Recenze a srovnání Canon EOS 80D

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Zrcadlovky nad 15000 Kč

Datum doporučení: Červen 2019

Klady:

Rychlá uzávěrka

Propojení s mobilní aplikací

Zápory:

Vyšší hmotnost

27 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Zrcadlovka Canon EOS 80D je už fotoaparátem vyšší třídy, čemuž napovídá nejen cena, ale také funkce a vybavení. Je to přístroj velmi odolný a rychlý. Použitý materiál popíšeme o pár odstavců níže, nyní se zaměříme na funkce. Fakt, že nejrychlejší uzávěrka je 1/8000 sekund a že při sériovém snímání pořídíte klidně až 7 snímků za sekundu, dělá z Canonu EOS 80D dobrého pomocníka i pro sportovní nebo reportážní fotografie, kde je rychlá akce potřeba. Pokud je naopak potřeba fotit v tichosti, stačí zapnout funkci tichého sériového snímání (rychlost v tomto případě je ale již pouze 3 snímky za sekundu).

Displej má třípalcovou úhlopříčku, což je takový standard. Zajímavější je, že je výklopný, otočný a dotykový, což je kombinace uživatelům maximálně přívětivá. Na boční straně najdete vstup pro sluchátka a mikrofon, takže nejen pořizovaný obraz, ale také zvuk bude mít dobrou kvalitu. Videa jsou pořizována ve vysokém rozlišení 1920 x 1080 Mpx a ukládána buďto do formátu MOV nebo MP4.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Typ obrazového procesoru  DIGIC VII
Formát snímače APS-C
Typ snímače  CMOS
Poměr stran snímače  3:2
Velikost snímače (mm)  22,3 x 14,9
Hledáček Optický
ISO min  100
ISO max  25 600
Velikost displeje (") 3
FPS videa  60
Rozlišení videa (px)  1920 x 1080
Rozlišení (mpx)  24,2

Hodnocení funkcí a baterie

Kromě kabelů USB a HDMI můžete tento fotoaparát propojit se svým chytrým zařízením také prostřednictvím wi-fi a funkce NFC. Nainstalujete-li si do svého telefonu aplikaci Canon Photo Companion, budete moci snímky mezi zařízeními rychle přenášet a klidně hned sdílet. Kromě toho tato vychytávka umožňuje také vzdálené ovládání fotoaparátu nebo například zapnutí samospouště. Výdrž baterie je v tomto případě udávána na 960 snímků, což je na Canon zrcadlovky velmi slušná hodnota.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi  Ano
Výdrž baterie (počet snímků)  960
USB  Ano
HDMI  Ano

Hodnocení konstrukce

Rozměry i hmotností nepatří Canon EOS 80D k těm uživatelsky nejpříjemnějším fotoaparátům. Váží celých 730 gramů a jeho rozměry jsou 139 x 105,2 x 78,5 milimetrů. Počítejte tedy s větší zátěží jak pro vaši ruku, tak pro zavazadlo, ve kterém budete zrcadlovku přenášet. Na druhou stranu je ale tělo tohoto fotoaparátu vyrobené z velmi odolného materiálu. Polykarbonátová pryskyřice je protkaná skleněnými vlákny, což garantuje skutečnou pevnost a odolnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce Canon
Materiál těla  Polykarbonátová pryskyřice
Rozměry (mm) 139 x 105,2 x 78,5
Hmotnost (g) 730

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 80D je pokročilý fotoaparát s bohatou nabídkou funkcí. Dokáže fungovat velmi rychle a díky vnějšímu materiálu je také velmi pevný a odolný. Jeho použití navíc výrazně rozšíří také mobilní aplikace od Canonu, se kterou budete moci foťák nastavovat a ovládat na dálku. Vzhledem ke svým kvalitám nepatří k těm nejlevnějším a ani k nejlehčím zrcadlovkám. Pokud je tedy vaší prioritou kompaktnost, radili bychom vám se poohlédnout spíše po jiném modelu z našeho výběru.

Vhodnou alternativou by v takovém případě mohla být zrcadlovka Nikon D5300, která váží necelých 500 gramů.

Další recenze

Kompletní porovnání