Menu

Recenze a srovnání Sony Cyber-Shot DSC-HX60

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kompaktů do 8000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Kvalita komponent
  • Vysoké rozlišení
  • Výdrž baterie
  • Nekompaktní rozměry
  • Vyšší hmotnost
  • Průměrný rozsah ISO
7 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Kompaktní digitální fotoaparát Sony Cyber-Shot DSC-HX60 nabídne rozlišení 16 Mpx, které lze považovat v této cenové kategorii za nadstandardní a promítá se do dobré kvality snímků, a především do možnosti jejich následného zpracování na větších plochách. Snímač CMOS s formátem 1/2,3 zajišťuje vysokou citlivost na světelné vlivy a očištění od šumu. Velikost snímače, která je důležitá především v souvislosti se zmiňovaným rozlišením se zastavila na hodnotě 6,17 x 4,55 a měla by přinášet také na podobnou cenovou kategorii nadstandardní výkon. Fotoaparát může pořizovat také videosnímky s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, které je pro foťáky standardem a pro běžné uživatele je naprosto dostačující.

​O přiblížení scén se postará optický zoom 30 x a digitální zoom 4x, ačkoliv tyto hodnoty jistě nejsou dostačující pro profesionální výkony, jistě postačí pro běžné využití klasických snímků. Standardem je optický stabilizátor, který se stará o ostré snímky i v pohybu. Hodnoty ISO, které vyjadřují citlivost na světlo se pohybují v rozsahu 80 až 12800, což znamená průměrnou hodnotu, která umožní nastavení pro variabilní světelné podmínky pro zachování požadované kvality fotek.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sony
Typ snímače CMOS
Poměr stran snímače 4:3
Velikost snímače (mm) 6,17 x 4,55
Optický zoom (x) 30
Digitální zoom (x) 4
Stabilizátor Optický
Makro od (cm) 5
ISO min 80
ISO max 12 800
Velikost displeje (") 3
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 16

Hodnocení funkcí a baterie

Fotoaparát disponuje slotem pro připojení USB i HDMI kabelu, což je velká výhoda a univerzálnost možností propojení s dalšími zařízeními jistě každý zákazník ocení. Samozřejmostí je pak také připojení k Wi-Fi, které umožňuje interaktivní využití připojení foťáku k internetu. Baterie by měla být na jedno nabití schopná pořídit až 380 snímků, díky čemuž se řadí v ohledu výdrže fotoaparát do nadprůměru.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (počet snímků) 380
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

Co se týče konstrukce, její odolnost zajišťuje kovové tělo, které se vyznačuje tím, že není náchylné na poškození ani při náročnějším zacházení. Bohužel se také promítá do vyšší hmotnosti, která činí 246 gramů a lze konstatovat, že při delší manipulaci by mohla nadělat problémy. Podobně je na tom foťák i co se týče velikosti, která ho řadí spíše mezi hůře manipulovatelné.

Parametr Tento produkt
Materiál těla Neuvedeno
Rozměry (mm) 108 x 64 x 38
Hmotnost (g) 246

Naše hodnocení a závěr

Celkově považujeme Sony Cyber-Shot DSC-HX60 za vydařený kousek nižší cenové kategorie, který nabídne dostačující komfort pro všechny neprofesionální fotografy s menšími nároky. Jeho hlavní výhodou je vysoké rozlišení a kvalita komponent, za slabinu naopak považujeme větší hmotnost a nekompaktní rozměry.

7 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Sony Cyber-Shot DSC-HX60

Sony Cyber-Shot DSC-HX60

7 000 Kč Orientační cena