Recenze a srovnání Nikon D7200

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Zrcadlovky nad 15000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

Klady:

Silná baterie

Všeobecná kvalita

Zápory:

Větší rozměry a hmotnost

19 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Nikon D7200 je fotoaparát z kategorie zrcadlovek, který pro své uživatele přináší rozlišení 24,7 megapixelů. Ačkoliv rozlišení je někdy velmi přeceňováno a v konečném důsledku má spíše menší vliv na výslednou kvalitu pořízených fotek, je možné konstatovat, že tato hodnota je nadprůměrná a postačí i pro zobrazování a tisknutí fotek na větších plochách. V kombinaci se snímačem APS-C přináší fotoaparát velmi kvalitní snímky bez větší míry šumu. Co se týče kvality videozáznamu, ta je determinována především rozlišením 1920 x 1080 pixelů a snímkovou frekvencí 60 fps. Tyto hodnoty znamenají dostatečnou kvalitu zobrazení i plynulost obrazu.

Zařízení je vybaveno také optickým hledáčkem, který slouží pro sledování fotografovaného místa pomocí speciálního prostoru. Díky tomu není nutné sledovat displej fotoaparátu. Světelná citlivost je určena hodnotou ISO, která se u Nikon D7200 pohybuje v rozmezí 100 až 25600 a znamená nadprůměrně dobré možnosti přizpůsobení se podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Typ obrazového procesoru  EXPEED 4
Formát snímače APS-C
Typ snímače  CMOS
Poměr stran snímače  3:2
Velikost snímače (mm)  23,5 x 15,6
Hledáček Optický
Crop faktor (x)  1,5
ISO min  100
ISO max  25 600
Velikost displeje (") 3,2
FPS videa  60
Rozlišení videa (px)  1920 x 1080
Rozlišení (mpx)  24,7

Hodnocení funkcí a baterie

Foťáku nechybí porty pro připojení USB, HDMI a ani Wi-Fi připojení, takže z pohledu konektivity ho lze považovat za nadprůměrně dobře vybavený. Baterie pak nabízí naprosto dechberoucí výdrž 1100 snímků na jedno nabití a v konkurenci cenově srovnatelných produktů se jeví jako vysoce nadprůměrná.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi  Ano
Výdrž baterie (počet snímků)  1 110
USB  Ano
HDMI  Ano

Hodnocení konstrukce

Tělo fotoaparátu je vyrobeno z hořčíků. To zajišťuje velmi dobrou odolnost při zachování relativně přijatelných rozměrových a hmotnostních vlastností. I přesto však Nikon D7200 patří mezi méně kompaktní a rozměrově i váhově si bohužel díky velkému množství kvalitních komponent nevede nejlépe. Hmotnost 675 gramů by mohla nadělat v některých případech problémy a je nutné vzít tento fakt v potaz.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Materiál těla  Hořčík
Rozměry (mm) 136 x 107 x 76
Hmotnost (g) 675

Naše hodnocení a závěr

Nikon D7200 je špičkovým zařízením, které je vhodné pro neprofesionální fotografy s největšími nároky. Parametrově nabízí téměř dokonalou kombinaci doplněnou například velmi silnou výdrží baterie. Za slabinu naopak považujeme nepříliš kompaktní rozměry a hmotnost.

Další recenze

Kompletní porovnání