Recenze a srovnání Sony Cyber-shot RX100

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Kompakty nad 6000 Kč

Datum doporučení: Duben 2018

Klady:

Celková kvalita

Zápory:

Absence Wi-Fi připojení

8 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Kompaktní digitální fotoaparát Sony Cyber-shot RX100 s rozlišením 20,2 Mpx. Tato hodnota je naprosto dostačující pro běžné využití i pro zobrazování i tisk fotek na větších zobrazovacích plochách. V kombinaci se snímačem CMOS je možné očekávat od fotoaparátu kvalitní snímky bez větší míry rušivých elementů v podobě šumu. Fotoaparát umí samozřejmě pořizovat i videozáznamy, u kterých přináší rozlišení 1920 x 1080 pixelů, které je zcela dostačující pro klasické domácí využití.

Přiblížení zajišťuje optický zoom 3,57 a digitální 14x. Zejména hodnotu digitálního zoomu lze jednoznačně považovat za nadprůměrnou a opět je možné konstatovat, že pro hobby fotografa by tato čísla měla být zcela dostačující. Nechybí ani standard v podobě optické stabilizace obrazu, která se postará o ostré snímky i při pohybu fotoaparátem. Citlivost na okolní světlo je vyjádřena údajem ISO, který nabízí rozsah 100 až 25600 a zejména horní hranice je nadprůměrná a ukazující možnost fotoaparátu přizpůsobit se variabilním světelným podmínkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sony
Typ snímače  CMOS
Poměr stran snímače  3:2
Velikost snímače (mm)  13,2 x 8,8
Optický zoom (x)  3,57
Digitální zoom (x)  14
Stabilizátor  Optický
Makro od (cm)  5
ISO min  100
ISO max  25 600
Velikost displeje (") 3
Rozlišení videa (px)  1920 x 1080
Rozlišení (mpx)  20,2

Hodnocení funkcí a baterie

Sony Cyber-shot RX100 je vybaven slotem pro připojení USB i HDMI kabelu, což nabízí dobré možnosti konektivity. Naopak slabinou je bohužel absence Wi-Fi připojení, které umožňuje připojení k internetu. Výdrž baterie by se podle výrobce měla pohybovat okolo 330 pořízených snímků na jedno nabití, což je nadprůměrná hodnota a řadí fotoaparát do skupiny s velkou výdrží.

Parametr Tento produkt
Wi-Fi  Ne
Výdrž baterie (počet snímků)  330
USB  Ano
HDMI  Ano

Hodnocení konstrukce

Konstrukce foťáku je vyrobená z hliníku, který vykazuje poměrně dobrou odolnost a zároveň by se měl promítat do nízké hmotnosti. V případě tohoto produktu je váha spíše průměrná a pravděpodobně hlavně díky velké vybavenosti komponenty se i přes hliníkovou konstrukci zastavila na hodnotě 213 gramů. Podobně je na tom foťák i v ohledu rozměrů, kde ho řadíme spíše mezi méně kompaktní a komfortní na dlouhé držení.

Parametr Tento produkt
Rozměry (mm) 108 x 64 x 38
Hmotnost (g) 246

Naše hodnocení a závěr

Fotoaparát Sony Cyber-shot RX100 je foťákem vyšší cenové kategorie, který nabízí špičkové parametrové vybavení ve všech ohledech, což je jeho hlavní doména. Naopak jako slabinu spatřujeme absenci Wi-Fi připojení a méně kompaktní rozměry a hmotnost.

Další recenze

Kompletní porovnání