Recenze a porovnání Canon PowerShot G7 X Mark II | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Canon PowerShot G7 X Mark II

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kompaktů nad 8000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Špičkové parametry
  • Vysoké rozlišení
  • Optická stabilizace obrazu
  • Menší kompaktnost
  • Vyšší hmotnost
  • Průměrný zoom
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Canon PowerShot G7 X Mark II je fotoaparát z kategorie digitálních kompaktů, který nabízí rozlišení 20 Mpx. To je naprosto dostačující pro kvalitu fotek i při zobrazovaní na podstatně větších plochách. Kvalitu snímku zajišťuje v kombinaci se snímačem BSI-CMOS, který je charakteristický malou spotřebou a dobrými vlastnostmi eliminujícími šum. Fotoaparát samozřejmě umí pořizovat i videozáznamy, a to v rozlišení 1920 x 1080, které je naprosto dostačující pro běžné využití u všech neprofesionálních fotografů.

Přiblížení zajišťuje optický zoom 4,2x a digitální 4x. Tato kombinace je na fotoaparát ve vyšších cenových kategoriích spíše průměrná. Naopak fotoaparátu nechybí naprostý standard v podobě optické stabilizace obrazu, která zajistí ostré snímky i v pohybu a za zhoršených podmínek ostření. Citlivost na světlo je vyjádřena hodnotou ISO, ta se pohybuje v rozmezí 3 až 12800 a znamená nadprůměrné hodnoty, které značí dobré možnosti přizpůsobení se světelným podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Canon

Typ snímače

BSI-CMOS

Velikost snímače (mm)

13,2 x 8,8

Optický zoom (x)

4,2

Optická stabilizace

V těle

Makro od (cm)

5

ISO min

125

ISO max

12 800

Velikost displeje (")

3

Rozlišení videa (px)

1920 x 1080

Rozlišení (mpx)

20

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát disponuje sloty pro připojení HDMI i USB a nabízí tak dobré možnosti konektivity. Samozřejmostí je pak také připojení k Wi-Fi. Standardní je také výdrž baterie, 265 snímků je hodnota, která je zhruba průměrná, a ačkoliv se jeví jako dostatečná, v extrémních podmínkách by bylo lepší mít k dispozici náhradní akumulátor.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

265

USB

Ano

HDMI

Ano

Hodnocení konstrukce

V ohledu konstrukčních parametrů se foťák hlavně díky svému špičkovému parametrovému vybavení řadí spíše mezi méně kompaktní. Rozměrově spadá do kategorie méně praktických a váha 319 gramů znamená horší možnosti manipulace.

Parametr Tento produkt
Materiál těla

Kov

Rozměry (mm)

108 x 64 x 38

Hmotnost (g)

246

Naše hodnocení a závěr

Fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark II nabízí špičkové parametrové vybavení ve všech ohledech a pro všechny neprofesionální fotografy by měl nabízet naprosto dostačující kvalitu. Problém je možné identifikovat v ohledu kompaktnosti rozměrů a hmotnosti.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Canon PowerShot G7 X Mark II
Jakub Gulec je v naší redakci v roli technického redaktora. V minulosti se věnoval poloprofesionálně focení. V rukou měl kdejaký fotoaparát, ať už kompaktní, zrcadlovku nebo kompakt s výměnným objektivem, fototechnice tak dobře rozumí. Kromě fotoaparátů má v péči také celou řadu témat zaměřených na elektroniku či elektrické nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Canon PowerShot G7 X Mark II

Canon PowerShot G7 X Mark II

14 000 Kč Orientační cena