Holící strojek Braun Series 5 5030s - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Braun Series 5 5030s

88,2 % Celkové hodnocení
 • Rychlé nabíjení
 • Suché/mokré holení
 • Vhodný na cestování
 • Pouze měkké pouzdro
 • Pouze dvě holicí planžety
 • Nemá čisticí stanici
2 700 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení holení a baterie
 • 8,4/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 88,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Braun Series 5 5030s je planžetový holicí strojek, který se řadí do nižší až střední cenové třídy. Planžetové strojky jsou vhodné pro muže, kteří své vousy pravidelně zkracují. Ti, kdo holí spíše delší vousy, by měli vyhledávat spíše frézkové modely. Tento model značky Braun je vhodný pro suché i mokré holení, stejně tak jako většina strojků v našem srovnání (v únoru 2020). Bez obav tak můžete využít gel, pěnu či si užít holení ve sprše.

Energii strojek získává z akumulátoru, který umožňuje až 50 minut holení na jedno nabití, což je průměrná hodnota. Pak je třeba připojit strojek na hodinu do sítě, nabíjení je tedy rychlejší, než byl tehdejší průměr. Po tuto dobu nelze strojek používat, holení je možné pouze při akumulátorovém provozu. To je ale u voděodolných strojků běžné.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Braun

100 % Braun
Holicí systém

Planžetový

100 % Planžetový
Způsob holení

Suché/mokré

100 % Suché/mokré
Napájení

Akumulátor

100 % Akumulátor/ ze sítě
Doba nabíjení (min)

60

60,00
Výdrž plně nabité baterie (min)

50

45,00
Počet holicích hlav/planžet

2

3,00
Hmotnost (g)

300

400,00

Hodnocení funkcí a vybavení

Z pohledu funkci je tento strojek také dobře vybaven. Je vodotěsný a omyvatelný, což zajišťuje nutnou hygienu. U dnešních strojků je ale tato vlastnost již poměrně běžná, v našem srovnání ji měly téměř všechny modely. Tento strojek je ideální na cesty, má bezpečnostní zámek, pouzdro v balení a dokáže se automaticky přizpůsobit napětí v síti. Součástí těla strojku je také výsuvný zastřihovač, který vám umožní detailně zastřihnout například kotlety.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Vodotěsný

Ano

100 % Ano
Čistící kartáček v balení

Ano

100 % Ano
Omyvatelnost vodou

Ano

100 % Ano
Cestovní zámek

Ano

100 % Ano
Chlazení

Ne

100 % Ne
Zastřihovač

Ano

100 % Ano
Cestovní pouzdro v balení

Ano

100 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Frézkový holicí strojek Braun Series 5 5030s je vhodný pro všechny, kdo touží po každodenním hladkém oholení. Za ne příliš vysokou pořizovací cenu přináší slušnou výbavu a dobré parametry. Jeho výhodou je solidní výdrž 45 minut a rychlé nabíjení, které trvá hodinu. Pozitiva přináší také cestovatelům, umožňuje totiž uzamknout ovládání, v balení má cestovní pouzdro a dokáže se přizpůsobit napětí. Díky voděodolnosti jej lze používat jak na sucho, tak s pěnou či gelem na mokro.

Jestliže hledáte strojek, kterým budete holit spíše několikadenní strniště, vybírejte z frézkových modelů, zaujmout by vám mohl například Philips AquaTouch S5400/06.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová, Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Braun Series 5 5030s | Hodnocení: 88,2 %
Kamila Lorenzová se problematice holení a zbavování se chloupků věnuje na našich stránkách hned v několika tématech. Moc dobře chápe, jak složité může být na internetu vybrat ten správný produkt, když si ho nemůžete dopředu vyzkoušet. Proto vždy před doporučením nějakého produktu pečlivě zvažuje všechny alternativy a snaží se získat maximum informací. Poradí vám tedy například pro koho je vhodnější planžetový strojek a kdo by měl šáhnout spíše po strojcích frézkových. Kromě holících strojků ji najdete podepsanou také pod článkem o zastřihovačích.
Veronika Vyskočilová se dlouhodobě holícím strojkům v naší redakci věnovala, než je předala jiným kolegům. Nyní téma hlavně korekturuje a oponuje, některé texty však autorsky stále patří jí.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Braun Series 5 5030s

Braun Series 5 5030s

2 700 Kč Orientační cena