Recenze a test Philips Series 5000 PowerTouch PT860/16 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Philips Series 5000 PowerTouch PT860/16

76,0 % Celkové hodnocení
 • Doba výdrže
 • Nevhodný na cestování
 • Na suché holení
1 700 Kč Orientační cena
 • 7,2/10
  Hodnocení holení a baterie
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 76,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Holicí strojek Philips Series 5000 PowerTouch PT860/16 nabízí frézkový holicí systém, který je vhodný pro delší vousy. Ocení je i muži, kterým se vousy vlní. Pozor na to, že s tímto strojkem je možné holit se pouze na sucho. To nemusí všem mužům vyhovovat. Většina testovaných modelů ze srpna 2017 nabízí možnost holit se jak na sucho, tak na mokro, proto je fakt, že tento strojek lze používat pouze na suchou tvář, nevýhoda. Co už je ale výhoda, to je možnost napájet jej při holení ze sítě i akumulátoru, který se dobíjí. 

Doba nabíjení je průměrných 60 minut, výdrž je potom nadstandardní, 50 minut vydrží jen málo který strojek v našem testu, většinou se doba výdrže pohybuje od 40 do 45 minut. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

Spotřeba energie (W/h)

5,4

0,00
Holicí systém

Frézkový

Způsob holení

Suché

Napájení

Akumulátor/ ze sítě

Doba nabíjení (min)

60

0,00
Výdrž plně nabité baterie (min)

50

0,00
Počet holicích hlav/planžet

3

0,00
Hmotnost (g)

182

0,00

Hodnocení funkcí a vybavení

K výhodám a nevýhodám se ještě vrátíme u testování funkcí a vybavení strojku Philips Series 5000 PowerTouch PT860/16. Jistou nevýhodou je absence cestovního zámku i cestovního pouzdra. Strojek je tedy výrazně nepraktický pro cesty. Body mu ale vylepšuje možnost ho omývat vodou. K dalšímu čištění je možné použít také čistící kartáček, který je součástí balení.

Strojek má také zastřihovač ve svém základu, pokud tedy máte bradku, knír nebo si chcete časem nechat některé partie obličeje zarůst delším vousem, můžete si je zastřihávat stejným strojkem, kterým oholíte zbytek tváře. Tento strojek od značky Philips má také možnost rychlonabíjení. V praxi to znamená, že dáte strojek nabíjet na pár minut, akumulátor se tak nabije natolik, aby zvládl jedno oholení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Vodotěsný

Ano

Čistící kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ne

Chlazení

Ne

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Mezi nejčastější pozitivní ohlasy dlouhodobých i krátkodobých uživatelů ke strojku Philips Series 5000 PowerTouch PT860/16 patří rychlost nabíjení. Ta by měla být krátká. V dalších kladných recenzích se často objevuje spokojenost s výdrží strojku i kvalitou oholení. Často se uživatelé shodují na tom, že za slušné peníze se zákazníkům dostane vysoké kvality. Mezi negativa, která se také objevují, patří například to, že náhradní hlavice vyjdou poměrně draho. Výměna by se měla provádět jednou za rok a půl, abyste vůbec nepocítili ztupení nožů, a to se některým uživatelům nevyplatí.

Naše hodnocení a závěr

Philips Series 5000 PowerTouch PT860/16 lze napájet z baterie i ze sítě, což je jistě výhoda. Navíc lze použít funkci rychlonabíjení v případě nouze. Průměrnou dobu nabíjení vyvažuje nadprůměrná výdrž až 50 minut. Strojku chybí vlastnosti ideální pro cesty (cestovní zámek a pouzdro). Je ideální na suché holení delších vousů. Delší porost lze zastřihnout zastřihovačem. Sami uživatelé, kteří mají se strojkem zkušenost, uvádějí, že za slušné peníze toho strojek má hodně co nabídnout. Pro uživatele, kteří ale upřednostňují mokré holení, bude lepší podívat se například na strojek Saturn ST-HC7394.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Philips Series 5000 PowerTouch PT860/16 | Hodnocení: 76,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips Series 5000 PowerTouch PT860/16

Philips Series 5000 PowerTouch PT860/16

1 700 Kč Orientační cena