Menu

Recenze a test Braun Series 3-3050cc

77,9 % Celkové hodnocení
 • Omyvatelný vodou
 • Pouze na suché holení
2 800 Kč Orientační cena
 • 7,1/10
  Hodnocení holení a baterie
 • 8,4/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 77,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Pánský holicí strojek Braun Series 3-3050cc využijí uživatelé s kratšími vousy, většinou takovými, o které je postaráno pravidelně několikrát do týdne. Co vidíme jako menší mínus je fakt, že lze strojek používat jen na suché holení. Většina hodnocených strojků přitom měla možnost holit jak na sucho, tak na mokro, s gelem, pěnou atp. Co je na druhou stranu ale plus, to je možnost napájet strojek jak z akumulátoru, který je nutné nabíjet, tak ze sítě, tedy při nabíjení. V našem srovnávacím testu se setkáte zhruba s polovinou modelů, které lze používat pouze pomocí nabité baterie.

Když je řeč o nabíjení a napájení, je dobré zmínit také to, jak dlouho se akumulátor nabíjí a jak dlouho vydrží. U modelu Braun Series 3-3050cc je nutné čekat průměrných 60 minut, aby se akumulátor nabil. Plně nabitá baterie potom vydrží sloužit až 45 minut, což je také velmi častá hodnota a je to dostačující i ve chvíli, kdy se holíte několikrát do týdne. Baterii budete dobíjet klidně až za dva tři týdny v závislosti na frekvenci a délce užívání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Braun

Spotřeba energie (W/h)

7

0,00
Holicí systém

Planžetový

Způsob holení

Suché

Napájení

Akumulátor/ ze sítě

Doba nabíjení (min)

60

0,00
Výdrž plně nabité baterie (min)

45

0,00
Počet holicích hlav/planžet

3

0,00
Hmotnost (g)

220

0,00

Hodnocení funkcí a vybavení

Kromě důležitých parametrů výše jsme u holicích strojku v srpnu 2017 hodnotili i to, jaké mají strojky funkce, vlastnosti, a co najdete v základním balení přístroje. U modelu Braun Series 3-3050cc jsme zjistili vodotěsné vlastnosti, je proto vhodný pro omývání vodou. Pokud ale chcete po suchém holení čistit strojek na sucho, poslouží vám k tomu čistící kartáček, který má v základním balení. V balení si společně se strojkem pořídíte také zastřihovač, takže pokud máte knír, bradku, nebo se časem rozhodnete pro delší vousy, které je nutné pouze zastřihovat, není nutné spoléhat se na nůžky či pořizovat ještě jiný přístroj.

Mezi výhodné funkce tohoto strojku patří zejména rychlonabíjení. To funguje tak, že během pár minut nabijete strojek natolik, abyste se s ním byli schopni minimálně jednou oholit. Většinou půjde ale o nouzové situace, jinak, jak jsme již řekli, je možné strojek používat i během nabíjení. Jako další funkci má strojek cestovní zámek, nemůže se tedy jen tak samovolně někde v tašce zapnout. Co je ovšem nevýhoda a strojek kvůli tomu není zcela ideální na cesty, to je absence cestovního balení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Vodotěsný

Ano

Čistící kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Chlazení

Ne

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Braun Series 3-3050cc má svůj stojánek, který funguje jako čistící stanice. To vidí uživatelé jako pozitivum, které s sebou ovšem nese i malé mínus v podobě čistící kapaliny, která je nutná do tohoto stojánku dokupovat. Podle uživatelů je nutné ji měnit poměrně často a tak to je finančně náročnější. Čištění kartáčkem je podle uživatelů nepraktické kvůli velké členitosti strojku. Kromě toho jsou ale se strojkem převážně spokojeni, líbí se jim výsledek po holení.

Naše hodnocení a závěr

Omyvatelný strojek na suché holení Braun Series 3-3050cc nabízí průměrně dlouhou výdrž, body navíc ale strojek získává za možnost napájení přímo ze sítě, tedy během nabíjení. Strojek má svoji čistící stanici, do které je potřeba kupovat čistič. Má ale i čistící kartáček v balení. Sice je pravda, že má cestovní zámek, chybí mu však cestovní pouzdro. Upřednostňujete-li mokré holení a víte, že budete strojek často převážet, můžeme vám doporučit spíše model Braun Series 3-3045s.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Braun Series 3-3050cc | Hodnocení: 77,9 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Braun Series 3-3050cc

Braun Series 3-3050cc

2 800 Kč Orientační cena