Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 80D

Doporučujeme Při nákupu v kategorii zrcadlovek nad 15000 Kč

Datum doporučení: Červen 2019

  • Rychlá uzávěrka
  • Propojení s mobilní aplikací
  • Tělo z polykarbonátové pryskyřice
  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší cena
  • Menší výdrž baterie
27 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Zrcadlovka Canon EOS 80D je už fotoaparátem vyšší třídy, čemuž napovídá nejen cena, ale také funkce a vybavení. Je to přístroj velmi odolný a rychlý. Použitý materiál popíšeme o pár odstavců níže, nyní se zaměříme na funkce. Fakt, že nejrychlejší uzávěrka je 1/8000 sekund a že při sériovém snímání pořídíte klidně až 7 snímků za sekundu, dělá z Canonu EOS 80D dobrého pomocníka i pro sportovní nebo reportážní fotografie, kde je rychlá akce potřeba. Pokud je naopak potřeba fotit v tichosti, stačí zapnout funkci tichého sériového snímání (rychlost v tomto případě je ale již pouze 3 snímky za sekundu).

Displej má třípalcovou úhlopříčku, což je takový standard. Zajímavější je, že je výklopný, otočný a dotykový, což je kombinace uživatelům maximálně přívětivá. Na boční straně najdete vstup pro sluchátka a mikrofon, takže nejen pořizovaný obraz, ale také zvuk bude mít dobrou kvalitu. Videa jsou pořizována ve vysokém rozlišení 1920 x 1080 Mpx a ukládána buďto do formátu MOV nebo MP4.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Typ obrazového procesoru DIGIC VII
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Poměr stran snímače 3:2
Velikost snímače (mm) 22,3 x 14,9
Hledáček Optický
Crop faktor (x) 1,6
ISO min 100
ISO max 25 600
Velikost displeje (") 3
FPS videa 60
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 24,2

Hodnocení funkcí a baterie

Kromě kabelů USB a HDMI můžete tento fotoaparát propojit se svým chytrým zařízením také prostřednictvím wi-fi a funkce NFC. Nainstalujete-li si do svého telefonu aplikaci Canon Photo Companion, budete moci snímky mezi zařízeními rychle přenášet a klidně hned sdílet. Kromě toho tato vychytávka umožňuje také vzdálené ovládání fotoaparátu nebo například zapnutí samospouště. Výdrž baterie je v tomto případě udávána na 960 snímků, což je na Canon zrcadlovky velmi slušná hodnota.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 960
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

Rozměry i hmotností nepatří Canon EOS 80D k těm uživatelsky nejpříjemnějším fotoaparátům. Váží celých 730 gramů a jeho rozměry jsou 139 x 105,2 x 78,5 milimetrů. Počítejte tedy s větší zátěží jak pro vaši ruku, tak pro zavazadlo, ve kterém budete zrcadlovku přenášet. Na druhou stranu je ale tělo tohoto fotoaparátu vyrobené z velmi odolného materiálu. Polykarbonátová pryskyřice je protkaná skleněnými vlákny, což garantuje skutečnou pevnost a odolnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Materiál těla Polykarbonátová pryskyřice
Rozměry (mm) 139 x 105,2 x 78,5
Hmotnost (g) 730

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 80D je pokročilý fotoaparát s bohatou nabídkou funkcí. Dokáže fungovat velmi rychle a díky vnějšímu materiálu je také velmi pevný a odolný. Jeho použití navíc výrazně rozšíří také mobilní aplikace od Canonu, se kterou budete moci foťák nastavovat a ovládat na dálku. Vzhledem ke svým kvalitám nepatří k těm nejlevnějším a ani k nejlehčím zrcadlovkám. Pokud je tedy vaší prioritou kompaktnost, radili bychom vám se poohlédnout spíše po jiném modelu z našeho výběru.

Vhodnou alternativou by v takovém případě mohla být zrcadlovka Nikon D5300, která váží necelých 500 gramů.

27 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Canon EOS 80D

Canon EOS 80D

27 000 Kč Orientační cena