Menu

Recenze a test Hisense U8KQ

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Televize

Klady

  • Výborná varianta pro hráče
  • Velký počet stmívacích zón
  • Široká podpora chytrých funkcí
  • Systém Google TV

Zápory

  • Kvalita obrazu se technologii QD-OLED nevyrovná
  • Horší pozorovací úhly oproti OLED
30 000 Kč Orientační cena

Úvodní informace

Společnost Hisense je jednou ze značek, které ve velké míře pracují se strategií výborného poměru ceny a výkonu. Recenzovaná řada Hisense U8KQ patří přitom mezi jedny z nejlépe vybavených televizí, kterými Hisense disponuje. Obrazovka pracuje s vylepšeným QLED panelem, vysokou obnovovací frekvencí i výkonnými reproduktory.

Jakou má kvalitu obrazu a zvuku

Celá řada Hisense U8KQ obdržela displej s něčím, čemu říká Hisense „technologie ULED“. Ve skutečnosti se jedná vlastně jen o klasický QLED panel, který je však doplněn o velký počet stmívatelných zón. S nízkými investičními náklady se tak může výrobce přiblížit kvalitě obrazu OLED obrazovek a jejich bezkonkurenčnímu podání černé barvy.

Televize nabízí také 4K rozlišení a dostupné jsou v ČR ve 3 úhlopříčkách, viz seznam výše. Pokud budete přehrávat filmy či další obsah v režimu vysokého dynamického rozsahu, zvládne tento model vyzářit jas až 1 500 nitů. Televize této řady jsou proto výbornou variantou i pro sledování ve světlejších prostorách.

Výrobce se zaměřil také na zvukové pojetí, které podle filmařů tvoří až polovinu uživatelského prožitku. Součástí jsou proto výkonné 50W reproduktory. Jako vždy ovšem musíme dodat, že i když se výrobci opravdu snaží doručit dobrý zvukový prožitek, nikdy fyzické reproduktory dobře rozmístěné po místnosti zdrojem přímo v televizi nenahradí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hisense

Dostupné úhlopříčky

55, 65, 75

Technologie obrazovky

ULED

Rozlišení (px)

4K

Obnovovací frekvence (Hz)

144

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

50

Jakou má konektivitu

Na zadní straně každého modelu řady Hisense U8KQ najdete 4 konektory typu HDMI doplněné o další dvě USB zdířky. Nechybí ale také sluchátkový výstup, digitální optický audio výstup či slot pro satelitní kartu. Televizi k internetu připojíte kabelem i bezdrátově, volba je tedy jen na vás.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

Bluetooth

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

4

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ano

Digitální audio výstup

Ano

Jaké má funkce a služby

Společnost Hisense má ještě jednu charakteristiku – na pokročilých funkcích typicky vůbec nešetří. Za účelem přehrávání videí s vysokým dynamickým rozsahem se proto dočkáte rovnou 4 standardů, a to sice: Dolby Vision, HDR10+, HLG, Dolby Vision IQ. Zařízení lze spárovat s hlasovým asistentem Amazon Alexa, podporuje zrcadlení obrazu z mobilu, Apple AirPlay a všechny oblíbené streamovací služby.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Operační systém

Google TV

Funkce vylepšení obrazu

Dolby Vision, HDR10+, HLG, Dolby Vision IQ

Hlasové ovládání

Ano

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ano

Herní režim

Ano

Netflix

Ano

Disney+

Ano

HBO Max

Ano

Apple AirPlay

Ano

Hodnocení expertů

Odborníci při zahraničních testech chválili u této řady zejména až překvapivě dobrou reprodukci černé barvy, což je u QLED obrazovky něco neobvyklého. Velký počet smívatelných zón tedy zcela jistě funguje na výbornou. Stejně tak se objevují zmínky o vynikajícím jasu v SDR i HDR režimu a perfektní redukci odlesků.

Negativně odborníci hodnotí v případě řady Hisense U8KQ zejména horší pozorovací úhly a ne zcela ideálně odladěnou spolupráci operačního systému s hardwarem zařízení.

Jaké má klady a zápory

Řada Hisense U8KQ má jednoznačně co nabídnout. Z našeho pohledu je tím největším benefitem zejména kvalita obrazu s ohledem na cenovou relaci, ve které se tyto televizní obrazovky pohybují. Neschází ani operační systém Google TV s podporou všech streamovacích služeb a široká škála funkcí.

Kvalita obrazu je ve srovnání s QD-OLED obrazovkami ovšem samozřejmě o trochu nižší, operační systém na těchto televizích také může občas vykázat nějakou tu chybičku či zásek a ve srovnání s dražší konkurencí nabízí horší pozorovací úhly.

Jaké jsou alternativy

Zajímavou alternativou k řadě Hisense U8KQ jsou jednoznačně televizory LG OLED C2. Ty pracují s čistokrevnými OLED panely, nabídnou tak ještě lepší podání barev (prakticky nejlepší možné), perfektní kontrast a výborné pozorovací úhly. Na druhou stranu trpí výrazně nižším jasem, neumožní tak vysokou obnovovací frekvenci a mají omezenější funkce.

Závěr

Celá řada televizí Hisense U8KQ je příjemným překvapením. Výrobce tak dává najevo, že se dá i s relativně přijatelnou cenovkou dosáhnout kvality obrazu, která se blíží OLED panelům, ale nabízí zároveň vysoký jas a obnovovací frekvenci vhodnou pro hráče. Nezklamou ani výkonné reproduktory a na rozdíl od levnějších modelů Hisense potěší operační systém Google TV.

Pokud ale plánujete sledovat televizi hlavně večer ve tmě, může pro vás být zajímavou alternativou řada LG OLED C2 s ještě vyšší kvalitou obrazu, ale horším jasem.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hisense U8KQ | Hodnocení: Velmi dobré
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub vystudoval obor vodní hospodářství a vodní stavby. Během svých studií nabral jakožto místopředseda Studentské komory Akademického senátu zkušenosti s psaním a korekturami článků, ale také s celou řadou technologií. V naší redakci působí již řadu let, na starosti má přitom zejména technicky orientovaná témata, strukturování a realizaci testů produktů, koordinaci testů a jejich postprodukci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hisense U8KQ

Hisense U8KQ

30 000 Kč Orientační cena