Menu

Recenze a srovnání Severin PG 2792

v kategorii Elektrické grily

Klady a zápory

  • Vysoký příkon
  • Cena
  • Výbava
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zahradní elektrický gril od značky Severin zaujme v první řadě svou poměrně nízkou cenou. Grilovací plocha tohoto modelu je 1 066 cm2, což je v kategorii zahradních grilů jedna z menších hodnot, například u stolních grilů by ale byla jednou z nejvyšších. Můžeme jej proto doporučit zhruba třem až čtyřem osobám. Příkon 2 500 W je velmi vysoký a nemusíte se tak bát, že by se gril špatně zahříval. Ke grilování nabízí tento gril chromovaný rošt, což není neobvyklá varianta, ovšem její čištění nemusí být nejpohodlnější.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Severin

Příkon (W)

2 000

Grilovací plocha (cm2)

1 066

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Chrom

Počet hořáků

Pouze plynové grily

Poloha barbecue

Pouze stolní grily

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Výbava grilu Severin není nijak pestrá, což se dalo při takto nízké ceně očekávat. Nechybí mu ovšem odkapávací miska a do vany grilu navíc můžete nalít vodu, která zabrání prskání a přepalování tuku. Ve spodní části grilu potom najdete i odkládací plochu a důležité věci tak můžete mít přímo po ruce. Teplota grilu se nastavuje klasickým otočným knoflíkem. Prvky jako teploměr nebo možnost aromatizace dřevem u tohoto modelu pochopitelně nenajdete, ty jsou doménou dražších modelů.

Rozměry grilu Severin jsou spíše menší a pohodlně se vám vejde třeba na balkon. Výška grilu je 76 cm, šířka 50,5 cm a hloubka 40 cm.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Pouze stolní grily

Nastavení výšky horní desky

Pouze stolní grily

Aromatizace dřevem

Ne

Časovač

Pouze stolní grily

Piezo zapalování

Pouze plynové grily

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

76

Šířka (cm)

50,5

Hloubka (cm)

40

Závěr

Pořízení grilu Severin PG 2792 můžeme doporučit uživatelům, kteří hledají menší jednoduchý gril za dobrou cenu, který se hodí k používání na balkoně nebo třeba na chatě. Gril potěší zejména nízkou cenou, za kterou získáte výkonný model se slušnými parametry. Ovšem pestrou výbavu v jeho případě nečekejte a pokud hledáte nějaký sofistikovanější model, doporučujeme o něco více zainvestovat a pořídit například elektrický gril Tefal BG916834.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Severin PG 2792
Dana Široká
Redaktorka
Dana je velkým nadšencem co se týče vaření a grilování. Elektrický gril byl vlastně tím prvním grilem, který aktivně využívala, proto má dobře zmapované plusy i mínusy tohoto typu grilů. Na této stránce s elektrickými grily se snažila předat čtenářům užitečné informace co nejsrozumitelnější formou, aby jim to skutečně pomohlo při výběru. Stará se také o sekce s plynovými grily a grily na dřevěné uhlí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Severin PG 2792

Severin PG 2792

2 000 Kč Orientační cena