Recenze a srovnání Severin PG 2792

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii elektrických grilů

Datum doporučení: Březen 2018

Klady:

Vysoký příkon

Cena

Zápory:

Výbava

2 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Zahradní elektrický gril od značky Severin zaujme v první řadě svou poměrně nízkou cenou. Grilovací plocha tohoto modelu je 1 066 cm2, což je v kategorii zahradních grilů jedna z menších hodnot, například u stolních grilů by ale byla jednou z nejvyšších. Můžeme jej proto doporučit zhruba třem až čtyřem osobám. Příkon 2 500 W je velmi vysoký a nemusíte se tak bát, že by se gril špatně zahříval. Ke grilování nabízí tento gril chromovaný rošt, což není neobvyklá varianta, ovšem její čištění nemusí být nejpohodlnější.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Severin
Příkon (W)  2 000
Grilovací plocha (cm2)  1 066
Typ gril. plochy  Rošt
Povrch gril. plochy  Chrom
Počet hořáků  Pouze plynové grily
Poloha barbecue  Pouze stolní grily
Mytí v myčce  Ne

Vybavení a funkce

Výbava grilu Severin není nijak pestrá, což se dalo při takto nízké ceně očekávat. Nechybí mu ovšem odkapávací miska a do vany grilu navíc můžete nalít vodu, která zabrání prskání a přepalování tuku. Ve spodní části grilu potom najdete i odkládací plochu a důležité věci tak můžete mít přímo po ruce. Teplota grilu se nastavuje klasickým otočným knoflíkem. Prvky jako teploměr nebo možnost aromatizace dřevem u tohoto modelu pochopitelně nenajdete, ty jsou doménou dražších modelů.

Rozměry grilu Severin jsou spíše menší a pohodlně se vám vejde třeba na balkon. Výška grilu je 76 cm, šířka 50,5 cm a hloubka 40 cm.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat  Ano
Teploměr  Ne
Indikátor nahřátí  Ano
Nastavení sklonu spodní desky  Pouze stolní grily
Nastavení výšky horní desky  Pouze stolní grily
Aromatizace dřevem  Ne
Časovač  Pouze stolní grily
Piezo zapalování  Pouze plynové grily
Odkapávací miska  Ano
Odkládací plocha  Ano
Výška (cm) 76
Šířka (cm) 50,5
Hloubka (cm) 40

Závěr

Pořízení grilu Severin PG 2792 můžeme doporučit uživatelům, kteří hledají menší jednoduchý gril za dobrou cenu, který se hodí k používání na balkoně nebo třeba na chatě. Gril potěší zejména nízkou cenou, za kterou získáte výkonný model se slušnými parametry. Ovšem pestrou výbavu v jeho případě nečekejte a pokud hledáte nějaký sofistikovanější model, doporučujeme o něco více zainvestovat a pořídit například elektrický gril Tefal BG916834.

Další recenze

Kompletní porovnání