Recenze a porovnání Severin PG 8523 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Severin PG 8523

v kategorii Elektrické grily

Klady a zápory

  • Nízká cena
  • Slušný příkon
  • Menší grilovací plocha
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv je elektrický gril Severin poměrně levný, potěší slušným příkonem 2 300 W, se kterým se setkáváme spíše u dražších modelů. Grilovací plocha 851 cm2 je jedna z menších a bude vhodná zhruba pro dvě osoby, na velké grilování tedy tento gril úplně nebude. Rošt grilu je chromovaný, nemá žádnou nepřipékavou úpravu a nejde mýt v myčce, jeho čištění tak může být trochu náročnější. Doporučujeme jej proto před každým použitím pečlivě potřít jedlým olejem, aby se zmírnilo připékání potravin.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Severin

Příkon (W)

2 300

Grilovací plocha (cm2)

851

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Chrom

Počet hořáků

Pouze plynové grily

Poloha barbecue

Pouze stolní grily

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Co se týče výbavy, dočkáte se u tohoto grilu spíše základů, pro běžné grilování ale bez problémů postačí. Jeho ovládání probíhá pomocí otočného knoflíku, gril má termostat k regulaci teploty a světelnou kontrolku. Ve spodní části najdete odkládací plochu na různé pomůcky, gril nepostrádá ani odkapávací misku. Do té je možné nalít vodu, která omezí tvorbu kouře a zápachu. Jak jste již jistě odvodili z menší grilovací plochy, rozměry grilu nejsou nijak velké. Na výšku měří 73 cm, na šířku 50 cm a jeho hloubka je 36,5 cm, dobře se tedy vměstná třeba i na balkon.

 
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Pouze stolní grily

Nastavení výšky horní desky

Pouze stolní grily

Aromatizace dřevem

Ne

Časovač

Pouze stolní grily

Piezo zapalování

Pouze plynové grily

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

73

Šířka (cm)

50

Hloubka (cm)

36,5

Závěr

Elektrický gril Severin PG 8523 představuje cenově dostupné a relativně kompaktní řešení pro méně náročné uživatele. Vzhledem k menší grilovací ploše nepůjde o model ideální na početné zahradní akce, na přípravu večeře pro dvě tři osoby ale vystačí. Nenabízí žádné technologické vychytávky, drží se ovšem dobrých standardů na poli funkcí a potěší i odkládací plochou.

Pokud hledáte gril na balkon nebo třeba na občasné použití na chatě, můžeme vám tento model doporučit. Náročnějším uživatelům by mohl lépe vyhovovat některý vybavenější model, například gril Steba VG 300.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Severin PG 8523
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici a svým tématům se tak věnuje dlouhodobě. Grily má například na starosti více než tři roky. Díky tomu vám například vysvětlí, jakou výbavu mohou elektrické grily nabízet nebo jaký příkon vyžadovat. Kromě grilů patří k jejím tématům také klasické kuchyňské spotřebiče, například sporáky a varné desky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Severin PG 8523

Severin PG 8523

1 400 Kč Orientační cena