Menu

Recenze a srovnání Hecht Contact 3

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových grilů

Datum doporučení: Březen 2020

  • Poměr ceny a výkonu
  • Teploměr
  • Pouze tři hořáky
  • V některých ohledech průměrný
4 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv se gril značky Hecht řadí mezi cenově dostupnější produkty, díky výkonu 10,5 kW vám pohodlně vystačí i na grilování pro větší skupinu. Tomu odpovídá i grilovací plocha 2 125 cm2. Součástí grilu je litinový rošt, se kterým se setkáváme i u dražších modelů. Luxusnější grily pochopitelně mívají i různé tipy grilovacích ploch, od hladké přes kámen po místo na wok pánev. Pro běžné grilování je ale rošt zcela dostačující. Slabší stránkou už by mohl být počet hořáků. Větší grily mívají zpravidla čtyři, pro optimální rozložení teploty. Tento má o jeden méně, nejde ale o žádnou tragedii, najdou se i grily pouze se dvěma hořáky.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Hecht
Celkový výkon (kW) 10,5
Grilovací plocha (cm2) 2 125
Typ gril. plochy Rošt
Povrch gril. plochy Litina
Počet hořáků 3
Poloha barbecue Pouze stolní grily
Mytí v myčce Ne

Vybavení a funkce

Součástí výbavy grilu Hecht je termostat a také teploměr, který už nebývá zcela samozřejmostí. Grilovat tak můžete s větší přesností. Nechybí ani piezo zapalování, které pravděpodobné znáte z plynových sporáků. Tento systém zapalování je mnohem pohodlnější a bezpečnější a najdete ho dnes u většiny plynových grilů. Na vaše grilovací pomůcky, popřípadě na další ingredience, má gril také odkládací plochu. Ta bývá u plynových grilů poměrně běžná, vždycky se ale hodí. S výškou 104 cm, šířkou 123 cm a hloubkou 53 cm patří gril Hecht k drobnějším modelům. Jeho hmotnost je 32 kg, oproti konkurenci je sice poměrně nízká, v kombinaci s plynovou bombou už to ale opět není nic na přenášení. Naštěstí má gril dvě kolečka, která jeho přesouvání usnadňují.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat Ano
Teploměr Ano
Indikátor nahřátí Neuvedeno
Nastavení sklonu spodní desky Pouze stolní grily
Nastavení výšky horní desky Pouze stolní grily
Aromatizace dřevem Ne
Časovač Pouze stolní grily
Piezo zapalování Ano
Odkapávací miska Ano
Odkládací plocha Ano
Výška (cm) 104
Šířka (cm) 123
Hloubka (cm) 53
Hmotnost (kg) 32

Závěr

Na trhu s plynovými grily patří model Hecht Contact 3 k relativně cenově dostupným variantám. Za málo peněz vám ale nadělá hodně parády. Oceňujeme především poměrně vysoký výkon, a to i přes to, že je gril vybaven jen třemi hořáky. Jeho rošt je vyrobený z oblíbené litiny, gril nepostrádá termostat ani teploměr a samozřejmě nechybí ani populární odkládací plochy. Pokud proto s plynovými grily začínáte, nebo se vám zkrátka nechce utrácet moc peněz za gril, který vytáhnete párkrát za sezónu, můžeme vám tento model více než doporučit. V případě, že chcete ještě přece jen trochu ušetřit, za zvážení stojí také například gril Compass Gril Party Point Flame Tamer.

4 400 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hecht Contact 3

Hecht Contact 3

4 400 Kč Orientační cena