Recenze a test Braun Series 3-3050cc

Hodnocení:

78,7 %

Klady:

Omyvatelný vodou

Zápory:

Pouze na suché holení

2 600 Kč
orientační cena

Hodnocení holení a baterie
(max. 10)
Hodnocení funkcí a vybavení
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,1 8,8 78,7 %

Souhrnné údaje 

Pánský holicí strojek Braun Series 3-3050cc využijí uživatelé s kratšími vousy, většinou takovými, o které je postaráno pravidelně několikrát do týdne. Co vidíme jako menší mínus je fakt, že lze strojek používat jen na suché holení. Většina hodnocených strojků přitom měla možnost holit jak na sucho, tak na mokro, s gelem, pěnou atp. Co je na druhou stranu ale plus, to je možnost napájet strojek jak z akumulátoru, který je nutné nabíjet, tak ze sítě, tedy při nabíjení. V našem srovnávacím testu se setkáte zhruba s polovinou modelů, které lze používat pouze pomocí nabité baterie. 

Když je řeč o nabíjení a napájení, je dobré zmínit také to, jak dlouho se akumulátor nabíjí a jak dlouho vydrží. U modelu Braun Series 3-3050cc je nutné čekat průměrných 60 minut, aby se akumulátor nabil. Plně nabitá baterie potom vydrží sloužit až 45 minut, což je také velmi častá hodnota a je to dostačující i ve chvíli, kdy se holíte několikrát do týdne. Baterii budete dobíjet klidně až za dva tři týdny v závislosti na frekvenci a délce užívání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Braun 50 % Braun, 40 % Philips, 10 % Sencor
Spotřeba energie (W/h)  7 7,04
Holící systém  Planžetový 50 % Planžetový, 50 % Frézkový
Způsob holení  Suché 70 % Suché/Mokré, 30 % Suché
Napájení  Akumulátor/Ze sítě 70 % Akumulátor, 30 % Akumulátor/Ze sítě
Doba nabíjení (min)  60 102,00
Výdrž plně nabité baterie (min)  45 49,00
Počet holících hlav/planžet  3 3,10
Hmotnost (g) 220 342,60

Hodnocení funkcí a vybavení

Kromě důležitých parametrů výše jsme u holicích strojku v srpnu 2017 hodnotili i to, jaké mají strojky funkce, vlastnosti, a co najdete v základním balení přístroje. U modelu Braun Series 3-3050cc jsme zjistili vodotěsné vlastnosti, je proto vhodný pro omývání vodou. Pokud ale chcete po suchém holení čistit strojek na sucho, poslouží vám k tomu čistící kartáček, který má v základním balení. V balení si společně se strojkem pořídíte také zastřihovač, takže pokud máte knír, bradku, nebo se časem rozhodnete pro delší vousy, které je nutné pouze zastřihovat, není nutné spoléhat se na nůžky či pořizovat ještě jiný přístroj. 

Mezi výhodné funkce tohoto strojku patří zejména rychlonabíjení. To funguje tak, že během pár minut nabijete strojek natolik, abyste se s ním byli schopni minimálně jednou oholit. Většinou půjde ale o nouzové situace, jinak, jak jsme již řekli, je možné strojek používat i během nabíjení. Jako další funkci má strojek cestovní zámek, nemůže se tedy jen tak samovolně někde v tašce zapnout. Co je ovšem nevýhoda a strojek kvůli tomu není zcela ideální na cesty, to je absence cestovního balení. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Vodotěsný  ANO 90 % ANO, 10 % NE
Čistící kartáček v balení ANO 60 % ANO, 40 % NE
Omyvatelnost vodou  ANO 90 % ANO, 10 % NE
Cestovní zámek  ANO 80 % ANO, 20 % NE
Chlazení  NE 100 % NE
Zastřihovač  ANO 80 % ANO, 20 % NE
Rychlonabíjení  ANO 80 % ANO, 20 % NE
Cestovní pouzdro v balení NE 60 % NE, 40 % ANO

Hodnocení dalších uživatelů

Braun Series 3-3050cc má svůj stojánek, který funguje jako čistící stanice. To vidí uživatelé jako pozitivum, které s sebou ovšem nese i malé mínus v podobě čistící kapaliny, která je nutná do tohoto stojánku dokupovat. Podle uživatelů je nutné ji měnit poměrně často a tak to je finančně náročnější. Čištění kartáčkem je podle uživatelů nepraktické kvůli velké členitosti strojku. Kromě toho jsou ale se strojkem převážně spokojeni, líbí se jim výsledek po holení. 

Naše hodnocení a závěr

Omyvatelný strojek na suché holení Braun Series 3-3050cc nabízí průměrně dlouhou výdrž, body navíc ale strojek získává za možnost napájení přímo ze sítě, tedy během nabíjení. Strojek má svoji čistící stanici, do které je potřeba kupovat čistič. Má ale i čistící kartáček v balení. Sice je pravda, že má cestovní zámek, chybí mu však cestovní pouzdro. Upřednostňujete-li mokré holení a víte, že budete strojek často převážet, můžeme vám doporučit spíše model Braun Series 3-3045s.

Datum:
Produkt: Braun Series 3-3050cc
Hodnocení: 78,7 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test