Menu

Recenze a srovnání Catler GR 8012

88,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Stolní grily

Klady

  • Časovač
  • Vysoký výkon
  • Snadná údržba
  • Hladká i žebrovaná plocha

Zápory

  • Vyšší cena
  • Desky nelze mýt v myčce
5 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stolní gril od značky Catler patří k modelům, které mohou takřka plnohodnotně nahradit i venkovní elektrický gril a grilované pokrmy si díky němu můžete připravit v pohodlí vaší kuchyně. Tento model má grilovací plochu 1 100 cm2, což je srovnatelné i s menším zahradním grilem. Vynikající je jeho příkon 2 400 W, pomalého rozehřívání se opravdu bát nemusíte. Jedna deska grilu je hladká, druhá žebrovaná, připravit si tak můžete nejen steak s charakteristickým mřížkováním od grilu, ale třeba i omeletu nebo lívance. K tomu vám pomůže i poloha barbecue, tedy úplné rozložení grilu. Díky nepřilnavému povrchu quantanium přípravu pokrmů zvládnete s minimem tuku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Catler

Příkon (W)

2 400

Grilovací plocha (cm2)

1 100

Typ grilovací plochy

Žebrovaná+hladká

Povrch grilovací plochy

Quantanium

Poloha barbecue

Ano

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Pro dosažení co nejlepších výsledků můžete u grilu Catler regulovat jeho teplotu, je navíc vybavený indikátorem nahřátí, takže vždy víte, kdy je ten správný moment pro začátek grilování. Poměrně neobvyklým prvkem je potom časovač, ten přijde vhod zejména při přípravě masa. Naopak sendviče můžete zapékat díky výškově nastavitelné horní desce. Grilu nechybí odkapávací miska na šťávu a tuk, můžete navíc přenastavit také sklon spodní desky, aby tyto tekutiny lépe odtékaly. S takovouto variabilitou se setkáme hlavně u dražších modelů a rozhodně nejde o samozřejmost.

Ovládací panel grilu Catler GR 8012

Jak již napovídá velká grilovací plocha modelu, ani rozměry tohoto grilu nepatří k nejmenším. Na výšku měří 15,9 cm, jeho šířka je 48,9 cm a hloubka 38,1 cm. S těmito rozměry lépe zapadne do větší kuchyně, vzhledem k hmotnosti 9,63 kg by nebylo jeho časté vytahování a uklízení nic příjemného.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Ano

Nastavení výšky horní desky

Ano

Časovač

Ano

Odkapávací miska

Ano

Výška (cm)

15,9

Šířka (cm)

48,9

Hloubka (cm)

38,1

Hmotnost (kg)

9,63

Názory uživatelů a odborníků

O oblíbenosti grilu Catler svědčí především několik stovek pozitivních recenzí, které má tento model na kontě. Uživatelé ve svých recenzích nejčastěji vyzdvihují snadnou údržbu, hezký design a bytelné zpracování. Oceňují také výběr z více grilovacích poloh, variabilitu grilovacích ploch a vysoký výkon tohoto grilu. Zmíněná údržba ale naopak některým uživatelům nevyhovuje, primárně proto, že není možné desky grilu vyjmout, popřípadě mýt v myčce. Přivítali by také, kdyby na voliči teploty byly uvedené konkrétní stupně celsia. Někteří zmiňovali i vyšší hmotnost grilu, která zhoršuje manipulaci při úklidu.

Klady a zápory

Nevýhod grilu Catler není mnoho, shodně s uživateli mu můžeme vytknout nevyjímatelné grilovací desky, které není možné mít v myčce, to je ale u stolních grilů poměrně běžné. Nevýhodou může být také vyšší hmotnost a pochopitelně i vyšší cena. Mezi výhody se naopak řadí vysoký příkon, časovač, variabilní grilovací plocha s žebrovaným i hladkým povrchem nebo nepřilnavá úprava. Ne nadarmo i uživatelské recenze vyzdvihují snadnou údržbu tohoto přístroje.

Závěr

Rádi grilujete, ale nemáte zahradu, nebo se o grilovaná jídla nechcete připravit ani v zimě? Pak bude gril Catler GR 8012 pro vás to pravé ořechové. Nabízí poměrně velkou grilovací plochu, stejně jako vysoký výkon, a bude tak skvělý i pro náročnější uživatele. Díky různým grilovacím plochám a řadě dalších nastavení je variabilita grilu opravdu vysoká a není problém zkoušet nové a nové recepty na slaná i sladká jídla.

Nevýhodou grilu může být jeho vyšší cena a také rozměry a hmotnost. Nejde zkrátka o gril, který vytáhnete jednou do roka, vzhledem k ceně by bylo opravdu škoda jej nepoužívat. Proto před koupí doporučujeme ověřit, zda se vám do kuchyně vejde. Pokud nepatříte mezi tak velké kuchařské nadšence, nebo hledáte něco trochu cenově dostupnějšího, doporučujeme pročíst také recenzi grilu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Catler GR 8012 | Hodnocení: 88,0 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana se věnuje srovnávání produktů v naší redakci již několik let a zároveň je nadšenou kuchařkou. Jednotlivé typy grilů má pečlivě nastudované, a tudíž je schopna srozumitelně vysvětlit jejich specifika a doporučit vhodný typ podle individuálních požadavků uživatele. Kromě grilů se také věnuje srovnávání kuchyňských spotřebičů, jako jsou varné desky, plynové sporáky či Remosky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Catler GR 8012

Catler GR 8012

5 500 Kč Orientační cena