií bez větší míry šumu. Co se týče videozáznamu, jeho kvalita je determinována především rozlišením 1920 x 1080 pixelů, které lze v této cenové kategorii považovat za standardní a také snímkovou frekvenci 60 fps, která zajištuje nadprůměrnou plynulost záznamu.

Fotoaparát Canon EOS 77D disponuje optickým hledáčkem, který nabízí možnost sledování fotografovaného místa bez nutnosti nahlížení na displej. Citlivost na světelné podmínky je pak vyjádřena hodnotou ISO, která se pohybuje v rozmezí 100 až 25600 a znamená nadprůměrně dobré schopnosti přizpůsobení se variabilním světelným podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Typ obrazového procesoru  DIGIC VII
Formát snímače APS-C
Typ snímače  CMOS
Poměr stran snímače  3:2
Velikost snímače (mm)  22,3 x 14,9
Hledáček Optický
ISO min  100
ISO max  25 600
Velikost displeje (") 3
FPS videa  60
Rozlišení videa (px)  1920 x 1080
Rozlišení (mpx)  24

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát disponuje porty pro připojení USB i HDMI a nechybí mu ani Wi-Fi připojení, takže z pohledu konektivity ho lze považovat za výborný a naprosto dostačující. Výdrž baterie přináší naopak zhruba průměrnou hodnotu 540 snímků na jedno nabití a pokud hodláte fotoaparát využívat v dlouhých časových intervalech, bylo by na místě zvážit koupi náhradního akumulátoru.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi  Ano
Výdrž baterie (počet snímků)  540
USB  Ano
HDMI  Ano

Hodnocení konstrukce

Co se týče rozměrů, fotoaparát se řadí především díky svému bohatému vybavení a spoustě komponentů spíše mezi méně kompaktní a podobně je na tom i z pohledu hmotnosti, 540 gramů ho řadí mezi nejtěžší a dlouhá manipulace by mohla nadělat v některých případech problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Rozměry (mm) 131.0 x 99.9 x 76.2
Hmotnost (g) 540

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 77D hodnotíme jako povedený kousek se skvělým parametrovým vybavením naprosto dostačujícím pro všechny neprofesionální fotografy s vysokými požadavky na kvalitu pořízených fotek. Jeho hlavní doménou je celková kvalita jednotlivých komponent. Za slabinu naopak považujeme méně kompaktní konstrukci a vyšší hmotnost zařízení.

Další recenze

Kompletní porovnání