Menu

Recenze a srovnání Nikon D750

Doporučujeme Při nákupu v kategorii zrcadlovek nad 15000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Snímač FX
  • Tělo z hořčíku
  • Vysoké rozlišení
  • Těžší
  • Menší kompaktnost
  • Vyšší cena
35 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Zrcadlovka Nikon D750 spadá do vyšší třídy fotoaparátu, čemuž napovídá jak její cena, tak i vybavení a funkce. Jde o FullFrame zrcadlovku, která zvládne vyfotit profesionální snímky. Je tedy vhodná k pořizování různých událostí, reportáží, portrétových snímků a tak by se dalo pokračovat. Fotoaparát je opravdu citlivý a schopný eliminovat velké množství šumu. Samozřejmostí je i možnost pořízení videa a to v rozlišení 1920 x 1080 px se snímkovou frekvencí 60 FPS.

Hledáček je, stejně jako u většiny takovýchto zařízení, optický. Tím můžete pozorovat záběr, který zrovna fotografujete. Hledáček zastupuje funkci displeje a hodí se především při slunečném počasí, kdy se displej leskne a není na něm prakticky nic vidět. Třeba je vyzdvihnout i poměrně velký displej s 3,2 palcovou úhlopříčkou. Vzhledem k tomu, že jde o FullFrame zrcadlovku, za zmínku stojí i velká velikost snímače, která se podílí na kvalitě snímků.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Typ obrazového procesoru EXPEED 4
Formát snímače Full frame
Typ snímače CMOS
Velikost snímače (mm) 35,9 x 24
Hledáček Optický
ISO min Neuvedeno
ISO max Neuvedeno
Velikost displeje (") 3,2
FPS videa 60
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 24,9

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát  můžete propojit se svým chytrým telefonem, počítačem nebo tablete pomocí několika způsobů, a to přes kabely USB a HDMI nebo pomocí Wi-Fi. Funkce NFC tomuto modelu chybí. Pro fotoaparáty Nikon je také dostupná aplikace, kterou si můžete stáhnout do chytrého zařízení a fotoaparát s ním propojit. Slušná je i výdrž baterie, na jedno nabití totiž zvládnete nacvakat až 1 230 snímků.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 1 230
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

Tělo Nikonu D750 je z hořčíku a plastu. Jde o odolný materiál, který garantuje vysokou odolnost a pevnost, zároveň je ale lehčí než kov. Rozměrově jde o větší zařízení, jehož rozměry jsou 141 x 113 x 78 milimetrů a váží 765 gramů. Je tedy třeba počítat s tím, že se po nějaké době dost pronese, což je ale u těchto fotoaparátů standardem.

Parametr Tento produkt
Výrobce Nikon
Materiál těla Hořčík
Rozměry (mm) 141 x 113 x 78
Hmotnost (g) 765

Naše hodnocení a závěr

Nikon D750 je profesionální zařízení s velice pokročilými vlastnostmi a širokou nabídkou funkcí. Díky hořčíkovému materiálu je tělo zařízení odolné a pevné a zároveň není příliš těžké. Vyšší hmotnosti se ale kvůli větším rozměrům výrobci stejně vyhnout nedokázali. Zrcadlovku je možné připojit k chytrému zařízení pomocí USB a HDMI kabelům nebo prostřednictvím Wi-Fi. Jeho hlavní výhodou oproti konkurenci v našem porovnání je ale FullFrame formát snímače, díky kterému jsou pořízené snímky velmi kvalitní. Od toho všeho se samozřejmě odráží i vyšší cena zařízení. Pokud hledáte levnější variantu zrcadlovky, doporučujeme se porozhlédnout v nižší cenové kategorii.

Levnější alternativou by pro vás mohla být například zrcadlovka Canon EOS 200D, která stojí polovinu pořizovací ceny.

35 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Nikon D750

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nikon D750

Nikon D750

35 500 Kč Orientační cena