Recenze a srovnání Severin PG 8523

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii elektrických grilů

Datum doporučení: Březen 2019

Klady:

Nízká cena

Slušný příkon

Zápory:

Menší grilovací plocha

1 400 Kč
orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv je elektrický gril Severin poměrně levný, potěší slušným příkonem 2 300 W, se kterým se setkáváme spíše u dražších modelů. Grilovací plocha 851 cm2 je jedna z menších a bude vhodná zhruba pro dvě osoby, na velké grilování tedy tento gril úplně nebude. Rošt grilu je chromovaný, nemá žádnou nepřipékavou úpravu a nejde mýt v myčce, jeho čištění tak může být trochu náročnější. Doporučujeme jej proto před každým použitím pečlivě potřít jedlým olejem, aby se zmírnilo připékání potravin.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Severin
Příkon (W)  2 300
Grilovací plocha (cm2)  851
Typ gril. plochy  Rošt
Povrch gril. plochy  Chrom
Počet hořáků  Pouze plynové grily
Poloha barbecue  Pouze stolní grily
Mytí v myčce  Ne

Vybavení a funkce

Co se týče výbavy, dočkáte se u tohoto grilu spíše základů, pro běžné grilování ale bez problémů postačí. Jeho ovládání probíhá pomocí otočného knoflíku, gril má termostat k regulaci teploty a světelnou kontrolku. Ve spodní části najdete odkládací plochu na různé pomůcky, gril nepostrádá ani odkapávací misku. Do té je možné nalít vodu, která omezí tvorbu kouře a zápachu. Jak jste již jistě odvodili z menší grilovací plochy, rozměry grilu nejsou nijak velké. Na výšku měří 73 cm, na šířku 50 cm a jeho hloubka je 36,5 cm, dobře se tedy vměstná třeba i na balkon.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat  Ano
Teploměr  Ne
Indikátor nahřátí  Ano
Nastavení sklonu spodní desky  Pouze stolní grily
Nastavení výšky horní desky  Pouze stolní grily
Aromatizace dřevem  Ne
Časovač  Pouze stolní grily
Piezo zapalování  Pouze plynové grily
Odkapávací miska  Ano
Odkládací plocha  Ano
Výška (cm) 73
Šířka (cm) 50
Hloubka (cm) 36,5

Závěr

Elektrický gril Severin PG 8523 představuje cenově dostupné a relativně kompaktní řešení pro méně náročné uživatele. Vzhledem k menší grilovací ploše nepůjde o model ideální na početné zahradní akce, na přípravu večeře pro dvě tři osoby ale vystačí. Nenabízí žádné technologické vychytávky, drží se ovšem dobrých standardů na poli funkcí a potěší i odkládací plochou.

Pokud hledáte gril na balkon nebo třeba na občasné použití na chatě, můžeme vám tento model doporučit. Náročnějším uživatelům by mohl lépe vyhovovat některý vybavenější model, například gril Steba VG 300.

Další recenze

Kompletní porovnání