Menu

Recenze a srovnání Severin PG 8542

70,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Elektrické grily

Klady

  • Vysoký výkon
  • Dostupná cena

Zápory

  • Malá grilovací plocha
  • Slabá výbava
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv patří elektrický gril značky Severin k levnějším modelům na trhu, za příkon 2 300 W se rozhodně nemusí stydět. Vyrovná se jím i řadě výrazně dražších modelů, nemusíte se proto bát, že by gril nevyvinul dostatečnou teplotu. Grilovací plocha 851 cm2 je jedna z menších a doporučit ji můžeme zhruba pro dvě osoby. Mezi hlavní prvky grilu patří chromovaný rošt a topná spirála. Údržba chromu nebude oproti nepřilnavým povrchům nebo litině úplně nejjednodušší, v této kategorii jde ale o vcelku standardní materiál.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Severin

Příkon (W)

2 300

Grilovací plocha (cm2)

851

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Chrom

Počet hořáků

Pouze plynové grily

Poloha barbecue

Pouze stolní grily

Vybavení a funkce

Vzhledem k ceně grilu Severin jistě nebude překvapením, že se v ohledu výbavy tento model drží zcela základních prvků. K ovládání teploty mu slouží termostat, odkapávací misku zastupuje vana grilu, kterou můžete naplnit vodou, aby se zamezilo vzniku kouře z přepáleného tuku. Dalších vychytávek, jako je odkládací plocha, teploměr, aromatizace dřevem apod., už se nedočkáte.

Díky menším rozměrům, konkrétně výšce 73 cm, šířce 50 cm a hloubce 36,5 cm, můžete gril Severin pohodlně postavit i na balkon.
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Pouze stolní grily

Nastavení výšky horní desky

Pouze stolní grily

Aromatizace dřevem

Ne

Časovač

Pouze stolní grily

Piezo zapalování

Pouze plynové grily

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ne

Výška (cm)

73

Šířka (cm)

50

Hloubka (cm)

36,5

Závěr

Elektrický gril Severin představuje cenově dostupné řešení, které ideálně využijete doma na balkoně, nebo třeba jednou za čas na chatě. I přes nízkou cenu se pyšní vysokým výkonem, grilovací plocha ale odpovídá jen zhruba dvěma porcím jídla, na velkou party tedy bude vhodnější jiný model. Pokud patříte k méně náročným uživatelům a hledáte jednoduché řešení pro občasné grilování, bude vám model značky Severin vyhovovat.

Pro větší rodinu či větší akce doporučujeme sáhnout po některém z rozměrnějších modelů, například grilu Guzzanti GZ 350.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Severin PG 8542 | Hodnocení: 70,9 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je velkým nadšencem co se týče vaření a grilování. Elektrický gril byl vlastně tím prvním grilem, který aktivně využívala, proto má dobře zmapované plusy i mínusy tohoto typu grilů. Na této stránce s elektrickými grily se snažila předat čtenářům užitečné informace co nejsrozumitelnější formou, aby jim to skutečně pomohlo při výběru. Stará se také o sekce s plynovými grily a grily na dřevěné uhlí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Severin PG 8542

Severin PG 8542

1 400 Kč Orientační cena