Recenze a porovnání Nikon D7200 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Nikon D7200

v kategorii Zrcadlovky

Klady a zápory

  • Silná baterie
  • Všeobecná kvalita
  • Větší rozměry a hmotnost
19 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Nikon D7200 je fotoaparát z kategorie zrcadlovek, který pro své uživatele přináší rozlišení 24,7 megapixelů. Ačkoliv rozlišení je někdy velmi přeceňováno a v konečném důsledku má spíše menší vliv na výslednou kvalitu pořízených fotek, je možné konstatovat, že tato hodnota je nadprůměrná a postačí i pro zobrazování a tisknutí fotek na větších plochách. V kombinaci se snímačem APS-C přináší fotoaparát velmi kvalitní snímky bez větší míry šumu. Co se týče kvality videozáznamu, ta je determinována především rozlišením 1920 x 1080 pixelů a snímkovou frekvencí 60 fps. Tyto hodnoty znamenají dostatečnou kvalitu zobrazení i plynulost obrazu.

Zařízení je vybaveno také optickým hledáčkem, který slouží pro sledování fotografovaného místa pomocí speciálního prostoru. Díky tomu není nutné sledovat displej fotoaparátu. Světelná citlivost je určena hodnotou ISO, která se u Nikon D7200 pohybuje v rozmezí 100 až 25600 a znamená nadprůměrně dobré možnosti přizpůsobení se podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Nikon

Typ obrazového procesoru

EXPEED 4

Formát snímače

APS-C

Typ snímače

CMOS

Velikost snímače (mm)

23,5 x 15,6

Hledáček

Optický

ISO min

100

ISO max

25 600

Velikost displeje (")

3,2

FPS videa

60

Rozlišení videa (px)

1920 x 1080

Rozlišení (mpx)

24,7

Hodnocení funkcí a baterie

Foťáku nechybí porty pro připojení USB, HDMI a ani Wi-Fi připojení, takže z pohledu konektivity ho lze považovat za nadprůměrně dobře vybavený. Baterie pak nabízí naprosto dechberoucí výdrž 1100 snímků na jedno nabití a v konkurenci cenově srovnatelných produktů se jeví jako vysoce nadprůměrná.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

1 110

USB

Ano

HDMI

Ano

Hodnocení konstrukce

Tělo fotoaparátu je vyrobeno z hořčíků. To zajišťuje velmi dobrou odolnost při zachování relativně přijatelných rozměrových a hmotnostních vlastností. I přesto však Nikon D7200 patří mezi méně kompaktní a rozměrově i váhově si bohužel díky velkému množství kvalitních komponent nevede nejlépe. Hmotnost 675 gramů by mohla nadělat v některých případech problémy a je nutné vzít tento fakt v potaz.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Nikon

Materiál těla

Hořčík

Rozměry (mm)

136 x 107 x 76

Hmotnost (g)

675

Naše hodnocení a závěr

Nikon D7200 je špičkovým zařízením, které je vhodné pro neprofesionální fotografy s největšími nároky. Parametrově nabízí téměř dokonalou kombinaci doplněnou například velmi silnou výdrží baterie. Za slabinu naopak považujeme nepříliš kompaktní rozměry a hmotnost.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nikon D7200
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci primárně technologiím. Zrcadlovky patří mezi jeho novější témata, problematice však rozumí na výbornou. V minulosti se poloprofesionálně věnoval fotografování, a tak mu rukama prošly zrcadlovky téměř všech značek. Mimo fotoaparátů se zabývá také elektronikou a nářadím.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nikon D7200

Nikon D7200

19 000 Kč Orientační cena