Menu

Recenze a srovnání Nikon Coolpix W150 Backpack

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kompaktů do 8000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2020

72,0 % Celkové hodnocení
  • Odolnost vodě až do 10 metrů
  • Odolnost pádu až do 1,8 metru
  • Nízká hmotnost
  • Velmi malý snímač
  • Horší světelnost objektivu
  • Malá výdrž baterie
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Své místo ve výběru si vydobyl Nikon Coolpix W150 zejména díky svému velmi odolnému provedení. To si shrneme v kapitole hodnotící konstrukci. Stranou foticích schopností je na tom trochu hůře než konkurence a se snímačem CMOS formátu 1/3,1 palce žádných zázračných výsledků nedosáhnete. Vzhledem k menšímu snímači je rozlišení 13,2 MPx logické a nelze je označit za nedostačující. Nejkratší čas závěrky 1/2000 sekundy sice dovolí zachytit velmi rychle se pohybující objekty, malý čip v kombinaci s nižší světelností však budou závěrku limitovat trochu výše.

Maximální délka expozice se zastavila až na 25 sekundách, snímek za sekundu však pořídíte pouze jeden. Také displej je ukotvený do těla napevno a nedisponuje dotykovou funkcí, což však lze vzhledem k určení tohoto modelu pro focení v náročných podmínkách označit spíše za výhodu. Optický zoom umožňuje osazený objektiv se světelnosti f/3,3 až trojnásobný. Slovo „až“ však není příliš na místě, protože se jedná o hodnotu podprůměrnou, stejně jako v parametru světelnosti.

Natáčení videa plní spíše doplňkovou funkci. Přestože model umožňuje Full HD video, nabízí pouze 30 snímků za sekundu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Formát snímače 1/3,1
Typ snímače CMOS
Velikost snímače (mm) 4.80 x 3.60
Plocha snímače (mm^2) 2,88
Rozlišení (mpx) 13,2
Optická stabilizace Není
Nejkratší čas závěrky (s) 1/2000
Rychlost sériového snímání (s) 1
Maximální délka expozice (s) 25
Hledáček Není
Velikost displeje (") 2,7
Výklopný displej Ne
Dotykový displej Ne
Stavový displej Ne
Optický zoom (x) 3
Makro od (cm) 5
ISO min 125
ISO max 1 600
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
FPS videa 30

Hodnocení funkcí a baterie

Kompaktu nechybí tradiční konektory HDMI a USB, velmi zajímavá je také možnost připojení k WiFi. Na jedno nabití baterie nafotíte pouze 220 snímků, což řadí tento přístroj do lehkého podprůměru.

Parametr Tento produkt
Výdrž baterie (počet snímků) 220
Wi-Fi Ano
USB Ano
HDMI Ano
Výstup mikrofonu Ne
Typ paměťové karty SD / SDHC / SDXC
Počet paměťových karet 1

Hodnocení konstrukce

Tělo fotoaparátu provedené v plastu zajišťuje jeho velmi nízkou hmotnost. Pouhých 177 gramů se prostě nepronese, ať už bude s fotoaparátem operovat dospělý nebo dítě. Tím nejzajímavějším na tomto modelu je však jeho odolnost. Tělo disponuje utěsněním proti vodě až do 10 metrů hloubky a neschází odolnost proti pádu z výšky do 1,8 metru. S foťákem tak lze fotiti na dovolené pod vodou, což může být pro některé uživatele nedocenitelné.

Parametr Tento produkt
Materiál těla Plast
Rozměry (mm) 109,5 x 67 x 38
Hmotnost (g) 177
Utěsnění (prach/vlhkost) Ano

Naše hodnocení a závěr

Nikon Coolpix W150 Backpack je určen jak pro děti, kterým vyhoví zejména svou odolností, ale také možností volby z potištěných variant, ale také pro nenáročné uživatele s touhou vyzkoušet si podvodní focení. Co do kvality snímků, kdejaký smartphone jej předčí, to však vzhledem k určení do náročných podmínek není určujícím parametrem. Takto prostý fotoaparát nemusí vyhovovat všem, pokud požadujete kvalitnější výstupy, zaměřte se na model Panasonic Lumix DMC-TZ80.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Nikon Coolpix W150 Backpack | Hodnocení: 72,0 %
Jakub Gulec je v naší redakci v roli technického redaktora. Fotoaparáty se zabývá přes půl roku, v minulosti se však věnoval poloprofesionálně focení. V rukou měl kdejaký fotoaparát, ať už kompaktní, zrcadlovku nebo kompakt s výměnným objektivem, fototechnice tak dobře rozumí. Kromě fotoaparátů má v péči také celou řadu témat zaměřených na elektroniku či elektrické nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nikon Coolpix W150 Backpack

Nikon Coolpix W150 Backpack

4 500 Kč Orientační cena