Menu

Recenze a srovnání Nikon D750

Doporučujeme Při nákupu v kategorii zrcadlovek nad 15000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Snímač FX
  • Tělo z hořčíku
  • Vysoké rozlišení
  • Těžší
  • Menší kompaktnost
  • Vyšší cena
35 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Zrcadlovka Nikon D750 spadá do vyšší třídy fotoaparátu, čemuž napovídá jak její cena, tak i vybavení a funkce. Jde o FullFrame zrcadlovku, která zvládne vyfotit profesionální snímky. Je tedy vhodná k pořizování různých událostí, reportáží, portrétových snímků a tak by se dalo pokračovat. Fotoaparát je opravdu citlivý a schopný eliminovat velké množství šumu. Samozřejmostí je i možnost pořízení videa a to v rozlišení 1920 x 1080 px se snímkovou frekvencí 60 FPS.

Hledáček je, stejně jako u většiny takovýchto zařízení, optický. Tím můžete pozorovat záběr, který zrovna fotografujete. Hledáček zastupuje funkci displeje a hodí se především při slunečném počasí, kdy se displej leskne a není na něm prakticky nic vidět. Třeba je vyzdvihnout i poměrně velký displej s 3,2 palcovou úhlopříčkou. Vzhledem k tomu, že jde o FullFrame zrcadlovku, za zmínku stojí i velká velikost snímače, která se podílí na kvalitě snímků.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Typ obrazového procesoru EXPEED 4
Formát snímače FX
Typ snímače CMOS
Poměr stran snímače 3:2
Velikost snímače (mm) 35,9 x 24
Hledáček Optický
Crop faktor (x) 1
Velikost displeje (") 3,2
FPS videa 60
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 24,9

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát  můžete propojit se svým chytrým telefonem, počítačem nebo tablete pomocí několika způsobů, a to přes kabely USB a HDMI nebo pomocí Wi-Fi. Funkce NFC tomuto modelu chybí. Pro fotoaparáty Nikon je také dostupná aplikace, kterou si můžete stáhnout do chytrého zařízení a fotoaparát s ním propojit. Slušná je i výdrž baterie, na jedno nabití totiž zvládnete nacvakat až 1 230 snímků.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 1 230
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

Tělo Nikonu D750 je z hořčíku a plastu. Jde o odolný materiál, který garantuje vysokou odolnost a pevnost, zároveň je ale lehčí než kov. Rozměrově jde o větší zařízení, jehož rozměry jsou 141 x 113 x 78 milimetrů a váží 765 gramů. Je tedy třeba počítat s tím, že se po nějaké době dost pronese, což je ale u těchto fotoaparátů standardem.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Materiál těla Hořčík
Rozměry (mm) 141 x 113 x 78
Hmotnost (g) 765

Naše hodnocení a závěr

Nikon D750 je profesionální zařízení s velice pokročilými vlastnostmi a širokou nabídkou funkcí. Díky hořčíkovému materiálu je tělo zařízení odolné a pevné a zároveň není příliš těžké. Vyšší hmotnosti se ale kvůli větším rozměrům výrobci stejně vyhnout nedokázali. Zrcadlovku je možné připojit k chytrému zařízení pomocí USB a HDMI kabelům nebo prostřednictvím Wi-Fi. Jeho hlavní výhodou oproti konkurenci v našem porovnání je ale FullFrame formát snímače, díky kterému jsou pořízené snímky velmi kvalitní. Od toho všeho se samozřejmě odráží i vyšší cena zařízení. Pokud hledáte levnější variantu zrcadlovky, doporučujeme se porozhlédnout v nižší cenové kategorii.

Levnější alternativou by pro vás mohla být například zrcadlovka Canon EOS 200D, která stojí polovinu pořizovací ceny.

35 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Nikon D750

Nikon D750

35 500 Kč Orientační cena