Menu

Recenze a srovnání Nikon D5600

Doporučujeme Při nákupu v kategorii zrcadlovek nad 15000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Vysoké rozlišení
  • Nízká hmotnost
  • Vysoká citlivost
  • Výdrž baterie
  • Tělo z plastu
15 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Digitální zrcadlovka Nikon D5600 je na trhu od podzimu 2016 a její kvality ji drží na předních příčkách až dodnes. Obraz zpracovává systémem EXPEED 4, který dokáže dobře redukovat šum a to i při nastavení vysoké citlivosti ISO, která v tomto případě dosahuje nadprůměrných hodnot. Je možné ji nastavit v rozmezí od 100 do 25 600 a přizpůsobí se tak dobře různorodým světelným podmínkám. Rychlost uzávěrky lze nastavovat v rozmezí 1/4000 s – 30 s. Samozřejmostí je také samospoušť, která pořízení snímku pozdrží o 2, 5, 10 nebo 20 sekund. V menu, které je kompletně v českém jazyce, si můžete nastavit, zda chcete vyfocené fotografie ukládat do režimu NEF (RAW) nebo JPEG, případně do obou naráz.

S tímto přístrojem vám půjdou také krásně natáčet videa. Za vteřinu fotoaparát nasnímá až 60 snímků, díky čemuž bude obraz plynulý. Rozlišení videa 1920 x 1080 px je typickou hodnotou, setkáme se s ní u většiny zrcadlovek na současném trhu. Natočená videa se ukládají do režimu MOV.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Typ obrazového procesoru EXPEED 4
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Poměr stran snímače 3:2
Velikost snímače (mm) 23,5 x 15,6
Hledáček Optický
Crop faktor (x) 1,5
ISO min 100
ISO max 25 600
Velikost displeje (") 3,2
FPS videa 60
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 24,2

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát Nikon můžete snadno propojit s televizí i počítačem a to jednak kabelem (USB a HDMI), jednak přes bezdrátové Wi-Fi připojení nebo Bluetooth, což už tak běžné nebývá. Průměrně dobře si vede tato zrcadlovka ve výdrži baterie, na jedno plné nabití dokážete při standardním nastavení pořídit až 970 fotek.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 970
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

Hmotností patří tato zrcadlovka mezi nejlehčí v našem výběru. Váží 415 gramů bez baterie a paměťové karty. S nimi se výsledná hmotnost vyšplhá cca o 50 g výše. I ostatními rozměry pak patří spíše k menším. Vzhledem k jejímu konstrukčnímu materiálu, jímž je plast, na ni budete muset být akorát opatrnější, jelikož je náchylnější k mechanickým poškozením. Na druhou stranu si právě díky němu fotoaparát udržel takto nízkou hmotnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Materiál těla Plast
Rozměry (mm) 124 x 97 x 70
Hmotnost (g) 415

Naše hodnocení a závěr

Digitální jednooká zrcadlovka Nikon D5600 je velmi kvalitním produktem. Potěší širokými možnostmi různých nastavení nebo třeba také dlouho výdrží baterie. Výrobním materiálem je v tomto případě plast, což činí tento model lehce křehčím a náchylnějším k mechanickým poškozením, avšak zároveň je díky tomu zrcadlovka velmi lehká a i s vloženou baterií váží pouze něco kolem 450 gramů. Nepatrnou nevýhodou může být o něco málo nižší rozlišení, než jaké mají například ostatní produkty v našem výběru. Pokud byste tedy chtěli fotoaparát s lepšími parametry v tomto ohledu a zároveň s tělem z kvalitnějšího materiálu, poohlédněte se například po sesterském výrobku Nikon D7200. Navíc cenový rozdíl mezi těmito dvěma produkty je minimální.

15 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nikon D5600

Nikon D5600

15 500 Kč Orientační cena