Menu

Recenze a srovnání Sony Cyber-shot RX100

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kompaktů nad 8000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

  • Celková kvalita
  • Vysoké rozlišení
  • Výdrž baterie
  • Absence Wi-Fi připojení
  • Menší kompaktnost
  • Vyšší hmotnost
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kompaktní fotoaparát Sony Cyber-shot RX100 s rozlišením 20,2 Mpx. Tato hodnota je vhodný pro běžné využití i zobrazování a tisk fotek na větších zobrazovacích plochách. Disponuje snímačem CMOS, proto je možné očekávat od fotoaparátu kvalitní snímky bez rušivých elementů v podobě šumu. Fotoaparát umí samozřejmě pořídit i videozáznam, u kterého je schopný nabídnout rozlišení 1920 x 1080 pixelů, které je zcela dostačující pro klasické domácí využití.

Přiblížení vychází z optického zoomu 3,57, digitální zoom dosahuje 14x. Zejména hodnotu digitálního zoomu lze jednoznačně považovat za nadprůměrnou a opět je možné konstatovat, že pro hobby fotografa by tato čísla měla být zcela dostačující. Nechybí ani poměrně běžná stabilizace obrazu, která se postará o ostrost snímků i při pohybu fotoaparátem. Světelná citlivost je vyjádřena údajem ISO, který nabízí rozsah 100 až 25600. Zejména horní hranice je nadprůměrná a ukazuje možnost fotoaparátu přizpůsobit se proměnlivému světlu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sony
Typ snímače CMOS
Poměr stran snímače 3:2
Velikost snímače (mm) 13,2 x 8,8
Optický zoom (x) 3,57
Digitální zoom (x) 14
Stabilizátor Optický
Makro od (cm) 5
ISO min 100
ISO max 25 600
Velikost displeje (") 3
Rozlišení videa (px) 1920 x 1080
Rozlišení (mpx) 20,2

Hodnocení funkcí a baterie

Sony Cyber-shot RX100 je vybaven slotem umožňujícím zapojit USB i HDMI kabel. Naopak slabinou je bohužel absence Wi-Fi připojení, jež umožňuje připojení k internetu. Výdrž akumulátoru se podle výrobce pohybuje okolo 330 pořízených fotek za jedno nabití a to je nadprůměrná hodnota a řadí fotoaparát do skupiny s velkou výdrží.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi Ne
Výdrž baterie (počet snímků) 330
USB Ano
HDMI Ano

Hodnocení konstrukce

Konstrukce foťáku je vyrobená z hliníku, který vykazuje poměrně dobrou odolnost a zároveň by se měl promítat do nízké hmotnosti. V případě tohoto produktu je váha spíše průměrná a pravděpodobně hlavně díky velké vybavenosti komponenty se i přes hliníkovou konstrukci zastavila na hodnotě 213 gramů. Podobné parametry má foťák i v ohledu rozměrů, kde ho řadíme spíše mezi méně kompaktní a komfortní na dlouhé držení.

Parametr Tento produkt
Materiál těla Neuvedeno
Rozměry (mm) 108 x 64 x 38
Hmotnost (g) 246

Naše hodnocení a závěr

Fotoaparát Sony Cyber-shot RX100 patří do vyšší cenové skupiny. Nabízí špičkové parametry ve všech směrech, což je jeho hlavní doména. Naopak jako slabinu spatřujeme absenci Wi-Fi připojení a menší rozměrovou kompaktnost i vyšší hmotnost.

9 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Sony Cyber-shot RX100

Sony Cyber-shot RX100

9 000 Kč Orientační cena