Recenze a porovnání Severin PG 2792 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Severin PG 2792

v kategorii Elektrické grily

Klady a zápory

  • Vysoký příkon
  • Cena
  • Výbava
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zahradní elektrický gril od značky Severin zaujme v první řadě svou poměrně nízkou cenou. Grilovací plocha tohoto modelu je 1 066 cm2, což je v kategorii zahradních grilů jedna z menších hodnot, například u stolních grilů by ale byla jednou z nejvyšších. Můžeme jej proto doporučit zhruba třem až čtyřem osobám. Příkon 2 500 W je velmi vysoký a nemusíte se tak bát, že by se gril špatně zahříval. Ke grilování nabízí tento gril chromovaný rošt, což není neobvyklá varianta, ovšem její čištění nemusí být nejpohodlnější.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Severin

Příkon (W)

2 000

Grilovací plocha (cm2)

1 066

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Chrom

Počet hořáků

Pouze plynové grily

Poloha barbecue

Pouze stolní grily

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Výbava grilu Severin není nijak pestrá, což se dalo při takto nízké ceně očekávat. Nechybí mu ovšem odkapávací miska a do vany grilu navíc můžete nalít vodu, která zabrání prskání a přepalování tuku. Ve spodní části grilu potom najdete i odkládací plochu a důležité věci tak můžete mít přímo po ruce. Teplota grilu se nastavuje klasickým otočným knoflíkem. Prvky jako teploměr nebo možnost aromatizace dřevem u tohoto modelu pochopitelně nenajdete, ty jsou doménou dražších modelů.

Rozměry grilu Severin jsou spíše menší a pohodlně se vám vejde třeba na balkon. Výška grilu je 76 cm, šířka 50,5 cm a hloubka 40 cm.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Pouze stolní grily

Nastavení výšky horní desky

Pouze stolní grily

Aromatizace dřevem

Ne

Časovač

Pouze stolní grily

Piezo zapalování

Pouze plynové grily

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

76

Šířka (cm)

50,5

Hloubka (cm)

40

Závěr

Pořízení grilu Severin PG 2792 můžeme doporučit uživatelům, kteří hledají menší jednoduchý gril za dobrou cenu, který se hodí k používání na balkoně nebo třeba na chatě. Gril potěší zejména nízkou cenou, za kterou získáte výkonný model se slušnými parametry. Ovšem pestrou výbavu v jeho případě nečekejte a pokud hledáte nějaký sofistikovanější model, doporučujeme o něco více zainvestovat a pořídit například elektrický gril Tefal BG916834.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Severin PG 2792
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici a svým tématům se tak věnuje dlouhodobě. Grily má například na starosti více než tři roky. Díky tomu vám například vysvětlí, jakou výbavu mohou elektrické grily nabízet nebo jaký příkon vyžadovat. Kromě grilů patří k jejím tématům také klasické kuchyňské spotřebiče, například sporáky a varné desky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Severin PG 2792

Severin PG 2792

2 000 Kč Orientační cena