Recenze a srovnání Panasonic Lumix DMC-SZ10

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Kompakty do 6000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

Klady:

Poměr cena/výkon

Zápory:

Výdrž baterie

3 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Panasonic Lumix DMC-SZ10 je kompaktní digitální fotoaparát který přináší rozlišení 16 Mpx, což je hodnota, která pro běžné využití a zobrazení pořízených snímků v klasických rozměrech bohatě postačí. O kvalitu snímku se stará v kombinaci se snímačem CCD, který lze v podobné cenové kategorii považovat za nadstandard a vyznačuje se vysokou rychlostí a nízkou mírou digitálního šumu. Co se týče videozáznamu, nabídne foťák rozlišení 1280 x720, což je sice menší rozlišení, než tomu bývá zvykem především u dražších fotoaparátů, na druhou stranu pro běžné účely je naprosto dostačující.

O přiblížení se stará optický zoom 12x a digitální 4x a je možné konstatovat, že i v tomto ohledu se fotoaparát řadí do průměru, což je vzhledem k jeho nízké pořizovací ceně jistě úctyhodné. Samozřejmostí je optická stabilizace, která zajistí nerozmazaný obraz, i v pohybu. Citlivost na světlo, která je determinována hodnotou ISO se pohybuje mezi hranicí 100 až 1600 a je nutné konstatovat, že v tomto ohledu fotoaparát poněkud zaostává a s variabilitou světelných podmínek by mohl mít problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce Panasonic
Typ snímače  CCD
Poměr stran snímače  3:2
Velikost snímače (mm)  6,08 x 4,56
Optický zoom (x)  12
Digitální zoom (x)  4
Stabilizátor  Optický
Makro od (cm)  3
ISO min  100
ISO max  1 600
Velikost displeje (") 2,7
Rozlišení videa (px)  1280 x 720
Rozlišení (mpx)  16

Hodnocení funkcí a baterie

Panasonic Lumix DMC-SZ10 disponuje slotem pro připojení USB kabelu, ale naopak bohužel nenabídne HDMI slot. Potěší vás jistě přítomnost Wi-Fi připojení, které lze v této cenovce jistě považovat za nadstandard. Baterie se naopak řadí ke slabším a výdrž 200 snímků na jedno nabití je bohužel podprůměrná.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi  Ano
Výdrž baterie (počet snímků)  200
USB  Ano
HDMI  Ne

Hodnocení konstrukce

Konstrukčně fotoaparát patří z pohledu rozměrů k velmi kompaktním a praktickým a dobře je na tom logicky i z pohledu hmotnosti. Váha 163 gramů by neměla při manipulaci nadělat výraznější problémy.

Parametr Tento produkt
Materiál těla  Neuvedeno
Rozměry (mm) 108 x 64 x 38
Hmotnost (g) 246

Naše hodnocení a závěr

Fotoaparát Panasonic Lumix DMC-SZ10 hodnotíme kladně především z důvodu jeho poměru ceny a výkonu. Ačkoliv se nemůže rovnat špičkovým fotoaparátům za nízkou cenu nabídne vysokou kvalitu. Jeho výhodou je kompaktnost z pohledu rozměrů a hmotnosti a kvalitní snímač, za slabinu naopak považujeme například slabší výdrž baterie.