Menu

Recenze a test Braun Series 5 5030s

88,2 % Celkové hodnocení
 • Rychlé nabíjení
 • Suché/mokré holení
 • Vhodný na cestování
 • Pouze měkké pouzdro
 • Pouze dvě holicí planžety
 • Nemá čisticí stanici
2 700 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení holení a baterie
 • 8,4/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 88,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Braun Series 5 5030s je planžetový holicí strojek, který se řadí do nižší až střední cenové třídy. Planžetové strojky jsou vhodné pro muže, kteří své vousy pravidelně zkracují. Ti, kdo holí spíše delší vousy, by měli vyhledávat spíše frézkové modely. Tento model značky Braun je vhodný pro suché i mokré holení, stejně tak jako většina strojků v našem srovnání (v únoru 2020). Bez obav tak můžete využít gel, pěnu či si užít holení ve sprše.

Energii strojek získává z akumulátoru, který umožňuje až 50 minut holení na jedno nabití, což je průměrná hodnota. Pak je třeba připojit strojek na hodinu do sítě, nabíjení je tedy rychlejší, než byl tehdejší průměr. Po tuto dobu nelze strojek používat, holení je možné pouze při akumulátorovém provozu. To je ale u voděodolných strojků běžné.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Braun

Holicí systém

Planžetový

Způsob holení

Suché/mokré

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

60

0,00
Výdrž plně nabité baterie (min)

50

0,00
Počet holicích hlav/planžet

2

0,00
Hmotnost (g)

300

0,00

Hodnocení funkcí a vybavení

Z pohledu funkci je tento strojek také dobře vybaven. Je vodotěsný a omyvatelný, což zajišťuje nutnou hygienu. U dnešních strojků je ale tato vlastnost již poměrně běžná, v našem srovnání ji měly téměř všechny modely. Tento strojek je ideální na cesty, má bezpečnostní zámek, pouzdro v balení a dokáže se automaticky přizpůsobit napětí v síti. Součástí těla strojku je také výsuvný zastřihovač, který vám umožní detailně zastřihnout například kotlety.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Vodotěsný

Ano

Čistící kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Chlazení

Ne

Zastřihovač

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ano

Naše hodnocení a závěr

Frézkový holicí strojek Braun Series 5 5030s je vhodný pro všechny, kdo touží po každodenním hladkém oholení. Za ne příliš vysokou pořizovací cenu přináší slušnou výbavu a dobré parametry. Jeho výhodou je solidní výdrž 45 minut a rychlé nabíjení, které trvá hodinu. Pozitiva přináší také cestovatelům, umožňuje totiž uzamknout ovládání, v balení má cestovní pouzdro a dokáže se přizpůsobit napětí. Díky voděodolnosti jej lze používat jak na sucho, tak s pěnou či gelem na mokro.

Jestliže hledáte strojek, kterým budete holit spíše několikadenní strniště, vybírejte z frézkových modelů, zaujmout by vám mohl například Philips AquaTouch S5400/06.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Braun Series 5 5030s | Hodnocení: 88,2 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Braun Series 5 5030s

Braun Series 5 5030s

2 700 Kč Orientační cena