Holící strojek Saturn ST-HC7394 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Saturn ST-HC7394

75,5 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Počet holících hlav
 • Chybí rychlonabíjení
500 Kč Orientační cena
 • 8,4/10
  Hodnocení holení a baterie
 • 7,7/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 75,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Saturn ST-HC7394 si pořídí uživatelé, toužící po holicím strojku, s nímž by upravovali delší, nebo například vlnité vousy. Nemusíte se holit několikrát do týdne, frézkový holící systém je stavěn na delší porost. Tento porost přitom můžete krotit na sucho, ale i za použití gelu, pěny atp. Strojek funguje na akumulátor, jehož doba nabíjení je 480 minut. To je sice nadprůměrná hodnota, na druhou stranu je nutné brát v potaz i to, že následně vydrží až 90 minut fungovat, to je bezkonkurenční doba, alespoň v rámci našeho testu ze srpna 2017. Výhodné jsou také 4 holící hlavy, se kterými lze holit větší plochu tváře. Lze tím ušetřit nějaký čas, holení bude rychlejší a také snazší.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Saturn

100 % Braun
Spotřeba energie (W/h)

3

7,00
Holicí systém

Frézkový

100 % Planžetový
Způsob holení

Suché/mokré

100 % Suché/mokré
Napájení

Akumulátor

100 % Akumulátor/ ze sítě
Doba nabíjení (min)

480

60,00
Výdrž plně nabité baterie (min)

90

45,00
Počet holicích hlav/planžet

4

3,00
Hmotnost (g)

390

400,00

Hodnocení funkcí a vybavení

V našem testu holících strojků jsme se kromě obecných parametrů zaměřili také na další vlastnosti strojků. Zkoumali jsme například voděodolnost a omyvatelnost vodou. Saturn ST-HC7394 je voděodolný, můžete si ho vzít s sebou klidně do sprchy. Dále nás zajímalo, jestli mají funkci rychlonabíjení. To funguje tak, že během pár minut se baterie strojku nabije natolik, aby zvládla alespoň jedno oholení. Tuto funkci bohužel tento konkrétní strojek nemá. 

V rámci vybavení nás zajímala přítomnost čistícího kartáčku. Saturn ST-HC7394 ji má, má také cestovní pouzdro. Při cestování se vám tak neponičí. V základu najdete také zastřihovač, to považujeme za standardní výbavu. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Vodotěsný

Ano

100 % Ano
Čistící kartáček v balení

Ano

100 % Ano
Omyvatelnost vodou

Ano

100 % Ano
Cestovní zámek

Ne

100 % Ano
Chlazení

Ne

100 % Ne
Zastřihovač

Ano

100 % Ano
Rychlonabíjení

Ne

100 % Ne
Cestovní pouzdro v balení

Ano

100 % Ne

Naše hodnocení a závěr

V sprnu 2017 byl Saturn ST-HC7394 nejdostupnější strojek z testu. Za málo peněz nabízí základní funkce, které odvádí poměrně slušně. Jeho akumulátor se nabíjí sice delší dobu, mnohem déle také vydrží fungovat, až dvojnásobek oproti konkurenčním modelům. Strojek značky Saturn má navíc 4 hlavy, kterými holení zvládnete rychle a snadno. Strojek se hodí například pro starší pány, kterým nezáleží na značce, nepotřebují nic extra. Bude jim naopak vyhovovat snadná manipulace, i to, že odpadá nutnost strojek příliš často nabíjet. 

500 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová, Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Saturn ST-HC7394 | Hodnocení: 75,5 %
Kamila Lorenzová se problematice holení a zbavování se chloupků věnuje na našich stránkách hned v několika tématech. Moc dobře chápe, jak složité může být na internetu vybrat ten správný produkt, když si ho nemůžete dopředu vyzkoušet. Proto vždy před doporučením nějakého produktu pečlivě zvažuje všechny alternativy a snaží se získat maximum informací. Poradí vám tedy například pro koho je vhodnější planžetový strojek a kdo by měl šáhnout spíše po strojcích frézkových. Kromě holících strojků ji najdete podepsanou také pod článkem o zastřihovačích.
Veronika Vyskočilová se dlouhodobě holícím strojkům v naší redakci věnovala, než je předala jiným kolegům. Nyní téma hlavně korekturuje a oponuje, některé texty však autorsky stále patří jí.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Saturn ST-HC7394

Saturn ST-HC7394

500 Kč Orientační cena