Srovnávací test a recenze nejlepších elektrických grilů

Poslední aktualizace: 30. 3. 2018

Vítěz porovnání

Tefal BG916834

Top produkt z elektrických grilů

Přečíst recenzi


Naše doporučení nejlepších elektrických grilů

TOP produkt

Cena/výkon

Dostupná varianta

Doporučujeme:

Tefal BG916834

Doporučujeme:

Steba VG 300

Doporučujeme:

Severin PG 2792

Orientační cena:
6 600 Kč

Přečíst recenzi

Orientační cena:
3 600 Kč

Přečíst recenzi

Orientační cena:
2 000 Kč

Přečíst recenzi

V této kategorii najdete zahradní elektrické grily. Jejich hlavní výhodou je absence odpadu, například popela. Elektrické grily navíc nemusíte rozehřívat a některé modely umožňují i velmi přehlednou regulaci teploty a kontrolu pomocí teploměru. U zahradních grilů je výhodou odkládací plocha a víko. Grilovací plocha by měla odpovídat vašim potřebám, tedy počtu osob, pro který je gril určený. Obecně jsou zahradní elektrické grily vhodné například pro rodiny, pro velký počet lidí bude většina modelů malá. Elektrické grily jsou nejčastěji vybavené roštem, ani v tomto případě by neměla chybět odkapávací miska na tuk. Pokud hledáte gril pro náročnější uživatele, doporučujeme volit model s vyšším příkonem a lepší výbavou funkcí, některé grily například umožňují i aromatizaci dřevem. Pro grilování na větších akcích už přijde vhod i plynový gril, recenze vybraných modelů si můžete přečíst zde.


Náš výběr nejlepších elektrických grilů

Varianta výběru Vzhled Nejlepší elektrické grily Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

TOP produkt

Elektrické grily

Tefal BG916834

Přečíst recenzi

Teploměr, Aromatizace dřevem

Cena, Menší grilovací plocha

6 600 Kč

1.

Cena/výkon

Elektrické grily

Steba VG 300

Přečíst recenzi

Poměr cena/výkon

Slabší příkon

3 600 Kč

2.

Dostupná varianta

Elektrické grily

Severin PG 2792

Přečíst recenzi

Vysoký příkon, Cena

Výbava

2 000 Kč

Shrnutí nejlepších zahradních elektrických grilů


Recenze Tefal BG916834

Recenze Tefal BG916834

TOP produkt

Kategorie: Elektrické grily

Značka Tefal přišla na trh s originální alternativou pro tradicionalisty, a to elektrickým grilem, který umožňuje aromatizaci dřevem. Kromě toho má tento model dobrý poměr příkonu k ploše, jeho části jsou omyvatelné v myčce a nechybí mu ani teploměr.


Recenze Steba VG 300

Recenze Steba VG 300

Cena/výkon

Kategorie: Elektrické grily

Elektrický gril od značky Steba umožňuje grilování na stojanu i na stole a potěší také velkou grilovací plochou. Nechybí mu odkapávací miska ani poklop a místo roštu má žebrovanou grilovací desku. Hodit se bude všem, kteří hledají dobrý poměr výkonu a ceny.


Recenze Severin PG 2792

Recenze Severin PG 2792

Dostupná varianta

Kategorie: Elektrické grily

V zahradním elektrickém grilu značky Severin najdete nenáročného parťáka na grilování, který nezruinuje váš rodinný rozpočet. Řadu uživatelů jistě potěší také jeho menší rozměry. Na druhou stranu nijak neoslní výbavou nebo designem.

Jak vybrat elektrický gril

1. Grilovací plocha a rošt

2. Příkon

3. Regulace teploty

4. Příslušenství a funkce

5. Cena

Ačkoliv nejsou elektrické zahradní grily nejdražší variantou na trhu, stále se jejich cena může vyšplhat na pěkných pár tisíc a výběr takového grilu byste proto neměl brát na lehkou váhu. V následujícím článku se dozvíte bližší informace o příkonu grilu, ploše a materiálu roštu, funkcích a příslušenství a také cenových kategoriích, ze kterých můžete elektrický zahradní gril vybírat.


1. Grilovací plocha a rošt

Grilovací plocha u elektrických grilů se zpravidla pohybuje v rozmezí 1 000 až 1 500 cm2 a s většími modely tak dobře pohostíte i čtyřčlennou rodinu. Varianty s plochou menší než 1 500 cm2 jsou vhodné spíše pro dvou až tříčlennou společnost.

U zahradních elektrických grilů se zpravidla setkáme s klasickým roštem, existují ale i varianty s hladkou nebo žebrovanou grilovací deskou. Mezi nejpoužívanější materiály roštů patří chrom, litina nebo nerez, desky potom bývají teflonové, litinové nebo keramické. Některé rošty či desky jsou dokonce omyvatelné v myčce, což vám ušetří čas i námahu.


2. Příkon

U většiny zahradních elektrických grilů je zdrojem tepla topná spirála. Pokud hledáte efektivní gril, který se bude rychle a dobře zahřívat, doporučujeme volit modely s příkonem alespoň 2 000 W, ideálně vyšším, nejvýkonnější modely se příkonem blíží 2 500 W. U zahradních grilů s nižším příkonem než 2 000 W může být grilování spíše starostí než potěšením, nemusí se dobře zahřívat.


3. Regulace teploty

Takřka nezbytnou součástí dobrého elektrického grilu je termostat, který umožňuje plynulou regulaci teploty. Kromě termostatu mají některé modely také teploměr, například ve víku grilu. Teploměr využijete zejména při přípravě masa, některé delikátní kousky vyžadují velmi přesnou teplotu přípravy, aby došlo k perfektnímu propečení.


4. Příslušenství a funkce

Elektrické grily jsou poměrně jednoduché na používání, přesto u nich najdeme pár prvků, které vám grilování na takovémto grilu ještě usnadní.

  • Víko – stejně jako v případě grilu na dřevěné uhlí, i u grilu na elektřinu umožňuje víko nepřímé grilování. Na rozdíl od zmíněného typu ale nedochází k uzení, protože elektrický gril nevytváří kouř.
  • Indikátor teploty – nahřátí elektrického grilu zkrátka okem neodhadnete, pro pohodlné použití by proto měl mít indikátor zapnutí a nahřátí, většinou ve formě diody.
  • Odkapávací miska – ani u elektrického grilu by neměla chybět sběrná miska na tuk, který odkapává skrz rošt.
  • Odkládací plocha – u menších modelů mnohdy chybí, vždy je ale výhodou, pokud alespoň malou odkládací plochu gril má, například k odložení kleští.
  • Aromatizace dřevem – mezi novinky na trhu s elektrickými grily patří funkce aromatizace dřevem. Dovnitř grilu se umístí kapsle s dřevěnými odštěpky, která provoní grilované maso a navodí autentickou atmosféru grilování na dřevěném uhlí.

5. Cena

Nejlevnější elektrické zahradní grily seženete již pod dva tisíce, ale můžete si také připlatit i nad pět tisíc. Záleží jen na vás, jak důležitý je pro vás poměr ceny k výkonu. Abyste měli lepší představu, co za danou částku získáte, povíme si něco o cenových kategoriích elektrických zahradních grilů.

Elektrické zahradní grily do 2 000 Kč

V nejnižší cenové kategorii najdete základní modely, které se výkonem a grilovací plochou blíží spíše stolním grilům. Většinou nedisponují ani nijak pestrou nabídkou funkcí a často jde o otevřené grily, tedy modely bez víka. Nedá se s nimi tedy počítat na pravidelné větší akce, ale na občasné grilování ve dvou či třech lidech vystačí.

Elektrické zahradní grily od 2 000 Kč do 5 000 Kč

V této kategorii již najdete grily s víkem i relativně slušným výkonem, které dobře poslouží na rodinné grilování. Modely od dvou do pěti tisíc korun většinou nabízejí nejlepší poměr ceny a výkonu a pokud hledáte spolehlivou, ale stále ještě cenově přívětivou variantu, pravděpodobně si zde vyberete.

Elektrické zahradní grily nad 5 000 Kč

Jestliže hledáte gril se zajímavými funkcemi, jako je například aromatizace dřeva, a nevadí vám si připlatit, bude pro vás jistě zajímavou volbou některý z dražších elektrických grilů. Co se týče výkonu či grilovací plochy, většinou nijak dramaticky nepřekonávají grily z předchozí kategorie a jejich výjimečnost tak spočívá spíše v zajímavém provedení a nabídce funkcí.


Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Elektrické grily
Průměrné hodnocení 4.6 z 9 hlasů