Recenze a porovnání Sony CyberShot DSC-HX60 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sony CyberShot DSC-HX60

Obří zoom v kategorii Kompakty

Klady

  • Velký 30 násobný zoom
  • Velká výdrž baterie
  • Neschází WiFi

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Horší světelnost objektivu
  • Malý snímač
7 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kompaktní fotoaparát Sony CyberShot DSC-HX60 nabídne rozlišení 16 MPx na snímači CMOS formátu 1/2,3. Ač je snímač menší, kvalita fotografií je poměrně dobrá, zejména však za dobrého světla. Nejkratší expoziční čas je 1/1600 sekundy, přičemž vzhledem k velikosti snímače byste rychlejší závěrku ani nemohli využít. Hodnota spadá v kategorii do průměru. Snímků nafotíte za pouhou sekundu až 10 a nejdelší čas závěrky dovoluje nadstandardních 30 sekund trvání expozice.

Fotoaparát dovede pořizovat video s rozlišením 1920 x 1080 pixelů při 50 snímcích za sekundu. Zatímco Full HD rozlišení je u videa natáčeného fotoaparáty standardní, snímková frekvence je nižší (běžně 60 FPS). Výrobce displej napevno zakotvil do těla kompaktu, nelze jej vyklápět a nedisponuje dotykovou funkcí. To však s ohledem na cenu vůbec nevadí a jedná se o standardní provedení i dražších modelů.

​O přiblížení scén se postará optický zoom 30x vhodný například při vycházkách do přírody. Standardem je optický stabilizátor, který se stará o ostré snímky i v pohybu. Horších hodnot nabývá objektiv stranou světelnosti. Ta nese hodnotu f/3,5 a dovolí kvalitní fotografii pouze za dobrých světelných podmínek, nebo v případě nehybných objektů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sony

Formát snímače

1/2,3

Typ snímače

BSI-CMOS

Velikost snímače (mm)

6,17 x 4,55

Plocha snímače (mm^2)

28

Rozlišení (mpx)

16

Optická stabilizace

Ano

Nejkratší čas závěrky (s)

1/1600

Rychlost sériového snímání (sn./s)

10

Maximální délka expozice (s)

30

Hledáček

Není

Velikost displeje (")

3

Výklopný displej

Ne

Dotykový displej

Ne

Stavový displej

Ne

Optický zoom (x)

30

Makro od (cm)

5

ISO min

80

ISO max

12 800

Rozlišení videa (px)

1920 x 1080

FPS videa

50

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát disponuje slotem pro připojení USB i HDMI kabelu, což je velká výhoda a univerzálnost možností propojení s dalšími zařízeními jistě každý zákazník ocení. Samozřejmostí je pak také připojení k WiFi, které umožňuje interaktivní využití připojení foťáku k internetu. Baterie by měla být na jedno nabití schopná pořídit až 380 snímků, díky čemuž se řadí v ohledu výdrže fotoaparát do nadprůměru.

Parametr Tento produkt
Výdrž baterie (počet snímků)

380

Wi-Fi

Ano

USB

Ano

HDMI

Ano

Výstup mikrofonu

Ne

Typ paměťové karty

SD / SDHC / SDXC

Počet paměťových karet

1

Hodnocení konstrukce

Co se týče konstrukce, její odolnost zajišťuje kovové tělo, které se vyznačuje tím, že není náchylné na poškození ani při náročnějším zacházení. Pozor si však na údery, pády a otřesy stejně dejte, na tyto nehody fotoaparát stavěný není. Bohužel se také promítá do vyšší hmotnosti, která činí 246 gramů. Ač není fotoaparát rozměrově nejmenší, stále spadá do kategorie kompaktních zařízení.

Parametr Tento produkt
Materiál těla

Kov

Rozměry (mm)

108 x 64 x 38

Hmotnost (g)

246

Utěsnění (prach/vlhkost)

Ne

Naše hodnocení a závěr

Celkově považujeme Sony Cyber-Shot DSC-HX60 za vydařený kousek nižší cenové kategorie, který nabídne dostačující komfort pro všechny neprofesionální fotografy s nižšími nároky. Jeho hlavní výhodou je velký optický zoom, stabilizace obrazu a kvalita provedení, za slabinu naopak považujeme větší hmotnost a nízkou kvalitu videa. Pro mírně náročnější uživatele jsme připravili také recenzi modelu Panasonic Lumix DMC-TZ80.

7 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sony CyberShot DSC-HX60
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci specializuje na technická témata. V článku o kompaktních fotoaparátech vám vysvětlí nejen vliv velikosti snímače na kvalitu fotek, ale také fungování zoomu. Jeho články najdete mimo jiné u zrcadlovek, mobilních telefonů a notebooků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sony CyberShot DSC-HX60

Sony CyberShot DSC-HX60

7 600 Kč Orientační cena