Menu

Recenze a srovnání Nikon Coolpix W150 Backpack

v kategorii Kompakty

Klady

  • Odolnost vodě až do 10 metrů
  • Odolnost pádu až do 1,8 metru
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Velmi malý snímač
  • Horší světelnost objektivu
  • Malá výdrž baterie
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Své místo ve výběru si vydobyl Nikon Coolpix W150 zejména díky svému velmi odolnému provedení. To si shrneme v kapitole hodnotící konstrukci. Stranou foticích schopností je na tom trochu hůře než konkurence a se snímačem CMOS formátu 1/3,1 palce žádných zázračných výsledků nedosáhnete. Vzhledem k menšímu snímači je rozlišení 13,2 MPx logické a nelze je označit za nedostačující. Nejkratší čas závěrky 1/2000 sekundy sice dovolí zachytit velmi rychle se pohybující objekty, malý čip v kombinaci s nižší světelností však budou závěrku limitovat trochu výše.

Maximální délka expozice se zastavila až na 25 sekundách, snímek za sekundu však pořídíte pouze jeden. Také displej je ukotvený do těla napevno a nedisponuje dotykovou funkcí, což však lze vzhledem k určení tohoto modelu pro focení v náročných podmínkách označit spíše za výhodu. Optický zoom umožňuje osazený objektiv se světelnosti f/3,3 až trojnásobný. Slovo „až“ však není příliš na místě, protože se jedná o hodnotu podprůměrnou, stejně jako v parametru světelnosti.

Natáčení videa plní spíše doplňkovou funkci. Přestože model umožňuje Full HD video, nabízí pouze 30 snímků za sekundu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Nikon

Formát snímače

1/3,1

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

4.80 x 3.60

Rozlišení snímače (Mpx)

13,2

Optická stabilizace

Není

Nejkratší čas závěrky (s)

1/2000

Rychlost sériového snímání (sn/s)

1

Maximální délka expozice (s)

25

Hledáček

Není

Velikost displeje (")

2,7

Výklopný displej

Ne

Dotykový displej

Ne

Stavový displej

Ne

Optický zoom (x)

3

Makro od (cm)

5

ISO min

125

ISO max

1 600

Rozlišení videa (max)

1920 x 1080

FPS videa (max)

30

Hodnocení funkcí a baterie

Kompaktu nechybí tradiční konektory HDMI a USB, velmi zajímavá je také možnost připojení k WiFi. Na jedno nabití baterie nafotíte pouze 220 snímků, což řadí tento přístroj do lehkého podprůměru.

Parametr Tento produkt
Výdrž baterie (počet snímků)

220

Wi-Fi

Ano

USB

Ano

HDMI

Ano

Výstup mikrofonu

Ne

Typ paměťové karty

SD / SDHC / SDXC

Počet paměťových karet

1

Hodnocení konstrukce

Tělo fotoaparátu provedené v plastu zajišťuje jeho velmi nízkou hmotnost. Pouhých 177 gramů se prostě nepronese, ať už bude s fotoaparátem operovat dospělý nebo dítě. Tím nejzajímavějším na tomto modelu je však jeho odolnost. Tělo disponuje utěsněním proti vodě až do 10 metrů hloubky a neschází odolnost proti pádu z výšky do 1,8 metru. S foťákem tak lze fotiti na dovolené pod vodou, což může být pro některé uživatele nedocenitelné.

Parametr Tento produkt
Materiál těla

Plast

Rozměry (mm)

109,5 x 67 x 38

Hmotnost (g)

177

Utěsnění (prach/vlhkost)

Ano

Naše hodnocení a závěr

Nikon Coolpix W150 Backpack je určen jak pro děti, kterým vyhoví zejména svou odolností, ale také možností volby z potištěných variant, ale také pro nenáročné uživatele s touhou vyzkoušet si podvodní focení. Co do kvality snímků, kdejaký smartphone jej předčí, to však vzhledem k určení do náročných podmínek není určujícím parametrem. Takto prostý fotoaparát nemusí vyhovovat všem, pokud požadujete kvalitnější výstupy, zaměřte se na model Panasonic Lumix DMC-TZ80.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nikon Coolpix W150 Backpack
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci specializuje na technická témata. V článku o kompaktních fotoaparátech vám vysvětlí nejen vliv velikosti snímače na kvalitu fotek, ale také fungování zoomu. Jeho články najdete mimo jiné u zrcadlovek, mobilních telefonů a notebooků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nikon Coolpix W150 Backpack

Nikon Coolpix W150 Backpack

4 500 Kč Orientační cena