Menu

Recenze a srovnání Nikon D5300

v kategorii Zrcadlovky

Klady

  • Kompaktnost
  • Dobrá konektivita

Zápory

  • Složitější ovládání
  • Slabá výdrž baterie
16 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Fotoaparát Nikon D5300 je zrcadlovka s rozlišením 24 Mpx. To je naprosto dostačující pro zobrazení i tisk fotek ve velkých formátech. Dohromady se snímačem APS-C si vede velmi dobře i ve výsledné kvalitě pořizování samotných snímků a eliminuje množství šumu, které fotku negativně ovlivňuje. Pořizovaní videozáznamu je u fotoaparátu možné v rozlišení 1920 x 1080 se snímkovou frekvencí 60 FPS. To by mělo znamenat dostačující kvalitu pořízeného materiálu i jeho plynulé zobrazení.

Fotoaparát Nikon D5300 má ve své výbavě také optický hledáček, který slouží pro pozorování snímaného prostoru pomocí zvláštního náhledu místo displeje. Citlivost na světlo určuje hodnota ISO, která se pohybuje v rozmezí 100 až 12800 a znamená, že by se fotoaparát měl dobře přizpůsobovat variabilním světelným podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Nikon

Typ obrazového procesoru

EXPEED 4

Formát snímače

APS-C

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

23,5 x 15,6

Hledáček

Optický

ISO min

100

ISO max

12 800

Velikost displeje (")

3,2

FPS videa (max)

60

Rozlišení videa (max)

1920 x 1080

Rozlišení snímače (Mpx)

24

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát nabízí možnost připojení k dalším multimediálním zařízením pomocí USB i HDMI. Když k tomu přičteme možnost připojení k Wi-Fi je možné konstatovat, že si vede v ohledu konektivity opravdu velmi dobře. Baterie by měla zvládnout pořídit 440 snímků na jedno nabití, což je spíše podprůměrná hodnota.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

440

USB

Ano

HDMI

Ano

Hodnocení konstrukce

Konstrukce Fotoaparát Nikon D5300 je vyrobena z plastu. Ten zajišťuje kompaktnost přístroje, a to po rozměrové stránce, ale i v ohledu hmotnosti, která se díky lehkému výrobnímu materiálu zastavila na hodnotě 453 gramů a lze ji rozhodně považovat v konkurenci srovnatelných zařízení za nízkou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Nikon

Materiál těla

Plast

Rozměry (mm)

125 x 98 x 76

Hmotnost (g)

480

Naše hodnocení a závěr

Fotoaparát Nikon D5300 hodnotíme jako produkt střední cenové kategorie dobře, nabízí dobré parametrové vybavení a skvěle si vede i v ohledu kompaktnosti konstrukce. Za slabinu lze v konstrukčním řešení naopak považovat poměrně nezvyklé a nepraktické rozmístění ovládacích tlačítek.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nikon D5300
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nikon D5300

Nikon D5300

16 000 Kč Orientační cena