Recenze a srovnání Nikon D5600

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Zrcadlovky nad 15000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

Klady:

Silná baterie

Nízká hmotnost

Zápory:

Nižší rozlišení

12 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Digitální zrcadlovka Nikon D5600 je na trhu od podzimu 2016 a její kvality ji drží na předních příčkách až dodnes. Obraz zpracovává systémem EXPEED 4, který dokáže dobře redukovat šum a to i při nastavení vysoké citlivosti ISO, která v tomto případě dosahuje nadprůměrných hodnot. Je možné ji nastavit v rozmezí od 100 do 25 600 a přizpůsobí se tak dobře různorodým světelným podmínkám. Rychlost uzávěrky lze nastavovat v rozmezí 1/4000 s – 30 s. Samozřejmostí je také samospoušť, která pořízení snímku pozdrží o 2, 5, 10 nebo 20 sekund. V menu, které je kompletně v českém jazyce, si můžete nastavit, zda chcete vyfocené fotografie ukládat do režimu NEF (RAW) nebo JPEG, případně do obou naráz.

S tímto přístrojem vám půjdou také krásně natáčet videa. Za vteřinu fotoaparát nasnímá až 60 snímků, díky čemuž bude obraz plynulý. Rozlišení videa 1920 x 1080 px je typickou hodnotou, setkáme se s ní u většiny zrcadlovek na současném trhu. Natočená videa se ukládají do režimu MOV.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Typ obrazového procesoru  EXPEED 4
Formát snímače APS-C
Typ snímače  CMOS
Poměr stran snímače  3:2
Velikost snímače (mm)  23,5 x 15,6
Hledáček Optický
Crop faktor (x)  1,5
ISO min  100
ISO max  25 600
Velikost displeje (") 3,2
FPS videa  60
Rozlišení videa (px)  1920 x 1080
Rozlišení (mpx)  24,2

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát Nikon můžete snadno propojit s televizí i počítačem a to jednak kabelem (USB a HDMI), jednak přes bezdrátové Wi-Fi připojení nebo Bluetooth, což už tak běžné nebývá. Nadprůměrně dobře si vede tato zrcadlovka ve výdrži baterie, také jsme to vyzdvihli jako jedno z jejích hlavních plusů. Na jedno plné nabití dokážete při standardním nastavení pořídit až 970 fotek.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi  Ano
Výdrž baterie (počet snímků)  970
USB  Ano
HDMI  Ano

Hodnocení konstrukce

Hmotností patří tato zrcadlovka mezi nejlehčí v našem výběru. Váží 415 gramů bez baterie a paměťové karty. S nimi se výsledná hmotnost vyšplhá cca o 50 g výše. I ostatními rozměry pak patří spíše k menším. Vzhledem k jejímu konstrukčnímu materiálu, jímž je plast, na ni budete muset být akorát opatrnější, jelikož je náchylnější k mechanickým poškozením. Na druhou stranu si právě díky němu fotoaparát udržel takto nízkou hmotnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Materiál těla  Plast
Rozměry (mm) 124 x 97 x 70
Hmotnost (g) 415

Naše hodnocení a závěr

Digitální jednooká zrcadlovka Nikon D5600 je velmi kvalitním produktem. Potěší širokými možnostmi různých nastavení nebo třeba také dlouho výdrží baterie. Výrobním materiálem je v tomto případě plast, což činí tento model lehce křehčím a náchylnějším k mechanickým poškozením, avšak zároveň je díky tomu zrcadlovka velmi lehká a i s vloženou baterií váží pouze něco kolem 450 gramů. Nepatrnou nevýhodou může být o něco málo nižší rozlišení, než jaké mají například ostatní produkty v našem výběru. Pokud byste tedy chtěli fotoaparát s lepšími parametry v tomto ohledu a zároveň s tělem z kvalitnějšího materiálu, poohlédněte se například po sesterském výrobku Nikon D7200. Navíc cenový rozdíl mezi těmito dvěma produkty je minimální.

Další recenze

Kompletní porovnání