Menu

Recenze a srovnání Canon EOS 80D

v kategorii Zrcadlovky

Klady

  • Rychlá uzávěrka
  • Propojení s mobilní aplikací
  • Tělo z polykarbonátové pryskyřice

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší cena
  • Menší výdrž baterie
27 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Zrcadlovka Canon EOS 80D je už fotoaparátem vyšší třídy, čemuž napovídá nejen cena, ale také funkce a vybavení. Je to přístroj velmi odolný a rychlý. Použitý materiál popíšeme o pár odstavců níže, nyní se zaměříme na funkce. Fakt, že nejrychlejší uzávěrka je 1/8000 sekund a že při sériovém snímání pořídíte klidně až 7 snímků za sekundu, dělá z Canonu EOS 80D dobrého pomocníka i pro sportovní nebo reportážní fotografie, kde je rychlá akce potřeba. Pokud je naopak potřeba fotit v tichosti, stačí zapnout funkci tichého sériového snímání (rychlost v tomto případě je ale již pouze 3 snímky za sekundu).

Displej má třípalcovou úhlopříčku, což je takový standard. Zajímavější je, že je výklopný, otočný a dotykový, což je kombinace uživatelům maximálně přívětivá. Na boční straně najdete vstup pro sluchátka a mikrofon, takže nejen pořizovaný obraz, ale také zvuk bude mít dobrou kvalitu. Videa jsou pořizována ve vysokém rozlišení 1920 x 1080 Mpx a ukládána buďto do formátu MOV nebo MP4.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Typ obrazového procesoru

DIGIC VII

Formát snímače

APS-C

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

22,3 x 14,9

Hledáček

Optický

ISO min

100

ISO max

25 600

Velikost displeje (")

3

FPS videa (max)

60

Rozlišení videa (max)

1920 x 1080

Rozlišení snímače (Mpx)

24,2

Hodnocení funkcí a baterie

Kromě kabelů USB a HDMI můžete tento fotoaparát propojit se svým chytrým zařízením také prostřednictvím wi-fi a funkce NFC. Nainstalujete-li si do svého telefonu aplikaci Canon Photo Companion, budete moci snímky mezi zařízeními rychle přenášet a klidně hned sdílet. Kromě toho tato vychytávka umožňuje také vzdálené ovládání fotoaparátu nebo například zapnutí samospouště. Výdrž baterie je v tomto případě udávána na 960 snímků, což je na Canon zrcadlovky velmi slušná hodnota.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

960

USB

Ano

HDMI

Ano

Hodnocení konstrukce

Rozměry i hmotností nepatří Canon EOS 80D k těm uživatelsky nejpříjemnějším fotoaparátům. Váží celých 730 gramů a jeho rozměry jsou 139 x 105,2 x 78,5 milimetrů. Počítejte tedy s větší zátěží jak pro vaši ruku, tak pro zavazadlo, ve kterém budete zrcadlovku přenášet. Na druhou stranu je ale tělo tohoto fotoaparátu vyrobené z velmi odolného materiálu. Polykarbonátová pryskyřice je protkaná skleněnými vlákny, což garantuje skutečnou pevnost a odolnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Materiál těla

Polykarbonátová pryskyřice

Rozměry (mm)

139 x 105,2 x 78,5

Hmotnost (g)

730

Naše hodnocení a závěr

Canon EOS 80D je pokročilý fotoaparát s bohatou nabídkou funkcí. Dokáže fungovat velmi rychle a díky vnějšímu materiálu je také velmi pevný a odolný. Jeho použití navíc výrazně rozšíří také mobilní aplikace od Canonu, se kterou budete moci foťák nastavovat a ovládat na dálku. Vzhledem ke svým kvalitám nepatří k těm nejlevnějším a ani k nejlehčím zrcadlovkám. Pokud je tedy vaší prioritou kompaktnost, radili bychom vám se poohlédnout spíše po jiném modelu z našeho výběru.

Vhodnou alternativou by v takovém případě mohla být zrcadlovka Nikon D5300, která váží necelých 500 gramů.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Canon EOS 80D
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Canon EOS 80D

Canon EOS 80D

27 000 Kč Orientační cena