Menu

Recenze a srovnání Panasonic Lumix DMC-SZ10

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kompaktů do 8000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Poměr cena/výkon
  • Kvalitní snímač
  • Kompaktnost
  • Nižší rozlišení videa
  • Výdrž baterie
  • Chybí připojení HDMI
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Panasonic Lumix DMC-SZ10 je kompaktní digitální fotoaparát který přináší rozlišení 16 Mpx, což je hodnota, která pro běžné využití a zobrazení pořízených snímků v klasických rozměrech bohatě postačí. O kvalitu snímku se stará v kombinaci se snímačem CCD, který lze v podobné cenové kategorii považovat za nadstandard a vyznačuje se vysokou rychlostí a nízkou mírou digitálního šumu. Co se týče videozáznamu, nabídne foťák rozlišení 1280 x720, což je sice menší rozlišení, než tomu bývá zvykem především u dražších fotoaparátů, na druhou stranu pro běžné účely je naprosto dostačující.

O přiblížení se stará optický zoom 12x a digitální 4x a je možné konstatovat, že i v tomto ohledu se fotoaparát řadí do průměru, což je vzhledem k jeho nízké pořizovací ceně jistě úctyhodné. Samozřejmostí je optická stabilizace, která zajistí nerozmazaný obraz, i v pohybu. Citlivost na světlo, která je determinována hodnotou ISO se pohybuje mezi hranicí 100 až 1600 a je nutné konstatovat, že v tomto ohledu fotoaparát poněkud zaostává a s variabilitou světelných podmínek by mohl mít problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce Panasonic
Typ snímače CCD
Velikost snímače (mm) 6,08 x 4,56
Optický zoom (x) 12
Optická stabilizace V těle
Makro od (cm) 3
ISO min 100
ISO max 1 600
Velikost displeje (") 2,7
Rozlišení videa (px) 1280 x 720
Rozlišení (mpx) 16

Hodnocení funkcí a baterie

Panasonic Lumix DMC-SZ10 disponuje slotem pro připojení USB kabelu, ale naopak bohužel nenabídne HDMI slot. Potěší vás jistě přítomnost Wi-Fi připojení, které lze v této cenovce jistě považovat za nadstandard. Baterie se naopak řadí ke slabším a výdrž 200 snímků na jedno nabití je bohužel podprůměrná.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 200
USB Ano
HDMI Ne

Hodnocení konstrukce

Konstrukčně fotoaparát patří z pohledu rozměrů k velmi kompaktním a praktickým a dobře je na tom logicky i z pohledu hmotnosti. Váha 163 gramů by neměla při manipulaci nadělat výraznější problémy.

Parametr Tento produkt
Materiál těla Kov
Rozměry (mm) 108 x 64 x 38
Hmotnost (g) 246

Naše hodnocení a závěr

Fotoaparát Panasonic Lumix DMC-SZ10 hodnotíme kladně především z důvodu jeho poměru ceny a výkonu. Ačkoliv se nemůže rovnat špičkovým fotoaparátům za nízkou cenu nabídne vysokou kvalitu. Jeho výhodou je kompaktnost z pohledu rozměrů a hmotnosti a kvalitní snímač, za slabinu naopak považujeme například slabší výdrž baterie.

3 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panasonic Lumix DMC-SZ10

Panasonic Lumix DMC-SZ10

3 500 Kč Orientační cena