Menu

Recenze a srovnání Catler GR 8012

Doporučujeme Při nákupu v kategorii stolních grilů

Datum doporučení: Březen 2018

93,0 % Celkové hodnocení
  • Časovač
  • Výkon
  • Cena
  • Rozměry
5 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stolní gril od značky Catler patří k modelům, které mohou takřka plnohodnotně nahradit i venkovní elektrický gril a grilované pokrmy si díky němu můžete připravit v pohodlí vaší kuchyně. Tento model má grilovací plochu 1 100 cm2, což je srovnatelné i s menším zahradním grilem. Vynikající je jeho příkon 2 400 W, pomalého rozehřívání se opravdu bát nemusíte. Jedna deska grilu je hladká, druhá žebrovaná, připravit si tak můžete nejen steak s charakteristickým mřížkováním od grilu, ale třeba i omeletu nebo lívance. K tomu vám pomůže i poloha barbecue, tedy úplné rozložení grilu. Díky nepřilnavému povrchu quantanium přípravu pokrmů zvládnete s minimem tuku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Catler
Příkon (W) 2 400
Grilovací plocha (cm2) 1 100
Typ grilovací plochy Žebrovaná+hladká
Povrch grilovací plochy Quantanium
Počet hořáků Pouze plynové grily
Poloha barbecue Ano

Vybavení a funkce

Pro dosažení co nejlepších výsledků můžete u grilu Catler regulovat jeho teplotu, je navíc vybavený indikátorem nahřátí, takže vždy víte, kdy je ten správný moment pro začátek grilování. Poměrně neobvyklým prvkem je potom časovač, ten přijde vhod zejména při přípravě masa. Naopak sendviče můžete zapékat díky výškově nastavitelné horní desce. Grilu nechybí odkapávací miska na šťávu a tuk, můžete navíc přenastavit také sklon spodní desky, aby tyto tekutiny lépe odtékaly. S takovouto variabilitou se setkáme hlavně u dražších modelů a rozhodně nejde o samozřejmost.

Jak již napovídá velká grilovací plocha modelu, ani rozměry tohoto grilu nepatří k nejmenším. Na výšku měří 15,9 cm, jeho šířka je 48,9 cm a hloubka 38,1 cm. S těmito rozměry lépe zapadne do větší kuchyně, vzhledem k hmotnosti 9,63 kg by nebylo jeho časté vytahování a uklízení nic příjemného.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat Ano
Indikátor nahřátí Ano
Nastavení sklonu spodní desky Ano
Nastavení výšky horní desky Ano
Aromatizace dřevem Pouze elektrické grily
Časovač Ano
Piezo zapalování Pouze plynové grily
Odkapávací miska Ano
Výška (cm) 15,9
Šířka (cm) 48,9
Hloubka (cm) 38,1
Hmotnost (kg) 9,63

Závěr

Rádi grilujete, ale nemáte zahradu, nebo se o grilovaná jídla nechcete připravit ani v zimě? Pak bude gril Catler GR 8012 pro vás to pravé ořechové. Nabízí poměrně velkou grilovací plochu, stejně jako vysoký výkon, a bude tak skvělý i pro náročnější uživatele. Díky různým grilovacím plochám a řadě dalších nastavení je variabilita grilu opravdu vysoká a není problém zkoušet nové a nové recepty na slaná i sladká jídla. Nevýhodou grilu může být jeho vyšší cena a také rozměry a hmotnost. Nejde zkrátka o gril, který vytáhnete jednou do roka, vzhledem k ceně by bylo opravdu škoda jej nepoužívat. Proto před koupí doporučujeme ověřit, zda se vám do kuchyně vejde. Pokud nepatříte mezi tak velké kuchařské nadšence, nebo hledáte něco trochu cenově dostupnějšího, doporučujeme pročíst také recenzi grilu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Catler GR 8012 | Hodnocení: 93,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Catler GR 8012

Catler GR 8012

5 500 Kč Orientační cena