Recenze a porovnání Panasonic Lumix DMC-SZ10 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Panasonic Lumix DMC-SZ10

v kategorii Kompakty

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Kvalitní snímač
  • Kompaktnost

Zápory

  • Nižší rozlišení videa
  • Výdrž baterie
  • Chybí připojení HDMI
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Panasonic Lumix DMC-SZ10 je kompaktní digitální fotoaparát který přináší rozlišení 16 Mpx, což je hodnota, která pro běžné využití a zobrazení pořízených snímků v klasických rozměrech bohatě postačí. O kvalitu snímku se stará v kombinaci se snímačem CCD, který lze v podobné cenové kategorii považovat za nadstandard a vyznačuje se vysokou rychlostí a nízkou mírou digitálního šumu. Co se týče videozáznamu, nabídne foťák rozlišení 1280 x720, což je sice menší rozlišení, než tomu bývá zvykem především u dražších fotoaparátů, na druhou stranu pro běžné účely je naprosto dostačující.

O přiblížení se stará optický zoom 12x a digitální 4x a je možné konstatovat, že i v tomto ohledu se fotoaparát řadí do průměru, což je vzhledem k jeho nízké pořizovací ceně jistě úctyhodné. Samozřejmostí je optická stabilizace, která zajistí nerozmazaný obraz, i v pohybu. Citlivost na světlo, která je determinována hodnotou ISO se pohybuje mezi hranicí 100 až 1600 a je nutné konstatovat, že v tomto ohledu fotoaparát poněkud zaostává a s variabilitou světelných podmínek by mohl mít problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Panasonic

Typ snímače

CCD

Velikost snímače (mm)

6,08 x 4,56

Optický zoom (x)

12

Optická stabilizace

V těle

Makro od (cm)

3

ISO min

100

ISO max

1 600

Velikost displeje (")

2,7

Rozlišení videa (px)

1280 x 720

Rozlišení (mpx)

16

Hodnocení funkcí a baterie

Panasonic Lumix DMC-SZ10 disponuje slotem pro připojení USB kabelu, ale naopak bohužel nenabídne HDMI slot. Potěší vás jistě přítomnost Wi-Fi připojení, které lze v této cenovce jistě považovat za nadstandard. Baterie se naopak řadí ke slabším a výdrž 200 snímků na jedno nabití je bohužel podprůměrná.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi

Ano

Výdrž baterie (počet snímků)

200

USB

Ano

HDMI

Ne

Hodnocení konstrukce

Konstrukčně fotoaparát patří z pohledu rozměrů k velmi kompaktním a praktickým a dobře je na tom logicky i z pohledu hmotnosti. Váha 163 gramů by neměla při manipulaci nadělat výraznější problémy.

Parametr Tento produkt
Rozměry (mm)

99 x 60 x 30

Hmotnost (g)

163

Naše hodnocení a závěr

Fotoaparát Panasonic Lumix DMC-SZ10 hodnotíme kladně především z důvodu jeho poměru ceny a výkonu. Ačkoliv se nemůže rovnat špičkovým fotoaparátům za nízkou cenu nabídne vysokou kvalitu. Jeho výhodou je kompaktnost z pohledu rozměrů a hmotnosti a kvalitní snímač, za slabinu naopak považujeme například slabší výdrž baterie.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Panasonic Lumix DMC-SZ10
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci specializuje na technická témata. V článku o kompaktních fotoaparátech vám vysvětlí nejen vliv velikosti snímače na kvalitu fotek, ale také fungování zoomu. Jeho články najdete mimo jiné u zrcadlovek, mobilních telefonů a notebooků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panasonic Lumix DMC-SZ10

Panasonic Lumix DMC-SZ10

3 500 Kč Orientační cena