Recenze a porovnání Tefal BG916834 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Tefal BG916834

v kategorii Elektrické grily

Klady

  • Teploměr
  • Aromatizace dřevem

Zápory

  • Cena
  • Menší grilovací plocha
6 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrický gril od značky Tefal potěší poměrně vysokým příkonem 2 300 W, i když je možné najít i o něco málo výkonnější modely, pomalého zahřívání se být nemusíte. Grilovací plocha 1 444 cm2 není největší, ale dobře poslouží i větší rodině nebo partě přátel. Nerezový rošt může na první pohled lehce odrazovat, protože čištění těchto roštů nebývá nejsnazší. Jednotlivé prvky grilu je ale možné mýt v myčce a tak si ušetříte čas i práci. Gril je umístěný na trojnožce bez koleček a nechybí mu poklop, který oceníte při grilování většího množství masa.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Příkon (W)

2 300

Grilovací plocha (cm2)

1 444

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Nerez

Počet hořáků

Pouze plynové grily

Poloha barbecue

Pouze stolní grily

Mytí v myčce

Ano

Vybavení a funkce

Nadšené kuchaře jistě potěší, že má gril Tefal nejen termostat, ale také teploměr a důležité nastavení optimální teploty tak bude hračkou. Zajímavostí tohoto grilu je potom možnost aromatizace dřevem. Pokud zvažujete koupi elektrického grilu, ale bojíte se, že by vám chybělo aroma klasického grilu na dřevěné uhlí, může být tento model pro vás ideální volbou. Gril samozřejmě nepostrádá ani odkapávací misku na tuk a odkládací plochu, obojí značně zvyšuje komfort grilování. Bez nožek tento model měří 34 cm na výšku a 49 cm v průměru. Hmotnost 11,63 kg patří v této kategorii k vyšším, je ale srovnatelná třeba s balením šesti lahví s vodou, a s tím si také každý nějak poradí. Kolečka proto u tohoto grilu nenajdete.

Závěr

Zahradní elektrický gril Tefal BG916834 má skvělý poměr příkonu k velikosti grilovací plochy a potěší také zajímavou výbavou. V té kromě stálic ve formě odkládací plochy nebo poklopu najdeme také například funkci aromatizace dřevem, kterou jistě ocení každý milovník tradičního grilování v grilu na dřevěné uhlí. Stejně jako většina elektrických grilů, ani tento model není nijak výrazně prostorově náročný, i když jeho hmotnost nepatří k nejnižším. Největší nevýhodou tak zůstává cena modelu, který může být pro řadu uživatelů zbytečně vysoká. V takovém případě doporučujeme zvážit dostupnější variantu ve formě elektrického zahradního grilu Steba VG 300.

6 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal BG916834
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici a svým tématům se tak věnuje dlouhodobě. Grily má například na starosti více než tři roky. Díky tomu vám například vysvětlí, jakou výbavu mohou elektrické grily nabízet nebo jaký příkon vyžadovat. Kromě grilů patří k jejím tématům také klasické kuchyňské spotřebiče, například sporáky a varné desky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tefal BG916834

Tefal BG916834

6 600 Kč Orientační cena