Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 77D

v kategorii Zrcadlovky

Klady

  • Celková kvalita
  • Cena vzhledem ke kategorii
  • Vysoké rozlišení

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Menší výdrž baterie
  • Menší kompaktnost
16 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Canon EOS 77D patří mezi zrcadlovky. Nabízí rozlišení 24 Mpx. Tato hodnota je naprosto dostačující pro běžné využití i tisk a zobrazení velkoformátových fotek. Má zabudovaný snímač APS-C, takže je možné konstatovat, že fotoaparát disponuje velmi dobrou schopností pořizování kvalitních fotografií bez výraznějšího šumu. Co se týče videozáznamu, jeho kvalita je určená hlavně rozlišením 1920 x 1080 pixelů, které lze v této cenové kategorii považovat za standardní a také snímkovou frekvenci 60 fps, která zajištuje nadprůměrnou plynulost záznamu.

Fotoaparát Canon EOS 77D je osazený optickým hledáčkem, díky němuž můžete sledovat fotografované místo bez nutnosti nahlížení na displej. Citlivost na světelné podmínky je pak vyjádřena údajem ISO a pohybuje v rozmezí 100 až 25600, což značí nadstandardní schopnost přizpůsobit se různým světelným podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Typ obrazového procesoru

DIGIC VII

Formát snímače

APS-C

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

22,3 x 14,9

Hledáček

Optický

ISO min

100

ISO max

25 600

Velikost displeje (")

3

FPS videa (max)

60

Rozlišení videa (max)

1920 x 1080

Rozlišení snímače (Mpx)

24

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát disponuje konektory USB i HDMI a nechybí mu ani možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Co se týče konektivity, jde o výborný a naprosto dostačující model. Výdrž baterie představuje naopak zhruba průměrnou hodnotu, kdy přístroj zvládne na jedno nabití 540 snímků. Pokud hodláte fotoaparát využívat v dlouhých časových intervalech, bylo by na místě zvážit koupi náhradního akumulátoru.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

540

USB

Ano

HDMI

Ano

Hodnocení konstrukce

Co se týče rozměrů, fotoaparát se řadí především díky svému bohatému vybavení a spoustě komponentů spíše mezi méně kompaktní a podobně je na tom i z pohledu hmotnosti, 540 gramů ho řadí mezi nejtěžší a dlouhá manipulace by mohla nadělat v některých případech problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Rozměry (mm)

131.0 x 99.9 x 76.2

Hmotnost (g)

540

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 77D hodnotíme jako povedený kousek se skvělým parametrovým vybavením naprosto dostačujícím pro všechny neprofesionální fotografy s vysokými požadavky na kvalitu pořízených fotek. Jeho hlavní doménou je celková kvalita jednotlivých komponent. Za slabinu naopak považujeme méně kompaktní konstrukci a vyšší hmotnost zařízení.

16 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon EOS 77D
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Canon EOS 77D

Canon EOS 77D

16 500 Kč Orientační cena