Recenze a porovnání Severin PG 8523 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Severin PG 8523

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických grilů

Datum doporučení: Březen 2019

  • Nízká cena
  • Slušný příkon
  • Menší grilovací plocha
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv je elektrický gril Severin poměrně levný, potěší slušným příkonem 2 300 W, se kterým se setkáváme spíše u dražších modelů. Grilovací plocha 851 cm2 je jedna z menších a bude vhodná zhruba pro dvě osoby, na velké grilování tedy tento gril úplně nebude. Rošt grilu je chromovaný, nemá žádnou nepřipékavou úpravu a nejde mýt v myčce, jeho čištění tak může být trochu náročnější. Doporučujeme jej proto před každým použitím pečlivě potřít jedlým olejem, aby se zmírnilo připékání potravin.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Severin

Příkon (W)

2 300

Grilovací plocha (cm2)

851

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Chrom

Počet hořáků

Pouze plynové grily

Poloha barbecue

Pouze stolní grily

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Co se týče výbavy, dočkáte se u tohoto grilu spíše základů, pro běžné grilování ale bez problémů postačí. Jeho ovládání probíhá pomocí otočného knoflíku, gril má termostat k regulaci teploty a světelnou kontrolku. Ve spodní části najdete odkládací plochu na různé pomůcky, gril nepostrádá ani odkapávací misku. Do té je možné nalít vodu, která omezí tvorbu kouře a zápachu. Jak jste již jistě odvodili z menší grilovací plochy, rozměry grilu nejsou nijak velké. Na výšku měří 73 cm, na šířku 50 cm a jeho hloubka je 36,5 cm, dobře se tedy vměstná třeba i na balkon.

 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Pouze stolní grily

Nastavení výšky horní desky

Pouze stolní grily

Aromatizace dřevem

Ne

Časovač

Pouze stolní grily

Piezo zapalování

Pouze plynové grily

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

73

Šířka (cm)

50

Hloubka (cm)

36,5

Závěr

Elektrický gril Severin PG 8523 představuje cenově dostupné a relativně kompaktní řešení pro méně náročné uživatele. Vzhledem k menší grilovací ploše nepůjde o model ideální na početné zahradní akce, na přípravu večeře pro dvě tři osoby ale vystačí. Nenabízí žádné technologické vychytávky, drží se ovšem dobrých standardů na poli funkcí a potěší i odkládací plochou.

Pokud hledáte gril na balkon nebo třeba na občasné použití na chatě, můžeme vám tento model doporučit. Náročnějším uživatelům by mohl lépe vyhovovat některý vybavenější model, například gril Steba VG 300.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Severin PG 8523
Eliška Srncová se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Severin PG 8523

Severin PG 8523

1 400 Kč Orientační cena