Menu

Recenze a srovnání Severin PG 8523

Již se neprodává Při nákupu v kategorii elektrických grilů

Datum doporučení: Březen 2019

  • Nízká cena
  • Slušný příkon
  • Menší grilovací plocha
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv je elektrický gril Severin poměrně levný, potěší slušným příkonem 2 300 W, se kterým se setkáváme spíše u dražších modelů. Grilovací plocha 851 cm2 je jedna z menších a bude vhodná zhruba pro dvě osoby, na velké grilování tedy tento gril úplně nebude. Rošt grilu je chromovaný, nemá žádnou nepřipékavou úpravu a nejde mýt v myčce, jeho čištění tak může být trochu náročnější. Doporučujeme jej proto před každým použitím pečlivě potřít jedlým olejem, aby se zmírnilo připékání potravin.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Severin
Příkon (W) 2 300
Grilovací plocha (cm2) 851
Typ gril. plochy Rošt
Povrch gril. plochy Chrom
Počet hořáků Pouze plynové grily
Poloha barbecue Pouze stolní grily
Mytí v myčce Ne

Vybavení a funkce

Co se týče výbavy, dočkáte se u tohoto grilu spíše základů, pro běžné grilování ale bez problémů postačí. Jeho ovládání probíhá pomocí otočného knoflíku, gril má termostat k regulaci teploty a světelnou kontrolku. Ve spodní části najdete odkládací plochu na různé pomůcky, gril nepostrádá ani odkapávací misku. Do té je možné nalít vodu, která omezí tvorbu kouře a zápachu. Jak jste již jistě odvodili z menší grilovací plochy, rozměry grilu nejsou nijak velké. Na výšku měří 73 cm, na šířku 50 cm a jeho hloubka je 36,5 cm, dobře se tedy vměstná třeba i na balkon.

 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat Ano
Teploměr Ne
Indikátor nahřátí Ano
Nastavení sklonu spodní desky Pouze stolní grily
Nastavení výšky horní desky Pouze stolní grily
Aromatizace dřevem Ne
Časovač Pouze stolní grily
Piezo zapalování Pouze plynové grily
Odkapávací miska Ano
Odkládací plocha Ano
Výška (cm) 73
Šířka (cm) 50
Hloubka (cm) 36,5

Závěr

Elektrický gril Severin PG 8523 představuje cenově dostupné a relativně kompaktní řešení pro méně náročné uživatele. Vzhledem k menší grilovací ploše nepůjde o model ideální na početné zahradní akce, na přípravu večeře pro dvě tři osoby ale vystačí. Nenabízí žádné technologické vychytávky, drží se ovšem dobrých standardů na poli funkcí a potěší i odkládací plochou.

Pokud hledáte gril na balkon nebo třeba na občasné použití na chatě, můžeme vám tento model doporučit. Náročnějším uživatelům by mohl lépe vyhovovat některý vybavenější model, například gril Steba VG 300.

1 400 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Severin PG 8523

Severin PG 8523

1 400 Kč Orientační cena