Menu

Recenze a test Braun Series 3-3030s

3. místo
83,5 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Snadné čištění
 • Chybí cestovní balení
 • Chybí možnost rychlonabíjení
1 800 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení holení a baterie
 • 7,1/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 83,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Braun Series 3-3030s je strojek s planžetovým holicím systémem. Planžety, do kterých zajíždí vousy, ukrývají nože, které vousy zkracují. Tento systém se hodí pro kratší, častěji a pravidelněji udržované vousy. Strojek je ideální nejen na suché, ale i na mokré holení. Pokud upřednostňujete mokré holení, vězte, že možnost holit se na sucho někdy třeba využijete, ve spěchu, při nedostatku gelu atp. Strojek má navíc tři planžety, což je velmi častý počet. V našem srovnávacím testu měly v srpnu 3 planžety všechny planžetové strojky.

K holicímu strojku je nutné zmínit i to, za jakých podmínek funguje. Zatímco menšina strojků z našeho srovnání je schopna provozu pouze z nabitého akumulátoru, většina je potom, včetně Braun Series 3-3030s, schopna fungovat jak z nabitého akumulátoru, tak během toho, co je zapojen do sítě. Nabíjení akumulátoru potom trvá 60 minut (v době nepoužívání) a posléze vydrží 45 minut fungovat, což vystačí i na několik oholení. Je to doba, na kterou na jedno nabití vydrží fungovat většina hodnocených modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Braun 50 % Braun, 40 % Philips, 10 % Sencor
Spotřeba energie (W/h) 7 7,22
Holicí systém Planžetový 50 % Planžetový, 50 % Frézkový
Způsob holení Suché/mokré 60 % Suché/mokré, 40 % Suché
Napájení Akumulátor/ ze sítě 70 % Akumulátor, 30 % Akumulátor/ ze sítě
Doba nabíjení (min) 60 144,00
Výdrž plně nabité baterie (min) 45 48,00
Počet holicích hlav/planžet 3 3,10
Hmotnost (g) 400 335,60

Hodnocení funkcí a vybavení

Braun Series 3-3030s má sice cestovní zámek, takže se nespustí, zatímco bude ležet někde v tašce, například, nemá ale cestovní pouzdro. Rozhodněte sami, zda je vhodné s ním cestovat, do jaké míry mu zajistíte bezpečnost jinak, než tímto speciálním pouzdrem. Strojek navíc nelze ani nabíjet v rychlejším módu. Rychlonabíjení přitom měla většina modelů z porovnání. Jde o funkci, díky které se během pár minut strojek nabije natolik, abyste byli schopni se s ním jednou oholit. Jde o takovou nouzovou situaci, dá se říci.

Braun Series 3-3030s je vodotěsný, takže kromě toho, že je možné jej čistit pomocí vody, je možné se s ním holit ve sprše. K čištění navíc slouží i přiložený čistící kartáček. Ten také mívají strojky většinou v balení, naprostá samozřejmost to ale není. Samozřejmostí není ani zastřihovač, díky kterému si upravíte i partie obličeje, na kterých si pěstujete bradku, knírek atp.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Vodotěsný Ano 90 % Ano, 10 % Ne
Čistící kartáček v balení Ano 70 % Ano, 30 % Ne
Omyvatelnost vodou Ano 90 % Ano, 10 % Ne
Cestovní zámek Ano 70 % Ano, 30 % Ne
Chlazení Ne 100 % Ne
Zastřihovač Ano 80 % Ano, 20 % Ne
Rychlonabíjení Ne 70 % Ano, 30 % Ne
Cestovní pouzdro v balení Ne 60 % Ne, 40 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé u strojku Braun Series 3-3030s hodnotí kladně kromě pěkného designu i příznivou cenu, za kterou se vám dostane velké kvality. Strojek se rychle nabíjí, lze jej mít při holení napájený z akumulátoru nebo ze sítě, lze s ním pohodlně holit tvář na sucho i pomocí gelu, pěny atp. V neposlední řadě se strojek snadno čistí. Co ale uživatelé neopomněli uvést jako negativum, to je absence cestovního balení. To vyvažují ohlasy na to, jak je strojek při chodu tichý.

Naše hodnocení a závěr

Příznivá cena je v kombinaci s pěkným designem a dobrý výkonem to, co dělá strojek Braun Series 3-3030s oblíbeným u uživatelů. Povšimnout si u tohoto strojku můžete hned několika parametrů. Strojek lze používat na morko, na sucho, během nabíjení, díky akumulátoru. Lze jej čistit pomocí kartáčku, nebo pod tekoucí vodou. Strojek vydrží průměrně dlouho nabitý. Chybí mu cestovní pouzdro, i tak má ale cestovní zámek, takže se jen tak samovolně nezapne. Pokud máte delší vousy, nebo se holíte výrazně nepravidelně, raději zvolte frézkový holicí systém. Ideální pro delší vousy je například Philips Series 7000 S7370/12.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Braun Series 3-3030s | Hodnocení: 83,5 %

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,

známý má tento strojek a stěžuje si, že jakmile má delší vousy, tak strojek holí špatně. Má dojem, že strojek je pouze na každodenní holení do hladka. Chtěla jsem koupit manželovi na zastřihávání delších vousů, ale teď váhám. Můžete mi ho spíše doporučit nebo se hodí jiný typ, pokud jde o delší vousy?

Děkuji Novotná

Hana Novotná, 1.12.2020

Dobrý den, tento strojek je planžetový, což je typ, který se hodí právě na pravidelné a časté holení kratších vousů. Na holení delších vousů jsou vhodné spíše frézkové strojky. Frézkové modely najdete v našem testu holicích strojků. Pokud by manžel vousy pouze zastřihoval a neholil je do hladka, hodil by se mu spíše zastřihovač vousů.

Veronika Vyskočilová, redaktor, 1.12.2020

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Braun Series 3-3030s

Braun Series 3-3030s

3. místo  v porovnání
1 800 Kč Orientační cena